Jádro

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

• xxmartinxx

Nijaké sci-fi s průměrným příběhem. Na každé zastávce někdo zemře... dojde i na nějaké ty slzy - prostě očekávaný jednorázový paskvil, který rozhodně nezachrání áčkové obsazení.(11.12.2009)

• Renton

Scénář: Cooper Layne, John Rogers .. Vykradený Armageddon naruby. A hloupě..(7.3.2004)

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tiež tak trochu ftipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi ARMAGEDDONOM a DRVIVÝM DOPADOM, akurát ani poriadne akčné, ani dosť psychologické. Proste len také light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. Postačí vidieť doma, pokiaľ možno na väčšej obrazovke a s dobrým zvukom.(26.5.2003)

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi.(12.4.2014)

Značně se vymykám zdejšímu průměru, ale na tomhle filmu fakt něco je. pomiňme teď zákony fyziky a nevšímejme si tradičních amerických vzorů. tenhle film má šťávu a i když se kokpit Vergilia houpe někdy jako žížala na vlasci, zamilujeme si spoustu herců (která sice umře, ale s tím se nedá nic dělat). Mezi nejlepší postavy určitě patří doktor Zimskey a Krysa. Stručně řečeno: tenhle film můžu a co mě opravdu dostává, je hláška: "Já vím, že to vypadá jako počítače. Jenomže nejsou"(13.8.2011)

• - Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)

• - Pokud se zaměříte lépe na Conrada Zimského, zjistíte, že někdy má snubní prsten a někdy ne. (DivX)