golfista

Je to zajímavý, jak mi v některých filmech vadí i malá "nelogičnost" a tady mi nevadilo tolik ptákovin a pitomostí :) Jako nenáročná zábava na zimní večer celkem slušný i když filmu ke konci trošku dochází dech. Je to tak 50%. ()

POMO

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tak trochu vtipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi Armageddonom a Deep Impact, akurát ani poriadne akčné, ani dostatočne psychologické. Light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. ()

KevSpa

Čekala jsem, že to bude hodně špatné a byla jsem mile překvapená. Příběh, nápadně připomínající Drtivý dopad a Armageddon, není z nejoriginálnějších, ale to v tomto případě ani moc nevadí. Je to absolutní hovadina, má to místy opravdu šílené dialogy, ale člověk se při filmu vůbec nenudí. A to je pro mě důležité. Prostě příjemná oddychovka, která se naštěstí nebere příliš vážně a divák si užije i pár vtípků. Především se tu ale sešli samí skvělí herci, z nichž nejvíce vyniká Stanley Tucci jakožto namyšlený vědec. ()

kOCOUR

Ocelový krtek v nádži džusu nakopává zadek přírodním zákonům a v X-tém odvaru Armageddonu míchá slušný poměr zábavý a roztomilé naivity. Měl jsem radost, že si může nechat v kině po delší době úplně vypláchnout mozek a nepřemýšlet na strhujícími pointami (jakkoliv je mám rád :) a podobným zvěrstvem. Je to zkrátka klasická letní jednohubka, která se nesnaží tvářit vážně a bohudík si na nic nehraje a v tom je její hlavní deviza. Ale kdyby se Jádro dostalo náhodou před zrak mému fyzikáři, asi by si pro něj přijeli velice brzo... ()

Lima

Přirovnal bych to k vyšetření kolonoskopií. Jde tam taky o sondu, vůbec se na to netěšíte, když to přijde, tak chvílema to trochu bolí, po jeho skončení si řeknete, že zas tak strašný to nebylo a za hodinu si už na to ani nevzpomenete..... ()

Gemini

Víte, jako právník mám jistou mez, za kterou už nejdu, když přijde na hájení stanoviska mnou zastupované strany - souvisí to se sebeúctou, ale i s etikou obecně. Proto třeba nejsem ochoten tvrdit naprosté právní zhovadilosti, používat právní věty z judikátů bez ohledu na jejich kontext, a tak podobně. A proč to ten pták blije zrovna sem, ptáte se?:) Za prvé - protože může;) Za druhé - protože stejně tak je podle mě jistá míra, za kterou by (opět podle mě) při dělání pitomce z diváka neměl jít scénárista, ba ani producent. A Jádro, i když mě izolované výkony některých jeho postav bavily (zejména Stanley Tucci), je HODNĚ za tou hranicí, za kterou je podle mě i Armageddon, ale Michael Bay má prostě ten dar, který dělá i ty jeho obří roboty tak moc zábavnými:) Dvě hodiny zcela šíleného zachraňování světa, prošpikované všemi klasickými atributy katastrofických filmů - zde výjimka: nikoliv "naše vláda se už desítky let usilovně připravuje", ale "zneuznaný, ale o to geniálnější afroamerický supervědátor se uprostřed pustiny desítky let tomuto tématu věnuje" - a po okraj naplněné tak děsnými bejkárnami, že ani pod vlivem návykových látek jsem se nedokázal bavit tím, co se ve filmu děje. Leda tak ve smyslu "Jóó, hobluj, bude to ještě drrrsnější?":) Ačkoliv to ten chlápek občas přehání, v tomhle případě vřele doporučuji D-fense a jeho "recenzi" na tento spektákl (www.dfens-cz.com, rubrika Kultura, článek Múví: The Kchór), protože jsem se u ní pobavil daleko lépe než u Jádra samotného. Promiň, Hilary, tentokrát je to fakt jen 40%. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $31,186,896Tržby Celosvetovo $73,498,611║ Veľmi nešťastný nápad natočiť takéto niečo, dej a počítačová animácia sa strácaju vo svojej nevýraznosti až z toho vzniká nechcená béčková fraška. /35%/ ()

Marigold

A ono to není vůbec blbé... snad fantasmagorické, přehnané, naivní, ale při tom všem zábavné a prosté odpudivých nacionalistých konotací některých žánrových souputníků. Fyzik zřejmě při sledování za vlasy přitažené zápletky kolabuje, logika podřimuje, ale napětí to má, herecké výkony "se dají", triky jsou příšerně umělé, nicméně k papundeklové estetice Jádra docela sedí. Rozhodně kvalitnější katastrofický film než Den poté či Armageddon. Alespoň si to nehraje na velké krásné Á, ale snaží se to jen a jen pobavit, což se do důsledku vzato při nízkých očekáváních docela dobře daří. ()

Djkoma

Předpověď počasí pro USA: budou lítat blesky a mezi nimi i nějaký ten most. Předpověd pro Itálii: blesky si zahrají na schovávanou s vašimi památkami. Předpověď pro modrou kulatou zemi: bolí mě hlava přestanu se chvíli točit (mimochodem děkuji Dr. Divnolásko) a vy si dělejte co chcete ;-). Na tento film jsem se opravdu netěšil. Každý si asi myslel, že vidinu taktové to apokalyptické doby musí natočit miláček Roland Emmerich(což by podle mě zvedlo kvalitu tohoto filmu). Nestal se tak a tohoto veledíla se ujal Jon Amiel. Obsazení filmu je překvapivé. Vedle časté oblíbenkyně (hlavně akademie) Hilary Swank, kamaráda Brutální Nikity Théky Karya, známého "vedlejšáka" Dolroye Lindo (např. Pravidla moštárny nebo 60 sekund), počítačový génius Dj Qualls, nový Dr. Divnoláska (no řekněte, že není dokonalý? :-)) Stanley Tucci a především mladý vědec Aaron Eckhart. Ten je vynikající. Hlavní příběh není nic extra, i když jako apokalyptický vize stačí. Dramatické scény nepůsobí vůbec dramaticky a jsou šíleně(stejně jako celý děj) odhadnutelné. Výsledek je podprůměrný film, který dokáže nenáročně pobavit díky dobrému tempu, hercům a i slabším efektům (ty se v podobných filmech dají prominout...). ()

DaViD´82

Pitomoučký scénář, trapné dialogy, neúměrná délka a hrozné efekty. Není to nudné a koukat se na to dá, byť především díky syndromu "tak špatné až je to dobré". Chce to ovšem opravdu vypnout mozek a brát to narozdíl od tvůrců s koňskou dávkou nadsázky. Jediné co ujde jsou herci, sice jsou spíše průměrní, ale dát tak strašně nezajímavým a plochým postavám alespoň nějaký rozměr je úspěch. Byť relativní. Scénáristům by neuškodilo pár doučovacích hodin na základní škole. Evidentně mají v oblasti fyziky a chemie značné nedostatky. ()

Subjektiv

Ano, konečně je to tady, zápas Jádro x Exaktní vědy konečně začíná. Vykopává Ústřední Téma Jádra a míč nešťastně naráží do obličeje Zákona Zachování Momentu Hybnosti. Ten se válí v bolestech na trávníku, ošklivě krvácí z nosu a již ho nesou do kabin. Zápas však pokračuje, balón drží Naivní Představa o Ptačí Orientaci, pohrává si s míčem...ale pane rozhodčí to je faul, píchat někoho do očí zobákem, zlobí se postižená Ornitologie. Rozhodčímu však do hry nikdo mluví nesmí a za svůj prohřešek je Ornitologie vyloučena. Rozhodčí se nedívá a tak Nevysvětlitelný Elektromagnetický jev kopl do koulí pana Faradaye a Maxwella. Obrovský Tlak s Obrovskou Teplotou se mstí na osádce zeměnorky, ta však odolává díky pomoci Uniloktia, které během několika milisekund změnilo strany a přidalo se k týmu Jádra, ve kterém mu všichni mile říkají Unobtanium. Vědy se zlobí, vždyť přeci bylo na jejich soupisce, tak jak to že má jiný dres. Obzvláště Přeměnový Zákon zuří, ale to už je tu pro něj červená karta. Napětí na stadionu roste a vypadá to, že se schyluje k jadernému konfliktu. Zdá se, že síly jsou vyrovnané, oba týmy disponují pěti 200 Mt bombami. Ale Vědy mají problém, TIRáky s jejich bombami neprojedou branou stadionu. Ach, nebohý Zákon Zachování Momentu hybnosti se sotva vrátil na stadion s narychlo převázaným nosem a již se vypařil v nukleární apokalypse a s ním i Gravitační zákon a další členové týmu. Rozhodčí raděj ukončuje zápas a nutí hráče podat si ruce, ale poslední přeživší z týmu věd Mikrovlnné záření se bojí a jen nesměle si potřese rukou s laskavou, ač trochu jiskřící, Cool Likvidací CD. Výsledek jistě nikoho nepřekvapí, Jádro:Vědy 56:1. ()

tron

„Som ženatý s vedou. Manželka je milenka.“ Jadro patrí k filmom, ktoré nemusíte vidieť. Talentovaný režisér si doprial oddych od psychologicky náročnejších projektoch a podľa toho to aj vyzerá. Talentovaní herci si zarábajú na domy, vily a autá a tiež to podľa toho vyzerá: oscarové výkony tu fakt hľadať nemusíte. nenájdete (ale vážne: Eckhart, Lindo, Tucci, Karyo, Greenwood, Swanková... čo tí všetci tu preboha robia?). Scenár je pozliepaný zo samých klišé, bodyocunt prebehne presne podľa očakávaní. Oceňujem aspoň pekné triky, hŕstku lepších scén (holuby á la Hitchcock, pristátie raketoplánu, veľryby) a sem-tam lepšiu hlášku ("Nemáme zmysel pre humor a sme ozbrojení.“). Ani diváci neboli nadšení, film s rozpočtom 60 miliónov na celom svete zarobil len 74. ()

B!shop

Docela originalni katastrofickej film, ale mohlo to dopadnou daleko lip. Nejlepsi jsou sceny mimo jadro, protoze to jak blbnou ptaci, pristroje atd. je fakt paradni, ale jakmile se dej presune do lode jedouci k jadru, zacne to bejt docela nuda, protoze se tu nic kloudneho nedeje, krome par klasickejch problemu. Kdyby mel film tak 90 minut, bylo by hodnoceni lepsi, ale takle jsou to jen lepsi 3*. Tak po dalsim skouknuti hvezdicku pridavam, porad se mi sice nejvic libil uvod pred spustenim vrtani do jadra, ale je to proste svizne, zabavne a misty napinave natocenej katastrofickej film s originalni katastrofou, fajn hercema a dneska uz sice ne nejak extra super pusobicima, ale presto dostacujicima trikama. ()

Lateef

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Pokud nad tím nebudete moc přemýšlet, tak se budete docela dobře bavit. Bohužel tolik nelogičností dělá ze snímku béčkový katastrofický film, na který bych se znovu nejspíš nekoukl. Navíc nechápu jak tohle může Nova prezentovat jako megafilm :)....... ()