George Jung je jako filmová postava dokonalý antihrdina. Idiot z principu, co se týče jeho rodiny, jeho dcery zvlášť. Absolutní borec ohledně byznysu a z hlediska lidského odvážný, čestný, kamarádský, naivní, osamělý, paranoidní a nakonec asociální jedinec. Těžce asociální, protože vlastně profituje z prodeje drog. Z filmu pak máte pocit, že sice drogy jsou špatné, ale život chlápka, co na tom trhl majlant je celkem dobrodružná show lemovaná blahobytem i strastí. V momentě, kdy na scénu ležérně vtrhne sám Pablo Escobar, ikona jihoamerického trhu s kokainem, boss, který má na svědomí nejeden život, dostává film skutečné grády. Je to i přes kontroverznost tématu skutečně napínavá podívaná a film se tak stává pro mnohé jedním z těch nej, které kdy viděli. Jistým faktorem líbivosti se nejspíš stává, v jaké etapě života to člověk zhlédne. Jestli v době, kdy experimentuje a koketuje tak s lecjakou látkou posílajíc nejednu mysl kamsi do výšin nechápavého spektra barev a výjevů nebo v době, kdy právě doexperimentoval a v závislosti na rodině a své dceři zvlášť, zastává k této problematice postoj spíše negativní. Nic ale nemění fakt na tom, že partička herců předvedla strhující výkony a to je jen špička ledovce. Z filmového hlediska nyní můžeme pět jen samou chválu.(19.10.2011)

Mírné zklamání a rozčarování nad promarněnou příležitostí. Kdyby se autoři jen trochu víc snažili, mohl by vzniknout film na úrovni kmotra. Tkhle je to jen jakási skica ze života dealera, pravda, milá a zábavná, ale jaksi bezkrevná a zmatená. Škoda:-((19.11.2007)

Koukám, že Kokain přitáhl výtečnou hereckou skvadru. Vynikajícho Deppa, krásné a rovněž skvěle herecky vybavené Penelope Cruz a Franku Potente a dokonale hrajícího Ray Liottu. No prostě jak jde o Kokain, tak se filmové hvězdy můžou přerazit.(26.6.2007)

Výborná studie jednoho "amerického snu" ("Tehdy jsem se rozhodl, že nikdy nebudu chudý."). Johnny Depp svým strhujícím hereckým výkonem dokáže vždycky film vytáhnout ještě víš, ale tady to skoro není třeba díky vynikajícímu scénáři a jisté režii. Jediné, co mě trochu mrzí je, že se film málo věnuje popisu vztahů a vazeb mezi narkomafiány. Soustředí se převážně na hlavní postavu, popis prostředí tak zůstává jaksi v pozadí. I tak jeden z nejlepších filmů s tématikou drog.(13.1.2008)

Bohužel toho není příliš, co bych si z Kokainu chtěl (a mohl) zapamatovat!! Jen chválit Johnnyho Deppa (ostatně jako za takřka každý jeho film) je asi zcela zbytečné!! Stává se z toho velmi příjemná tradice..(21.4.2007)