Narušení

Durchgeknallt

Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Mnohem lepší než jsem čekal. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných dostávají film hodně nahoru. Ani na chviličku jsem se nenudil, jako někteří jiní zde. Filmy z tohoto prostředí mne často dokážou zaujmout a tento byl jeden z nej. Všechny postavy i příběh byly velice věrohodné a zajímavé. Asi po hodině a půl jsem už viděl těch pět hvězdiček, ale trochu moc přislazený a "klišovitý" konec přece jen rozhodl o hodnocení nižším. Rozhodně film, ke kterému se ještě někdy rád vrátím, a který si získal místo v mých oblíbených (ne nejoblíbenějších...aby nedošlo k nedorozumění).(11.6.2008)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $28,912,646Tržby Celosvetovo $48,350,205/60%/(19.5.2005)

Opět Angelina a opět jako pilíř a tentokrát tak mohutný a silný, že z filmu, který je už tak dost zajímavý, dělá film mimořádný. Její Oscar je více než zasloužený, Angelina opravdu hraje tak, že si říkáte, jestli se, probůh, takhle chová i doma, a s přehledem zastíní Winonu Ryder. Pro mě je Angelino herectví zážitek, a tak se vnucuje otázka, jak to, že v některých filmech působí naopak jak spící panna a koukat se na to je utrpení.(23.2.2005)

Přelet nad kukaččím hnízdem - light version. Narušení si mě získalo především obstojně budovanou atmosférou léčebny, s jejímž kolektivem narušených děvčat se divák rychle sžije (čímž neříkám, že by divák byl zralý na psychiatra, ehm... opravdu ne). Scénář se možná až moc chlubí drobnokresbou charakterů, jako by už před natáčením tušil, že se tu sejde několik excelentních hereckých výkonů. Příběh samotný tak upadá trochu do pozadí a nabízí jen jeden opravdu silný vrchol: Tvrdou kolizi Susanniných prvotních ideálů s neúprosnou realitou, již zažije na útěku s Lisou. Tu ztvárnila Angelina Jolie a vzhledem k tomu, že o jejím výkonu básnilo snad více lidí, než kolik jich film vůbec vidělo, asi není nutné cokoliv dále rozebírat - její psychicky rozstřelená divoženka stojí vážně za to. Finále nijak zvlášť nenadchne a působí poněkud zbrkle, celkový dojem z filmu však příliš nenarušuje. Dobré to bylo.(22.10.2012)

Have you ever confused a dream with life? Or stolen something when you have the cash? Have you ever been blue? Or thought your train moving while sitting still? Maybe l was just crazy. Maybe it was the 60's. Herecká sešlost desetiletí.(26.12.2008)