Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Pro někoho je ,,Listopadová romance" účelový film, který má jen jeden cíl. Možná je na tom trocha pravdy, ale já s tím až tak nesouhlasím. Pro mě je tento film vydařený, který má mnoho vtipných, ale i smutných / romantických scén. Charlize je krásná holka, která filmu přidala pár bodíků navíc.(7.12.2007)

Zábavnejšia variácia na JESEŇ V NEW YORKU, ktorá ma v sebe kopu klišé, ale aj príjemú "americkú" romantiku a prekvapivo sympatické obsadenie...(16.5.2006)

Kouzelný listopad, kterému dodává kouzlo a energii především úžasná, charismaticky svérázná Charlize Theron, a humor překvapivě třeba Jason Isaacs. Úsměvná i smutná romantika, postavená na neobvyklém námětu, možná tlačená tím správným směrem trochu na sílu, ale když to tak vezmu, tak ku prospěchu věci. Užil jsem si to poprvé, podruhé, potřetí a užiju si to i příště. Bez ohledu na množství odsuzujících komentářů.(21.12.2013)

• BoPo

Romantika, ktorá je miestami až priveľmi silnej koncentrácie. Z môjho pohľadu všetko zachraňuje Charlize Theron. Avšak nič to nemení na tom, že sa znova jedná o veľmi obohranú pieseň. Znova zafungovala hollywodská rovnica: Jedna mužská hviezda pre ženské publikum + jedna krásna herečka pre mužské publikum + romantika + zvieratká = vysoká pravdepodobnosť že sa nám peniaze vrátia a ešte aj čo to zarobíme.(12.6.2011)

• kingik

Téma hrdiny, v tomto případě hrdinky, která je nevyléčitelně nemocná, je už moc obehrané. Charlize Theron s Keanu Reevesem ani moc k sobě nepasují a scény, ve kterých se měli obejmout a říct si milá slova, byly velmi strojené. Je to dáno také jejich vysokým hvězdným statusem, protože oba mají navíc, než hrát v uplakané romanci, která nedokáže vtáhnout do děje. Chtělo to něco procítěnějšího, ale nestalo se. Na mě moc povrchní po všech stránkách.(19.12.2010)