Narušení

Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

• WANDRWALL

Už podstata, z níž je vystavený příběh je nesmysl. Zákony mluví jasnou řečí...Jestli pak ve filmu hraje Anička či Mařenka, to je pak fuk. Jestli někdo chodí do kina skrz herce, ne sdělení, tak je notorický blb. Že Oskara získávají i špatné filmy a tvůrci, to je zbytečné dodávat.(31.10.2010)

Je mi naprosto ukradené, že tenhle film je označován jako méně zdařilý bratr Přeletu nad kukaččím hnízdem. Co je ale velmi důležité, že tenhle film si na nic nehraje. Ukazuje realitu tak jak je. Nesnaží se ji překrucovat a vy tím pádem máte pocit, že do psychiatrické léčebny nastrčili kameru a jste jakoby v přímém přenosu. Je ovšem něco co mě štve. Nejde ani tak o chyby ve filmu, ale naprosto přehlédnutý herecký výkon Winony Ryder. Je skvělá a právě o to větší je můj údiv, že ji akademie přehlédla a sošku nezískala. Angelina Jolie je ovšem přírodní úkaz. Její Lisa je už tak zvláštní bytost a když se do ni Angelina svým talentem ještě více obula, naservírovala nám roli, která je nejen uhrančivá, ale i přesvědčivá a v někteých situacích ji litujete a dýcháte za ni. Emociální skvost!(14.8.2007)

Na Mangolda není spolehnutí. Jednou nahoru, podruhé hluboko dolů. Díky bohu se jeho Narušení řadí do té parádní poloviny. S tak silným příběhem a skvěle vybranou Winonou Ryder nešlo šlápnout vedle. Jak posadíte hrdiny do psychiatrické léčebny, máte silný zážitek téměř zaručen. Na Přelet nelze nevzpomenout, ale Ryderová je svá a je neuvěřitelně výborná. Alespoň v mé hlavě Joliovou zadupala, ačkoliv se rozhodně nehodlám přít o to, kdo je hlavním motorem filmu. Líbilo.(9.4.2012)

Rozhárané děvče, které neví, co vlastně chce, takže se nechá (lehce nedobrovolně) zavřít do blázince, aby zjistila, že její problémy vlastně nejsou žádné problémy. Nicméně se jí tam zalíbí tak, že tam stráví celý rok a pak "uzdravena" se může vrhnout do života. Winona Ryder dobrá, sedmnáctiletou naivku zahrála i ve třiceti bez problémů, ovšem co předvedla Anželína, to nemá obdoby. Její fanynka určitě nejsem, spíš naopak, ale za tohle si toho plešouna fakt zasloužila. Nebo že by to nehrála? V tom případě chudák Brad...(16.1.2011)

Oscar 1 : Herečka VR - Angelina Jolie(4.3.2004)

• - Plemeno Daisynej (Brittany Murphy) mačky Ruby je Britská krátkosrstá mačka. (Msscastillo)

• - Angelina Jolie mimo natáčení vůbec s Winonou Ryder nemluvila, aby byla schopna svou roli zahrát správně. (HellFire)

• - Kapela hrající při graduaci je ze střední školy William Penn v Yorku, v Pennsylvánii. (HellFire)