Podivný pár

Odd Couple, The

Komedie / Drama

USA, 1968, 105 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Neal Hefti

Frank Bracht

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,527,234Tržby Celosvetovo $-║ výborná súhra ústrednej dvojice, dialógová prestrelka a spleť výborných komických scénok /80%/(6.1.2010)

Když muž trpí uklízecí mánií a své dny tráví dočista do-čista, není divu, že mu posléze zbude jen azyl u flegmatického přítele Walthera Matthaua. Jenže jakmile sáhnete starému mládenci na jeho svatý bordel, vznikne buď variace na staromódní vyvražďovačku, nebo komediální zabijačka. Podivný pár trpí všemi neduhy adaptací, ale coby film je samostojný, snad proto, že tohlo skoro-manželství mezi dvěma heterosexuály vibruje s každou další narážkou a hereckými smeči, esy a prohozy. Divák si od tohohle tenisu užene maximálně zánět bránice:)(30.9.2008)

Příjemná komedie, kde dominují především herci.(23.5.2010)

Okénko do minulosti vždycky potěší, ty dva spoluhráče ve filmu i v životě si vždycky ráda poslechnu a okem prohlédnu. Byla to typická konverzačka s trefnými hláškami, gesty a mimickými perlami. Takhle si představuji ukázku souboje kočky s myší, manželské duety, přátelské pošťuchovačky - jak lze milovat a nenávidět zároveň. Nezávislý Oscar v roli seladona s vtipem a grácií válcoval vše kolem a nakonec převálcoval sám sebe. Hospodyňka Felix zahrál obsedantně kompulzivní úchylku bezchybně a jsem ráda, že nakonec z 12. patra skočit nemusel. Ono nucení talířků a tácků je mi totiž sakra povědomé...☺(19.9.2011)

Jedna z prvních spoluprací legendární komediální dvojice. Opět nejlepší kamarádi a opět jsou spolu na nože. Takřka komorní komedie odehrávající se v jednom bytě. Výborné dialogy, fungující chemie mezi herci ale bohužel docela nuda.(31.12.2010)