Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 115 min

Ten film mi díky optimismu, který z něho vyzařoval, udělal radost a to se musí ocenit naplno. Líbila se mi režie, pojetí i ztvárnění doby naprosto věrně, jako by se točilo v 50. letech. Líbil se mi scénář, miloučké dialogy, téma příběhu a nejvíc samo herecké výkony spolu s příjemnou muzikou. Ray tak krásně elektrizoval a Whoopi mu něžně a opatrně šlapala na paty. No a rozkošnou dívenku Tinu, kdybych mohla, hned si ji adoptuji. "Chutnáš jako čokoláda?" "Já nevím a chutnáš ty jako vanilka?"♥(10.10.2011)

Sice mnohokrát zfilmované téma, ale nikde ne tak jako v tomto snímku. Výboné herecké výkony jak Whoopi Goldberg a Tiny Majorino, tak Raye Liotty. A grimasy Joan Cusack opravdu potrápí bránici. Film je zároveň smutný a vtipný, doplněný vhodnou hudbou. Jako celek film působí kladně, proto se na něj dá koukat nejen na poprvé...(2.9.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,164,171Tržby Celosvetovo $-(24.1.2009)

V 60. letech se láska mezi bělochy a černochy moc nenosila. Rasová otázka byla poměrně vážná. Takže to oba dva museli mít hrozně těžké, ale o tom ten film není. Vztahy v rodině a láska jsou snad ty dvě nejkomplikovanější věci na světě, na které neexistuje jednoznačný recept. Nevím proč, ale Ray Liottu jsem měla zaškatulkovaného úplně někde jinde, takže mě tady překvapil, jak dokáže být příjemný a milý.(10.10.2011)

Mnohokrát zpracované téma ani tentokrát ničím novým nepřekvapí, ústřední dvojice Goldberg - Liotta vcelku fajn, ale žádné velké emoce se nekonají. Potěší cameo Joan Cusack a dobrá dětská herečka Tina Majorino.(30.12.2005)