Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Jackie Chan se tu nehorázně překonává a to jak bitkama tak i velmi příjemným humorem. Tohle je prototyp takovýho toho zábavnýho filmu o poldovi dobrákovi, co se bije s přesilou a nezvládá přítelkyni :) Dneska už se takovýhle akční jízdy prostě netočej a je to škoda. Co tam Jackie předvádí za akrobacii a choreografii je prostě nepopsatelný, radši se na to všichni podívejte.(16.4.2009)

Dvojka je důstojným nástupcem jedničky, ale už to rozhodně neni tak kvalitní. Sice opět dostatečný množství parádních kaskaderských kousků Jeckieho Chana a solidní souboje, ostatně Chan to tady zase několikrát hustě schytal a měl zase o pár jizev minimálně na hlavě a obličeji víc, ale filmu tak trošku chybí to odlehčení z jedničky a tu a tam se najdou hluchý místa a kvůli tomu to neni tak zábavný, stejnětak tomu trošku schází větší svižnost příběhu, ale jinak sem se bavil dobře(9.4.2008)

Stejná bláznivina jako první film. Příběh pokračuje hned po jedničce. Opět je zde spousta vtipných scén, které mi vždy zlepší náladu. Za mě opět 90% :)(20.6.2016)

Jeckie chan sa v tomto snímku ujal aj réžie a samozrejme všestky kasadérske kusky si robil sám. Tento film je další z jackieho filmov, ktoré sú vlastne presne o tom istom až na to že je prepletený originálnimi súbojmi , ktorý tento film vyvišujú na originálny akčný film. Oproti jednotke je film značne vyspelejší, ale kupodivu to nie je na škodu. Aj keď osobne mi tam chýbalo viacej komických scén, do ktorých sa jednoducho jackie hodí. Ale aj napriek tomu s toho sálala neskutočná atmosféra a bojové scény boli ako obvykle úchvatné. Ako dôstojné pokračovanie geniálnej jednotky vlastne nemám veľmi čo vytknúť. Teším sa na trojku.(31.1.2008)

Skvele pokracovanie, ktore mozno este o kusocek prekonava original. Z filmu sa vytratili groteskne humorne sceny (az na jednu vynimku, a ta ozaj stoji za to) a nahradil ich vyzrelejsi humor, pribeh je serioznejsi a tym padom aj presvedcivejsi. Akcie je skor menej ako viac, avsak ked uz na to pride...pani moji, to je nadhera! Zaverecny akcny ohnostroj je priam ikonicky pre akcny zaner ako taky. Po dopozerani som sa vznasal na vlne euforie, a vravel somsi: Tak toto bol narez! (9/10)(20.10.2007)

• - Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)

• - Jackie Chan během natáčení narazil do nesprávné skleněné tabule a způsobil si řezné rány na zápěstí a hlavě. Scéna byla použita ve filmu a během závěrečných titulků jsou ukázány Jackieho zranění. (Raztubyl)

• - Cameo - Biao Yuen - velitel hasičů při zásahu v obchodním centru. (dawe82)