poster

Zlo mezi námi

 • Česko

  Zlo

 • Švédsko

  Ondskan

 • anglický

  Evil

 • Slovensko

  Zlo

Drama

Švédsko, 2003, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  *****

  Vedle Utrpení JK od duševně chorého MG je toto asi nejbrutálnější a nejnásilnější film, co jsem viděl. Z chladného a bezcitného násilí se mi udělalo až zle, i když připouštím, na konci jsem to tomu sráčovi přál...(24.1.2007)

 • Arbiter
  ****

  Celý film jsem byl obklopen Erikovou duší. Takový ty strunky, který v sobě máme, jen každýmu rezonujou při jiný frekvenci, se sakra hluboko ve mně každou chvíli hroutily do sebe za skřípavýho drnčení. Jak to v člověku řve/vře, sprostě nadává a pak si spokojeně perverzně vrní, když všechno zrovna dopadá tak, jak . Kdejakej povrchní sráč si dovolí hodnotit co je a co není Zlo a zkouší mu vtisknout jednu konkrétní tvář. Každej ho má hluboko v nitru, jen záleží na tom, v co ho přetaví. A jak se ta škatulka po prvních minutách zdála jasná, co? Slabý stádní prasata, destilovaná nespravedlnost a elitářská optika. Čert vem účelné dávkování pro efekt. Ve mně adrenalin, testosteron a Zlo pracovalo celej film. Legitimita je většinou podpořena silou pěsti. Zachovat si tvář. Bez masky. Kurva, já jsem na toho kluka hrdej. A to i přes nárazovej over the top(1.5.2011)

 • Djkoma
  ****

  Mikael Hafström ve svém první důležitém snímku dokazuje své kvality a dobrou práci s herci. Andreas Wilson v hlavní roli snímku Zlo představuje z počátku divákem nenáviděnou a odpudivou postavu, která se dokáže velmi rychle (a logicky) změnit v úplný opak, který si zachová svou kamennou tvář a sílu v pažích. Vcelku pomalý, ale dobře dávkovaný snímek představuje šikanu starších žáku na mladších. Nehnané do extrému, ale rozhodně chvílemi mrazivé a mnohem blíže skutečnosti než jiné podobné snímky (Klass...).(11.5.2008)

 • Malarkey
  ****

  Zlo na diváka může přijít v mnoha podobách, ale v tak intenzivní podobě jako přišlo na obrazovky v tomto filmu se mi jen tak nepoštěstí popsat. Zlo může mít miliony podob a tak si tvůrci dali za cíl ukázat to největší zlo, které na světě je, a to je člověk samotný. Jako film takový zřejmě dle mého názoru chtěl ukázat co nejsyrověji a naopak co nejpřesněji pravdu, tak krutou, jako píše samotný život, což se mu rozhodně poštěstilo. Při skládání puzzle jsem na obrazovku v některých scénách dost brutálním způsobem oněměl. Tak mi to jen dokázalo, že sleduji dobrý film, a že stojí za to vnímat ten příběh, odvíjející se na obrazovce jako zrnko písku na poušti zdvihající závanem větru tak letmo a tak důstojně, že si to mojí pozornost prostě zaslouží, a nejenom mojí, ale každého diváka, který bude odhodlaný vidět to, čeho jsem byl svědek já. Je to depresivní, ale musí se to vidět, jinak se to říci nedá. Čtyři hvězdy tu dávám jen proto, že příběh nebyl natolik silný, že by dokázal projevit emoce, spíše se projevila právě mocná syrovost příběhu. Občas docela špatně, ale v tomto příběhu kupodivu nezáleží na tom, jak moc emoce půjdou projevit najevo, ale jestli vůbec nějaké emoce člověk v sobě má.(18.7.2008)

 • Boss321
  *****

  Velice brutální a surový snímek o šikaně studentů na internátní škole mezi nimiž se najde Erik, který se nenechá zesměšňování líbit a začne to dávat hlasitě najevo.... Po celou dobu sledování se ani na chvíli neodtrhnete od obrazovky a budete přemýšlet co by jste v dané situaci udělali vy a přát všem, kteří se provinili, aby dostali co si zaslouží. Herecké výkony, režie a scénář zaslouží velkou pochvalu. Nejlepší snímek Mikaela Håfströma. Zlo je snímek, který ve vás zanechá pocit na hodně dlouho dobu a donutí vás hluboce přemýšlet........(12.2.2008)

 • - Snímek byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Nakonec zvítězil kanadsko-francouzský film Invaze barbarů (2003). (Stanislaus)

 • - Pro roli Erica Pontiho byl herec Andreas Wilson vybrán z více než 120 uchazečů. (Tygrys)

 • - Linda Zilliacus, představitelka Marji, mluví ve filmu finsky s finským přízvukem. Ve skutečnosti však mluví finsko-švédským přízvukem, což je rodný jazyk všech Švédů narozených ve Finsku. (Spike17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace