Podivný pár

The Odd Couple

Komedie / Drama

USA, 1968, 105 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Neal Hefti

Howard W. Koch

Frank Bracht

Kostýmy:

Jack Bear

Proč si filmaři myslí, že když se lidi ve filmu hádají a dělají si naschvály, tak to divákovi bude vždycky připadat vtipný? Tohle mi nesedlo. Lemmon a Matthau jsou dobrý, ale v tohmle kousku jen málo vtipů padlo na úrodnou půdu. Navíc první půlhodina je spíš drama a ničí komediální atmosféru. # Na co nezapomenu? Na Frances. Mám dojem, že na ni bylo někdy v pozdějších filmech odkazováno. A na FU. # příběh *** | hudba ** | humor * | akce - | napětí - | pustil bych si znovu **(6.1.2014)

Okénko do minulosti vždycky potěší, ty dva spoluhráče ve filmu i v životě si vždycky ráda poslechnu a okem prohlédnu. Byla to typická konverzačka s trefnými hláškami, gesty a mimickými perlami. Takhle si představuji ukázku souboje kočky s myší, manželské duety, přátelské pošťuchovačky - jak lze milovat a nenávidět zároveň. Nezávislý Oscar v roli seladona s vtipem a grácií válcoval vše kolem a nakonec převálcoval sám sebe. Hospodyňka Felix zahrál obsedantně kompulzivní úchylku bezchybně a jsem ráda, že nakonec z 12. patra skočit nemusel. Ono nucení talířků a tácků je mi totiž sakra povědomé...☺(19.9.2011)

Česká televize 1994: Jiří Prager, Petr Štěpánek, Jiří Novotný, Dalimil Klapka, Stanislav Fišer, Pavel Pípal... osi víc přát v dabingu? Ovšem Matthau má mnohem vtipnější komedie, a Lemmon jakbysmet. Tady místo akce vládne dialog, a není to ono.(15.7.2011)

Příjemná komedie, kde dominují především herci.(23.5.2010)

Ako dobre padne pozrieť si starú dobrú konverzačnú komédiu, hlavne keď v nej exceluje dvojica Lemmon-Matthau. Škoda, že sa takéto komédie už netočia...(1.8.2009)

• - Jména sester z Anglie Cecily and Gwendolyn byla převzata z hry "Jak je důležité míti Filipa" od Oskara Wilda. (facojurka)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)

• - Během jedné scény je v pozadí slyšet ve sportovním zpravodajství zpráva o baseballovém hráči Hanku Moonjeanovi, který byl ve skutečnosti asistent režie. (facojurka)