Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 115 min

V 60. letech se láska mezi bělochy a černochy moc nenosila. Rasová otázka byla poměrně vážná. Takže to oba dva museli mít hrozně těžké, ale o tom ten film není. Vztahy v rodině a láska jsou snad ty dvě nejkomplikovanější věci na světě, na které neexistuje jednoznačný recept. Nevím proč, ale Ray Liottu jsem měla zaškatulkovaného úplně někde jinde, takže mě tady překvapil, jak dokáže být příjemný a milý.(10.10.2011)

Mnohokrát zpracované téma ani tentokrát ničím novým nepřekvapí, ústřední dvojice Goldberg - Liotta vcelku fajn, ale žádné velké emoce se nekonají. Potěší cameo Joan Cusack a dobrá dětská herečka Tina Majorino.(30.12.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,164,171Tržby Celosvetovo $-(24.1.2009)

Sice mnohokrát zfilmované téma, ale nikde ne tak jako v tomto snímku. Výboné herecké výkony jak Whoopi Goldberg a Tiny Majorino, tak Raye Liotty. A grimasy Joan Cusack opravdu potrápí bránici. Film je zároveň smutný a vtipný, doplněný vhodnou hudbou. Jako celek film působí kladně, proto se na něj dá koukat nejen na poprvé...(2.9.2007)

Úsmevná komédia z 90. rokov, teda čias keď podobné romanťáky a dramédie mali srdce aj dušu.(16.3.2014)