poster

Podivný pár

 • anglický

  The Odd Couple

Komedie / Drama

USA, 1968, 105 min

Režie:

Gene Saks

Scénář:

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Neal Hefti

Producenti:

Howard W. Koch

Střih:

Frank Bracht

Kostýmy:

Jack Bear
(další profese)
 • KarelR
  *****

  Wilderovější než Wilder. Až dnes jsem pochopil pravý výraz slova herecký koncert...(6.11.2007)

 • Roman.Ticka
  ****

  Okénko do minulosti vždycky potěší, ty dva spoluhráče ve filmu i v životě si vždycky ráda poslechnu a okem prohlédnu. Byla to typická konverzačka s trefnými hláškami, gesty a mimickými perlami. Takhle si představuji ukázku souboje kočky s myší, manželské duety, přátelské pošťuchovačky - jak lze milovat a nenávidět zároveň. Nezávislý Oscar v roli seladona s vtipem a grácií válcoval vše kolem a nakonec převálcoval sám sebe. Hospodyňka Felix zahrál obsedantně kompulzivní úchylku bezchybně a jsem ráda, že nakonec z 12. patra skočit nemusel. Ono nucení talířků a tácků je mi totiž sakra povědomé...☺(19.9.2011)

 • Snorlax
  *****

  Odmyslíme-li si účinkování v televizních seriálech, jedná se o druhé setkání populárních herců Lemmona a Matthaua. Je zvláštní, že spolu natočili osm filmů, přesto nejsou vnímáni jako komické duo. Zřejmě proto, že oba byli výbornými herci a především charismatickými osobnostmi. Obé předvedli i v tomto filmu, u kterého bych těžko určovala, který z nich byl lepší. Byť přiznávám, že Matthauovy glosy mne pobavily více, té o tom, že došly lupínky jsem se řehtala jako kretén hodně dlouho.(17.9.2011)

 • Dale
  ****

  Ako dobre padne pozrieť si starú dobrú konverzačnú komédiu, hlavne keď v nej exceluje dvojica Lemmon-Matthau. Škoda, že sa takéto komédie už netočia...(1.8.2009)

 • nascendi
  ***

  Uznávam, že je to veľmi dobre napísaná konverzačná komédia, že je výborne zahraná aj že je iba mojim problémom, keď neobľubujem Waltera Matthaua. Istým spôsobom bolo pre mňa vyčerpávajúce sledovať paľbu dialógov a odhadovať, na čom sa môžu nadšení obdivovatelia tejto dvojice smiať. Takže z mojej strany iba chladné uznanie.(28.9.2011)

 • - Během jedné scény je v pozadí slyšet ve sportovním zpravodajství zpráva o baseballovém hráči Hanku Moonjeanovi, který byl ve skutečnosti asistent režie. (facojurka)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)

 • - Jména sester z Anglie Cecily and Gwendolyn byla převzata z hry "Jak je důležité míti Filipa" od Oskara Wilda. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace