poster

Noir (TV seriál)

 • Japonsko

  ノワール

 • USA

  Noir

Animovaný / Akční / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2001, 26x24 min

Režie:

Kóiči Mašimo
 • prome
  ****

  Tak u tohohle jsem strašně nerozhodný. Tohle anime vyniká hlavně svým příběhem, atmosférou a hudebním zpracovaním, které jsou naprosto dokonalé a výborně vtáhnou do děje. Jenže některé díly byly na můj vkus málo svižné. Neříkám, že by se měly nějak moc zrychlit, ale trošku by tomu neuškodilo.(18.1.2008)

 • Hunter2222
  ****

  1.) Dej zatiaľ veľmi hmlistý, no každý si musí všimnúť tú neskutočnú hudbu... 90%. 2.) No s dejom to stále nie je veľmi jasné, ale na konci tuším veľkolepé rozuzlenie. A tá melódia z hodiniek mi bude v ušiach znieť asi do konca roka... 80%. 3.) Až teraz som si všimol aké sú obe baby pekné. Naozaj nádherné! 100%. 4.) Tento krát som si zase všimol, že seriálu chýba jedná podstatná vec, a to krv. V jednom diely je viac ako dvadsať mŕtvych a to bez jedinej kvapôčky? 90%. 5.) Pomaly sa začína črtať niečo, čo by sme mohli nazvať začiatok konca... 100%. 6.) Mačky mám rád, ale začína to byť príliš emotívne... 100%. 7.) Nuda sa nedá úplne vykompenzovať poodhalením niečoho z príbehu. Aj tak nám to poodhalenie naskytne len ďalšie otázky... 80%. 8.) 80%. 9.) Tak toto bola riadna haluz, trochu minulosti hlavnej hrdinky, no veľa sme sa aj tak nedozvedeli. Ale boli tu dve fakt geniálne scény... 100%. 10.) Tak toto sa už začína vyvíjať fakt čudne, som zvedavý... 100%. 11.) 80%. 12.) Pri sledovaní človek neustále uvažuje, čo by mohlo byť toto a čo znamená tamto. Samozrejme nikam to veľmi nevedie a zvedavosť stále rastie. Ale pozerá sa na to veľmi dobre... 90%. 13.) Zo začiatku trochu nudná, no ku koncu veľmi smutná epizóda. Pripadala mi trochu ako filler. A polovicu máme už za sebou... 90%. 14.) 70%. 15.) 70%. 16.) Konečne sa už črtá nejaká pointa, určite to bude veľmi zaujímavé. Už sa teším... 100%. 17.) Tak a máme tu dve veľké odhalenia. Epizóda fakt ako sa patrí... 100%. 18.) Opäť vynikajúci, miestami trochu smutný diel s geniálnou koncovou scénou. Proste Noir 4 EVER! 100%. 19.) 100%. 20.) Niečo takéto sm aj očakával, ale taký odjeb na konci určite nie. Pekný napínak, ale máme tu ešte 6 dielov... 100%. 21.) Tak toto som fakt nečakal... 100%. 22.) 100%. 23.) Musím uznať, že Noir je fakt geniálne vymyslený, všetko do seba pekne zapadlo a teraz... 100%. 24.) Kde zmizli babám cecky? WTF? 90%. 25.) Extrémne napínavá epizóda, zložená vlastne z jedného veľkého súboju. Vedel som, že niekto určite zomrie, a nech to bude ktokoľvek budem revať. A tak som si poreval, ale nie veľmi, našťastie... 100%.(9.7.2010)

 • Zíza
  ***

  Hudba skvělá. Ale tak nějak absentuju krev, prostě mi to příjde nepatřičné, že tam, kde se tolik střílí, zabíjí, jako zde, není prostě skoro krev. A červená. Takový záběr tam snad byl jen jednou a to na konci, když ona zabila tamtu. Pokládám tohle jako dobré zahřívací kolo, dobrý předvoj pro Madlax, protože tam mi přišla 3-5x lepší. No, shlédnutím tohoto anime jsem určitě nepřišla o drahocenný čas. :-)(25.3.2009)

 • kiddo
  *****

  Moje teprve druhé anime a na rozdíl od Mononoke hime láska na první pohled, čímž ovšem nechci říct, že by byl můj oblíbený večerníček prost kazů. Seriál má velmi pomalý rozjezd a dal by se rozdělit do třech vzájemně výrazně odlišných fází, které jsou spolu sice povedeně propojené, nicméně na konci vás může překvapit, kamže jste se to od původního vyznění dostali: po nadprůměrném pilotním dílu sklouzává Noir do první stereotypní fáze mechanicky plněných zakázek, které jsou v podstatě totožné a v příběhu nemají zvláštní opodstatnění. Zhruba po třetině stále se zlepšujících akčních dílů se dostáváme ke kořenům story a ta získává o poznání provázanější podobu, aby se ke konci naposledy přerodila, tentokrát v čistokrevnou antickou tragédii. A dále: mimo jediného, donekonečna opakovaného, záběru kaluže a upatlané vidličky zde nenajdete nic, co by byť jen vzdáleně připomínalo krev. A to je dle mého tak všechno, v čem by se divák hnidopich mohl nespokojeně porýpat. Struktura děje je velmi propracovaná a srozumitelná, tvůrci pracují s ohromným mytologickým pozadím. Nicméně hlavní myšlenku a olbřímí půdorys seriálu se nebojí před divákem rafinovaně skrývat a upozadit na úkor mile obyčejných a dá se říci i nepodstatných vyplňujících scén, to, o co skutečně jde, je nám předkládáno po malých kouscích, díky nimž se náš úhel pohledu díl od dílu pomalu rozšiřuje a na konci se budete divit, jak vás tak přirozené a přitom skoro až trapně jednoduché vysvětlení nenapadlo rovnou. Vztahy a charaktery nevypočitatelných hrdinek jsou tvořeny drobnostmi, které se ve výsledku skládají do jednoho velkého a uchvacujícího obrazu. Animace je jedním slovem mistrovská: ať už jde o samotnou kresbu, pohyb a design postav či spolupráci prostředí na atmosféře (ulice večerní Paříže, noční chrám nebo studená kamenná lázeň), vždy to funguje na jedničku a stejně tak citlivá a přesná kamera je rovněž ukázkou ryzí profesionality. Jestli existuje něco, bez čeho by byl Noir sotva poloviční, pak je to hudba, která sama hraje čtvrtou hlavní roli, přímo ovlivňuje dění a skoro se dá říct, že to samé, co se odehrává v seriálu, má svůj dokonalý odraz v hudebním doprovodu (schválně: zvolí Kirika spíše Secret Game nebo Canta per me?). Našla jsem zkrátka svoji další srdcovku, kvůli niž už žel bohu nejsem nadále schopná slovo „Noir“ vyslovovat jinak než s japonským přízvukem.(23.2.2006)

 • Jhershaw
  ****

  Kirika Yumura ztratila paměť. Jediné, co ví, je, že umí opravdu dobře zabíjet lidi. Mireille je jedna z nejlepších zabijáků na světě. Ty dvě se setkají a uzavřou dohodu. Mireille pomůže Kirike odhalit její minulost, ale až ji zjistí, Mireille ji zabije. Tohle se odehrává v prvním díle a dává to tušit, že diváka čeká nemálo tajemných odhalení. První třetina seriálu je spíše akční, Mireille dostane "zakázku", spolu s Kirikou ji splní, a občas se dozví indicii, která je posune v pátrání po minulosti. Zde bych vyzvedl akční scény, které jsou IMHO velmi dobře vymyšlené a naanimované (např. hned v druhém díle přestřelka v potemnělém casinu). V druhé třetině se na scéně objeví tajemná a vlivná organizace s dlouhou a spletitou historií a v pátrání se objevují nové stopy, včetně toho, co vlastně znamená "Noir". Konec je vyvrcholením toho všeho, a jak bývá u anime zvykem, je hodně emotivní. Druhou specifickou zmínku bych věnoval velmi povedené hudbě, včetně imho vynikající a dechberoucí skladbě "Canta per me". Lepší 4*.(14.7.2004)

 • - Koichi Mashimo vyrábal seriál v súbežne s .hack//SIGN. (Flipper)

 • - V druhej epizóde "Daily Bread" vidíme počas nakupovania Mireille a Kiriky obchod Bee-Train. Je to aj meno jednej zo spoločností, ktoré Noir vyrábali. (Flipper)

 • - Postava Miloš Havel je pomenovaná podľa dvoch notoricky známych českých politikov, premiéra Miloša Zemana a prezidenta Václava Havla. (Flipper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace