Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Podobně přehnaný jako jednička, ale tady mě víc zaujal ten příběh. Nepřišlo mi to až tak hrozně hloupý a neohrabaný jako v prvním díle. Navíc finále nemá chybu, ale nevím. Pořád mi na těchto Jackieho filmech něco chybí. Prostě dám stejný hodnocení jako u jedničky i když je asi dvojka o špetku lepší.65%(24.11.2014)

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Jackie Chanom, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má dobrý príbeh o výbornom policajtovi, ktorý je za svoje nekompromisné správanie voči zločincom potrestaný a dokonca premýšľa o odchode z polície. No keď mesto začne ohrozovať mimoriadne nebezpečná skupina zločincov, ktorá uskutočňuje bombové útoky, pričom žiadajú veľké výkupné, vráti sa späť, aby ich konečne zastavil. Spracovanie je celkom slušné, síce zápletka už nepôsobí tak atraktívne, ako v prípade predchádzajúceho dielu, ale zase to v rámci tohto typu filmu pôsobí až prekvapivo seriózne a uveriteľne, dokonca niekedy aj celkom surovo, čo to príjemne oživuje. Jedine ma mrzí, že po úvodnej tretine, kde je nespočet zaujímavých sekvencií tempo filmu trochu upadne, ale zase nie až tak, aby to nudilo a stále mi to prišlo dostatočne dejovo zaujímavé, takže mi to rozhodne neprišlo len ako výplň medzi akčnými scénami, ako je to vo väčšine podobných filmoch zvykom. Akcie je tu celkom dosť a páči sa mi. Na rozdiel od predchádzajúceho dielu, kde tá akcia bola trochu pestrejšia sa tu zameriava hlavne na tie súboje a kaskadérske kúsky, čo mi ale vyhovuje viac, takže s tým určite nemám problém. Súboje síce ani teraz nemajú až tak prepracovanú choreografiu, ale aspoň stále pôsobia správne dynamicky a surovo, pričom sa tu stále nájde aj dostatok dobrých nápadov. A kaskadérske kúsky sú stále bezchybné. Najviac sa mi páči celé finále v továrni, ale nesklamú ani všetky tie súboje z priebehu filmu. A k tomu sa tu nájde aj niekoľko efektných explózií. Humoru je tentoraz podstatne menej, s čím tiež nemám problém a navyše tých pár scén sa aj celkom vydarilo, obzvlášť zakrytie úderu pred šéfmi bolo výborné. S hereckým obsadením som spokojný, Jackie Chan je stále v skvelej forme, ale tentoraz ma milo prekvapil aj svojim nekompromisným prístupom, keďže miesto takmer neustáleho úsmevu tu ide naštvane po svojich protivníkoch, opäť potešia Maggie Cheung a Bill Tung a záporáci sú síce o niečo výraznejší, než predtým, ale stále nie až tak, ako by som chcel. A réžia a technická stránka sú stále úplne ideálne. Takže síce toto pokračovanie neobsahuje nič, čo by sa mohlo rovnať skvelému finále jednotky, ale inak mi oba filmy prídu síce trochu iné, ale aj tak približne rovnako dobré. 73%(2.9.2010)

Stejná bláznivina jako první film. Příběh pokračuje hned po jedničce. Opět je zde spousta vtipných scén, které mi vždy zlepší náladu. Za mě opět 90% :)(20.6.2016)

Dějově to nijak nevybočuje ze standardu akčnějších kriminálek osmdesátých let. Je tu méně humoru než jsme u Chana zvyklí (hlavně z poslední doby), ale zase více rvaček. Chan zřejmě není moc dobrý herec, ale když dojde na rvačky, tam pravděpodobně nemá co se týče jejich choreografie konkurenci. To je prostě balet, na kterej se strašně dobře kouká. Hdně se mi líbila i choreografie náklaďáků hned na začátku filmu, dobrá vychytávka.(4.4.2009)

Opět tu máme policejní příběh, tentokráte více zaměřený na samotného Jackieho a jeho přítelkyni Maiu. Říká se, novým kouskům psa nenaučíš(nebo tak nějak:-)), ale Jackie nás dokáže vždy překvapit, i zde nám totiž ukazuje, kolik se toho dá vymyslet v soubojích jeden na jednoho(občas i jeden na 5 a více:-)) Všechny PS jsou si podobné filmy a těžko zhodnotit, který je lepší nebo horší, ale jisté je, že jsou všechny vynikající...75%(7.10.2007)