Jádro

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

• xxmartinxx

Nijaké sci-fi s průměrným příběhem. Na každé zastávce někdo zemře... dojde i na nějaké ty slzy - prostě očekávaný jednorázový paskvil, který rozhodně nezachrání áčkové obsazení.(11.12.2009)

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?"(22.7.2006)

• petero

Ako mohlo niekoho napadnut natocit takuto blbost. Vdaka skvelim trikom a fajin uvodných katastrof som to prežil. Takze tý američania dokazu natočit hocičo, len na to musi byť vhodna doba.(16.2.2005)

Tentokrát provedeme vrt do středu třetí planety naší sluneční soustavy a fyzikální zákony při tom budeme tupě ignorovat. Stejně tak scénář, speciální efekty, napětí - k čemu to vlastně u filmu vůbec je..? Nakonec zbude jediné poznání, že Stanley Tucci umí noblesně sežehnout jablko.(19.11.2008)

• Boss321

Pokud nad tím nebudete moc přemýšlet, tak se budete docela dobře bavit. Bohužel tolik nelogičností dělá ze snímku béčkový katastrofický film, na který bych se znovu nejspíš nekoukl. Navíc nechápu jak tohle může Nova prezentovat jako megafilm :).......(26.1.2008)