Zlo mezi námi

Ondskan

Evil

Zlo

Švédsko, 2003, 113 min

Brutálne násilie potlačené silou vôle, priateľstvom, láskou a túžbou po spravodlivosti.(24.3.2009)

Velice brutální a surový snímek o šikaně studentů na internátní škole mezi nimiž se najde Erik, který se nenechá zesměšňování líbit a začne to dávat hlasitě najevo.... Po celou dobu sledování se ani na chvíli neodtrhnete od obrazovky a budete přemýšlet co by jste v dané situaci udělali vy a přát všem, kteří se provinili, aby dostali co si zaslouží. Herecké výkony, režie a scénář zaslouží velkou pochvalu. Nejlepší snímek Mikaela Håfströma. Zlo je snímek, který ve vás zanechá pocit na hodně dlouho dobu a donutí vás hluboce přemýšlet........(12.2.2008)

Skvělý snímek! Každým lepším filmem se táhne určitá niť. Ta diváka nutí film dokoukat, udržuje jej v neustálém napětí, jakým směrem se bude děj vyvíjet. Nití tohoto výtečného švédského dramatu o násilí je, kdy už konečně bude moci hlavní hrdina rozkopat držku člověku, který mu činí ze života peklo. A povím vám, že je to neuvěřitelně silný příběh, znamenitá podívaná a nezapomenutelný zážitek!(9.5.2009)

Rozpočet SEK 20miliónov(približne $3milióny)Tržby USA $15,280Tržby Celosvetovo $12,500,000║ Prekvapenie, veľmi silné a pôsobivé spracovanie, Mikael Håfström z jeho štýlom prezentácie príbehu mi vždy sedel a toto je jeho asi najlepší počin čo som videl. /100%/(24.8.2010)

Nevim no. Na žádnou internátní školu jsem nikdy nechodil, ale že by tam normálně procházelo že jeden týpek dá druhýmu 23 ran pěstí do obličeje (až z toho tamten fluše krev) před všema profesorama a těm by to bylo úplně šumák mi přijde trochu přehnaný. Je to ale perfektní film. Hrozně profesionálně natočenej a holywoodsky působící v tom dobrém slova smyslu. Jinak se mi hrozně líbilo, jak hlavní hrdina před bitkou vždycky řekne co jim přesně udělá. Taková libová satisfakce za to všechno, čím si chudák musel projít.(31.10.2009)

• - Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)

• - Pro roli Erica Pontiho byl herec Andreas Wilson vybrán z více než 120 uchazečů. (Tygrys)

• - Po finální scéně potyčky požádal herec Fredrik af Trampe (von Schenken) aby mu udělali fotku jeho zkrvavené tváře Polaroidem. Poté ji věnoval své matce, která ji má údajně dodnes na nočním stolku. (Tygrys)