Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Ubylo pitvoření, přibylo vážnosti a akce pořád Jackiovsky šílená a zábavná.(17.11.2011)

Dražší než jednička, akčnější a vyrovnanejší co do poměru napětí a zábavy, ale méně osobité. Přesto absolutní nářez.(23.9.2007)

Jackie buď musí bezmezně milovat film i svojí práci nebo je nehorázná držgrešle a jeden plat mu nestačí. Posuďte sami - zpívá tu ústřední píseň, hraje tu, vtipkuje tu, napsal to, výraznou měrou se podílel na choreografii, ošetřuje zraněné kaskadéry, ostatně i sám nemálo kaskadéruje a jen tak mimochodem si to rovnou i zrežíroval. A všechno tohle dělá ještě o pomyslný chlup z hrudi čínského chocholatého psa lépe než minule. Ovšem možná je to tím, že mi tohle, ne snad přímo vážnější, ale určitě méně rozjuchané a každopádně akčnější pokračování sedlo prostě více. Ale opravdu pouze o chlup.(5.6.2009)

70% Směs akce, komedie a romantiky, jak to mají mazlíčci rádi - nebo aspoň já určitě. Ještě více než film samotný mě ovšem zaujaly tradiční nepovedené záběry - obvyklá porce úrazů a nehod, ale i pohled na kamerovou techniku - Jackie rozkopne filtr kamery a poté se potuluje kolem výřadu takových deseti dalších kamer.(10.10.2009)

Opět tu máme policejní příběh, tentokráte více zaměřený na samotného Jackieho a jeho přítelkyni Maiu. Říká se, novým kouskům psa nenaučíš(nebo tak nějak:-)), ale Jackie nás dokáže vždy překvapit, i zde nám totiž ukazuje, kolik se toho dá vymyslet v soubojích jeden na jednoho(občas i jeden na 5 a více:-)) Všechny PS jsou si podobné filmy a těžko zhodnotit, který je lepší nebo horší, ale jisté je, že jsou všechny vynikající...75%(7.10.2007)