Sedm sestřiček (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 38 min

• Elisebah

Teda tahle pohádka se zrovna nepovedla. Jak Libuše Koutná umí točit opravdu ěkné pohádky, ale tohle teda fakt ne.(11.9.2008)

"Za tu dobu, co náš zámek stojí... a momentálně i padá..." "A co kdybychom ty Vaše sestřičky pěkně rozptýlili po kraji?" "Fanynko, taky Vám někdo stojí na hlavě?" Jednoduchý příběh a minimální rozpočet, ale co se s tím dá udělat! Sestřičky jsou všechny roztomilé a docela si podobné a každá scéna je propracovaná se spoustou drobných vtipných detailů. Veselá a trochu výchovná pohádka, ideální pro malé slečny.(19.8.2011)

Mně se tato milá televizní pohádka také líbila. Hravá, veselá, chytrá. Pro děti ideální. A ti starší se určitě také nenudí. Veškrnová, Žilková, Hudečková, Trávniček - dobrá herecká sestava, která dala příběhu poctivý základ. I studiová pohádka má něco do sebe a může se povést. 65%(24.8.2008)

• cariada

Pitomá komedie o 7 sestrách co utečou do světa jelikož se jim narodila další sestra. J.Dvořák jako loupežník co je píš k smíchu a P.Trávníček jako princ co nic nedělá a válí se. No celkem o ničem.(24.8.2008)

Je úžasné, co se dá udělat s malým rozpočtem. Jistě, je to natáčené ve studiu a je to hodně znát, ale tahle pohádka stojí především na vtipném scénáři a hereckých výkonech. Zvláště zábavné je sledovat utíkací sekvence před otáčivými kulisami, které jako by vypadly z grotesky desátých let, nebo to, že drtivá většina záběrů je v polocelcích (hlavně že květináče, ve kterých jsou umístěné stromky, které čas od času ubíhají před herci, nejsou vidět, to už by pak bylo dost špatné:-)(24.8.2008)