Sedm sestřiček (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 38 min

• cariada

Pitomá komedie o 7 sestrách co utečou do světa jelikož se jim narodila další sestra. J.Dvořák jako loupežník co je píš k smíchu a P.Trávníček jako princ co nic nedělá a válí se. No celkem o ničem.(24.8.2008)

Je úžasné, co se dá udělat s malým rozpočtem. Jistě, je to natáčené ve studiu a je to hodně znát, ale tahle pohádka stojí především na vtipném scénáři a hereckých výkonech. Zvláště zábavné je sledovat utíkací sekvence před otáčivými kulisami, které jako by vypadly z grotesky desátých let, nebo to, že drtivá většina záběrů je v polocelcích (hlavně že květináče, ve kterých jsou umístěné stromky, které čas od času ubíhají před herci, nejsou vidět, to už by pak bylo dost špatné:-)(24.8.2008)

Mně se tato milá televizní pohádka také líbila. Hravá, veselá, chytrá. Pro děti ideální. A ti starší se určitě také nenudí. Veškrnová, Žilková, Hudečková, Trávniček - dobrá herecká sestava, která dala příběhu poctivý základ. I studiová pohádka má něco do sebe a může se povést. 65%(24.8.2008)

Když jsem sedm (jak magické číslo) sestřiček jako dítě viděla prvně, přišlo mi to velmi vtipné a zábavné, jenom mě (člověk je opravdu v jádru zformovaný brzo a v zásadních věcech už se nemění) jako dceru (jen jednu ze dvou) iritovalo, že pan otec bral jako něco špatného to, že má samé dcery a žádného syna. Rodiče by se měli radovat ze dravého dítěte a ne spekulovat nad tím, jestli chlapečka (holčičku) ano nebo ne, co je lepší, co je horší. Děti nejsou řepa, aby se jednotily. Samozřejmě, ta dokonalá nejstarší sestra je taky pitomost. Nejstarší sourozenec je nějakou dobu sám, takže inklinuje k tomu být sobec, mladší dítě je nuceno dělit se odmalička, takže to má za samozřejmé. Některé věci jsem ocenila víc jako dospělá ("mrkvička, hrášek .... a kde je maso?", neotřelý chův a jeho ukolébavka). Nedá se pominout ani fakt, že pohádka nastoluje otázku otce u porodu. Pohled na výraz otce Trávníčka na otázku odpovídá jednoznačným NE. Každopádně to, co z toho plyne, potěší nejedno feministické srdéčko a to se počítá ... nejméně do sedmi.(23.9.2015)

• Elisebah

Teda tahle pohádka se zrovna nepovedla. Jak Libuše Koutná umí točit opravdu ěkné pohádky, ale tohle teda fakt ne.(11.9.2008)