Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Slušné pokračování. Ku se vrací z vězení a chce se pomstít Kevinovi, který zároveň řeší velký případ vyděračských bombových útoků... V HK filmech sice o exploze nikdy nebyla nouze, ale oproti Hollywoodu si je člověk tak nevychutnal (i když ten výbuch kufříku v ruce jedné z postav natočili pěkně). Naštěstí se tu najde i dost tradičně precizních bitek a žlutého humoru. Jak vidno ze závěrečných titulků, Jackie při natáčení opět slíznul svoje.(9.1.2003)

Jackieho pomyslný vrchol. To co bylo naznačeno prvním díle pokračuje ve velmi zdařilém pokračování. Oba díly stojí na stejné úrovni. Prakticky jsou si totožné. Akce střídají vtipné scény, prostě vše co k tomuto druhu filmů patří.(4.4.2008)

Nejakčnější a možná i nejzábavnější z celé trilogie. Příběh je opět obyčejný ale spousta výborných bitek, neuvěřitelných kaskaderských výkonů a typicky Chanovských gagů vše vynahrazuje. Pro mě nejlepší díl.(16.4.2009)

"Tak proč jste ho nechal odejít ??" - "Ale vždyť vy jste ukazoval na dveře !! To jako znamenalo, že měl zůstat ?? Já jen.. Abych věděl příště.." ;) Dokonalý sequel, který dokonce předčí i tu výbornou jedničku, očividně slevil z té komediální roviny a alespoň v tom samotném, jinak ovšem doslova výbušném, finále i na odvážnosti bojových scén, které se však zde často neváhám nazvat epickými, nicméně divák tak alespoň dá maličko odpočinout svým očním bulvám, když mě osobně mnohdy sledování jedinečného Jackieho Chana při jeho kaskadérských kouscích nutí nejen mít je pernamentně vyvalené, ale taky zapochybovat o základních fyzikálních konstantách..;) Těžko se však divit, že se Jackie snažil trochu ubrat plyn, když si jeden vzpomene na všechna ta zranění, která protrpěl u natáčení předchozího filmu.. Jednoznačně nejzdařilejší zástupce jedné z nejlepších a nejslavnějších akčních sérií vůbec, která by paradoxně možná vůbec nevznikla nebýt Jackieho katastrofálního propadáku s názvem Ochránce při prvním pokusu prorazit v Hollywoodu..(26.5.2013)

Dvojka sice nemá uvolněnost a vtip jedničky a jde chvílemi do velmi vážného tónu(mučení Jackieho teroristy)ale závěr to vše nahrazuje.Důstojné pokračování což se o trojce říct nedá.(4.4.2003)

• - Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)

• - Jackie Chan během natáčení narazil do nesprávné skleněné tabule a způsobil si řezné rány na zápěstí a hlavě. Scéna byla použita ve filmu a během závěrečných titulků jsou ukázány Jackieho zranění. (Raztubyl)

• - Scéna exploze továrny, která byla vytvořena za pomoci několika tun výbušnin, byla největším výbuchem, jaký byl do té doby v Asii natočen. (Rominator)