Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Jackie buď musí bezmezně milovat film i svojí práci nebo je nehorázná držgrešle a jeden plat mu nestačí. Posuďte sami - zpívá tu ústřední píseň, hraje tu, vtipkuje tu, napsal to, výraznou měrou se podílel na choreografii, ošetřuje zraněné kaskadéry, ostatně i sám nemálo kaskadéruje a jen tak mimochodem si to rovnou i zrežíroval. A všechno tohle dělá ještě o pomyslný chlup z hrudi čínského chocholatého psa lépe než minule. Ovšem možná je to tím, že mi tohle, ne snad přímo vážnější, ale určitě méně rozjuchané a každopádně akčnější pokračování sedlo prostě více. Ale opravdu pouze o chlup.(5.6.2009)

Dějově to nijak nevybočuje ze standardu akčnějších kriminálek osmdesátých let. Je tu méně humoru než jsme u Chana zvyklí (hlavně z poslední doby), ale zase více rvaček. Chan zřejmě není moc dobrý herec, ale když dojde na rvačky, tam pravděpodobně nemá co se týče jejich choreografie konkurenci. To je prostě balet, na kterej se strašně dobře kouká. Hdně se mi líbila i choreografie náklaďáků hned na začátku filmu, dobrá vychytávka.(4.4.2009)

Podobně přehnaný jako jednička, ale tady mě víc zaujal ten příběh. Nepřišlo mi to až tak hrozně hloupý a neohrabaný jako v prvním díle. Navíc finále nemá chybu, ale nevím. Pořád mi na těchto Jackieho filmech něco chybí. Prostě dám stejný hodnocení jako u jedničky i když je asi dvojka o špetku lepší.65%(24.11.2014)

Nejakčnější a možná i nejzábavnější z celé trilogie. Příběh je opět obyčejný ale spousta výborných bitek, neuvěřitelných kaskaderských výkonů a typicky Chanovských gagů vše vynahrazuje. Pro mě nejlepší díl.(16.4.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,400,000(22.4.2010)