Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Málokdy tenhle film dokoukám do konce, ale nádherná Charlize Theron ve mně vždycky dovede probudit obrovskou touhu žít a smát se, protože život je tak krásnej..(31.10.2006)

Kedze tento film bezal na Nove doobeda, cakal som jednoduchu priemernu alebo podpriemernu romanticku komediu. Mohol by som tento film rozdelit do troch tretin. 1. tretina - zaujimavy rozbeh, zabava, 2. tretina - film straca ten spravny svih a trosku ma nudil, 3. tretina - film zase pridal na plyn, pretoze som necakal, to, co sa stalo s Charlize Theron a pacila sa mi zmena charakteru postavy Keanu Reevesa, takze to film dokazal u mna dvihnut az na 80%. Okrem toho vzdy ma bavia filmy, kde sa mozem pozriet opät na hercov, ktorich som videl spolu v inom filme. Napriklad Reeves - Theron DABLUV ADVOKAT (1997) alebo Reeves - Sandra Bullock NEBEZPECNA RYCHLOST (1994) alebo DUM U JEZERA (2006). Keanu Reeves - (Nelson Moss) +++ Charlize Theron - (Sara Deever) +++ Jason Isaacs - (Chaz Watley) +++ Greg Germann - (Vince Holland) +++ Frank Langella - (Edgar Price) +++ Liam Aiken - (Abner) +++ Robert Joy - (Raeford Dunne) +++ Hudba: Christopher Young +++(18.3.2010)

Ano, " I muži mají své dny ".. :o) Žádná přeslazená romantika gigantických rozměrů, ale " pouze " citlivě převyprávěný příběh. Základem úspěchu je charismatická ústřední dvojice K. Reeves a především potom Charlize Theron, pro kterou jsem já měl vždy slabost. Ta pověstná chemie mezi oběma funguje spolehlivě a co si budeme povídat, to je tím nejdůležitějším u takovýchto typů snímků. Alespoň na mě ( i přestože momentálně máme říjen ) to zafungovalo spolehlivě, což se o 90% snímků tohoto ražení rozhodně říct nedá ( pokud se k tomuto vůbec odvážím nebo jsem okolonostmi " donucen " :o) Hodně potěšil i "neamerický " závěr, takže světe div se, ale výsledkem je v mém případě překvapivě vysoké hodnocení. Přiznávám, hodnotím v rámci žánru, jinak bych šel o * níže. p.s. Je to pouze můj pocit nebo se skutečně valná většina z vás ( vzhledem ke komentářům ) stydí dát o * víc :o)(25.10.2010)