poster

Podivný pár

 • USA

  Odd Couple, The

Komedie / Drama

USA, 1968, 105 min

Režie:

Gene Saks

Scénář:

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Neal Hefti

Střih:

Frank Bracht
(další profese)
 • Mariin
  **

  Překvapivě slabá komedie, za pozornost stojí po hodině nudy jen krátká - ovšem skvělá -sekvence, kdy přijdou na návštěvu dvě ženské - Walter Matthau je chvíli opět na vrcholku svého komediálního stylu (cca od 62 minuty filmu - těch asi 10 minut filmu považuji za jeden z nejlepších a nejvtipnějších extraktů mužského a ženského jednání!). Jinak mi přijde námět (dle divadelní hry) až trapný...Popravdě řečeno, nerozumím převažujícím oslavným komentářům.(29.10.2011)

 • LiVentura
  ****

  Hezké komedie měli tito pánové za života hereckého, leč již jim vypršel čas stanovený i v tom skutečném světě..škoda, pánové, děkuji Vám za svůj smích. :-)(4.8.2008)

 • KarelR
  *****

  Wilderovější než Wilder. Až dnes jsem pochopil pravý výraz slova herecký koncert...(6.11.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Jedna z prvních spoluprací legendární komediální dvojice. Opět nejlepší kamarádi a opět jsou spolu na nože. Takřka komorní komedie odehrávající se v jednom bytě. Výborné dialogy, fungující chemie mezi herci ale bohužel docela nuda.(31.12.2010)

 • Snorlax
  *****

  Odmyslíme-li si účinkování v televizních seriálech, jedná se o druhé setkání populárních herců Lemmona a Matthaua. Je zvláštní, že spolu natočili osm filmů, přesto nejsou vnímáni jako komické duo. Zřejmě proto, že oba byli výbornými herci a především charismatickými osobnostmi. Obé předvedli i v tomto filmu, u kterého bych těžko určovala, který z nich byl lepší. Byť přiznávám, že Matthauovy glosy mne pobavily více, té o tom, že došly lupínky jsem se řehtala jako kretén hodně dlouho.(17.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace