poster

Narušení

 • USA

  Girl, Interrupted

 • Německo

  Durchgeknallt

 • Slovensko

  Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Přelet nad kukaččím hnízdem - light version. Narušení si mě získalo především obstojně budovanou atmosférou léčebny, s jejímž kolektivem narušených děvčat se divák rychle sžije (čímž neříkám, že by divák byl zralý na psychiatra, ehm... opravdu ne). Scénář se možná až moc chlubí drobnokresbou charakterů, jako by už před natáčením tušil, že se tu sejde několik excelentních hereckých výkonů. Příběh samotný tak upadá trochu do pozadí a nabízí jen jeden opravdu silný vrchol: Tvrdou kolizi Susanniných prvotních ideálů s neúprosnou realitou, již zažije na útěku s Lisou. Tu ztvárnila Angelina Jolie a vzhledem k tomu, že o jejím výkonu básnilo snad více lidí, než kolik jich film vůbec vidělo, asi není nutné cokoliv dále rozebírat - její psychicky rozstřelená divoženka stojí vážně za to. Finále nijak zvlášť nenadchne a působí poněkud zbrkle, celkový dojem z filmu však příliš nenarušuje. Dobré to bylo.(22.10.2012)

 • WANDRWALL
  *

  Už podstata, z níž je vystavený příběh je nesmysl. Zákony mluví jasnou řečí...Jestli pak ve filmu hraje Anička či Mařenka, to je pak fuk. Jestli někdo chodí do kina skrz herce, ne sdělení, tak je notorický blb. Že Oskara získávají i špatné filmy a tvůrci, to je zbytečné dodávat.(31.10.2010)

 • AngelAngie
  *****

  Jestli jsem ten film viděla 30x, tak to je ještě málo ..(22.5.2008)

 • Arbiter
  ****

  Každej, koho znám, to aspoň jednou napadlo.. Prostě si položil otázku, potichounku, v duchu a to tak že plnou strachu: ,,Jsem blázen? '' A kdo může bejt sakra schopnej to posoudit?? Kdo stanovuje, ve světě plnym subjektivnich pohledu na věc, co je normální a co ne? Když mám vesnici v níž je jeden upír, tak je to on, kdo je vyvrhel. když ale zbyde ve vesnici po roce jeden jediný ,,nenakažený'' na situaci to vrhá trošku jiný světlo.. Kdo pak je teď pan Jiný? Kdo je nemocný.. Aby toho nebylo málo, nikdo z nás neni schopnej sebereflexe dosatečný aby znal sám sebe. Opravdu znal. A co to je opravdu? Shrek mlel něco o cibuli. A měl pravdu.. Neuvěřitelně autentický projev angeliny (RESPEKT!!), Winony (respekt) a nejenom jich, nám umožňuje vidět bitvu epickejch rozměrů, která vede k uzdravení.. uzdravení? Lépe řečeno bitvu provázející cestu od někud, někam...(27.8.2009)

 • lola3121
  ****

  Rozhárané děvče, které neví, co vlastně chce, takže se nechá (lehce nedobrovolně) zavřít do blázince, aby zjistila, že její problémy vlastně nejsou žádné problémy. Nicméně se jí tam zalíbí tak, že tam stráví celý rok a pak "uzdravena" se může vrhnout do života. Winona Ryder dobrá, sedmnáctiletou naivku zahrála i ve třiceti bez problémů, ovšem co předvedla Anželína, to nemá obdoby. Její fanynka určitě nejsem, spíš naopak, ale za tohle si toho plešouna fakt zasloužila. Nebo že by to nehrála? V tom případě chudák Brad...(16.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace