Podivný pár

Odd Couple, The

Komedie / Drama

USA, 1968, 105 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Neal Hefti

Frank Bracht

Jedna z prvních spoluprací legendární komediální dvojice. Opět nejlepší kamarádi a opět jsou spolu na nože. Takřka komorní komedie odehrávající se v jednom bytě. Výborné dialogy, fungující chemie mezi herci ale bohužel docela nuda.(31.12.2010)

Česká televize 1994: Jiří Prager, Petr Štěpánek, Jiří Novotný, Dalimil Klapka, Stanislav Fišer, Pavel Pípal... osi víc přát v dabingu? Ovšem Matthau má mnohem vtipnější komedie, a Lemmon jakbysmet. Tady místo akce vládne dialog, a není to ono.(15.7.2011)

Wilderovější než Wilder. Až dnes jsem pochopil pravý výraz slova herecký koncert...(6.11.2007)

Když muž trpí uklízecí mánií a své dny tráví dočista do-čista, není divu, že mu posléze zbude jen azyl u flegmatického přítele Walthera Matthaua. Jenže jakmile sáhnete starému mládenci na jeho svatý bordel, vznikne buď variace na staromódní vyvražďovačku, nebo komediální zabijačka. Podivný pár trpí všemi neduhy adaptací, ale coby film je samostojný, snad proto, že tohlo skoro-manželství mezi dvěma heterosexuály vibruje s každou další narážkou a hereckými smeči, esy a prohozy. Divák si od tohohle tenisu užene maximálně zánět bránice:)(30.9.2008)

Odmyslíme-li si účinkování v televizních seriálech, jedná se o druhé setkání populárních herců Lemmona a Matthaua. Je zvláštní, že spolu natočili osm filmů, přesto nejsou vnímáni jako komické duo. Zřejmě proto, že oba byli výbornými herci a především charismatickými osobnostmi. Obé předvedli i v tomto filmu, u kterého bych těžko určovala, který z nich byl lepší. Byť přiznávám, že Matthauovy glosy mne pobavily více, té o tom, že došly lupínky jsem se řehtala jako kretén hodně dlouho.(17.9.2011)