Narušení

Durchgeknallt

Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Jeden z nejsilnějších "psychiatrických" filmů, jaký pamatuji. Samozřejmě k výsledku přispívá špičkové obsazení, které však jen korunuje výtečný scénář a skvělou a vědoucí režii.(13.3.2016)

Je mi naprosto ukradené, že tenhle film je označován jako méně zdařilý bratr Přeletu nad kukaččím hnízdem. Co je ale velmi důležité, že tenhle film si na nic nehraje. Ukazuje realitu tak jak je. Nesnaží se ji překrucovat a vy tím pádem máte pocit, že do psychiatrické léčebny nastrčili kameru a jste jakoby v přímém přenosu. Je ovšem něco co mě štve. Nejde ani tak o chyby ve filmu, ale naprosto přehlédnutý herecký výkon Winony Ryder. Je skvělá a právě o to větší je můj údiv, že ji akademie přehlédla a sošku nezískala. Angelina Jolie je ovšem přírodní úkaz. Její Lisa je už tak zvláštní bytost a když se do ni Angelina svým talentem ještě více obula, naservírovala nám roli, která je nejen uhrančivá, ale i přesvědčivá a v někteých situacích ji litujete a dýcháte za ni. Emociální skvost!(14.8.2007)

Skvělý film s dobrou atmosférou a ještě lepším obsazením.(13.11.2007)

Mnohem lepší než jsem čekal. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných dostávají film hodně nahoru. Ani na chviličku jsem se nenudil, jako někteří jiní zde. Filmy z tohoto prostředí mne často dokážou zaujmout a tento byl jeden z nej. Všechny postavy i příběh byly velice věrohodné a zajímavé. Asi po hodině a půl jsem už viděl těch pět hvězdiček, ale trochu moc přislazený a "klišovitý" konec přece jen rozhodl o hodnocení nižším. Rozhodně film, ke kterému se ještě někdy rád vrátím, a který si získal místo v mých oblíbených (ne nejoblíbenějších...aby nedošlo k nedorozumění).(11.6.2008)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $28,912,646Tržby Celosvetovo $48,350,205/60%/(19.5.2005)

• - Angelina Jolie mimo natáčení vůbec s Winonou Ryder nemluvila, aby byla schopna svou roli zahrát správně. (HellFire)

• - Kniha i film Narušení (v originále Girl, Interrupted) si vypůjčují název od malby se jménem „Girl Interrupted at her Music“ od nizozemského malíře Johannese Vermeera. (HellFire)

• - Plemeno Daisynej (Brittany Murphy) mačky Ruby je Britská krátkosrstá mačka. (Msscastillo)