Jádro

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

• mandes

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $74,208,267(24.4.2007)

• zelvopyr

Že je Jádro nejhustší dno pavědecké žumpy, na to jsem byl připraven dopředu. Co mě ovšem nepotěšilo, že stejně nestydatě hloupě jsou napsány i postavy. Takhle spolu přece svéprávní lidé nemohou hovořit... Celý tento zavilý útok na základy gramotnosti a pokus o poškození schopnosti mezilidské komunikace diváků, se screensaverovým efektem průletu Zemí, zachraňuje nevšední šmrnc Hilary Swank. Ale jen tak tak... // Anything shown in this movie works differently, in reality.(23.10.2012)

• sud

Bůhví po kolikáté provařené téma o blížící se zkáze Zeměkoule a její udatné záchraně. Herecké výkony jsou tragické, pouze Tchéky Karyo odvádí svůj standart, ale nedostává mnoho prostoru. Hudba úplně blbá o úrovni triků se nebudu radši nijak rozepisovat. Kdyby v něm bylo více originality a trochu lepší herci (vždyť Hillary Swank zazářila v "Million Dolar Baby", ale to co tady předvedla?!), mohlo z toho být koukatelné, třeba i jednohubkové béčko. Takhle z toho vznikl paskvil a já se zase nechal pořádně napálit od TV Nova, když toto dílo prezentovala jako Megafilm.(18.7.2006)

Je to zajímavé, jak se na některé filmy s průměrem k 80% (uznávajíc jejich kvalitu !) už poduhé nepodívám a na tuhle "ptákovinu" bych se podíval klidně znovu ....... fakt zábavné :)(14.3.2005)

Je to zajímavý, jak mi v některých filmech vadí i malá "nelogičnost" a tady mi nevadilo tolik ptákovin a pitomostí :) Jako nenáročná zábava na zimní večer celkem slušný i když filmu ke konci trošku dochází dech. Je to tak 50%.(13.11.2003)

• - Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)

• - Na začátku filmu, zhruba v 9. minutě, se zblázní ptáci na Trafalgarském náměstí. Při jednom ze záběrů holubů narážejících do skla je vidět, že mezi nimi narazí i ryba. (Camling)

• - Web Insultingly Stupid Movie Physics, který se zabývá fyzikálními nedostatky filmů, hodnotí film Jádro jako doposud nejhorší. (atakua)