Ja sa pripájam ku komentáru užívateľa golfista. A táto Jana z Arku bola krajšia vyzerala tak nevinne proste ako Panna orleánska.(24.4.2012)

Netuším, jestli skutečná Johanka byla stejně půvabná jako L.Sobieski (zřejmě ne), ale zcela určitě je mi jasné, že když ji vedli k hranici, neměla na sobě moderní teplé zimní boty, jak je patrné z jednoho záběru. Nadstandardní televizní záležitost s příjmně nehysterickou (na rozdíl od M.Jovovich) představitelkou titulní role. Ale kdoví, jak to tenkrát doopravdy bylo? (Teda až na ty boty)(26.2.2007)

Ani nevim co na to bylo tak dobry. Rozhodně se mi to líbilo víc jak Joanne d'Arc s Millou Jovovich.(1.6.2010)

Překvapivě kvalitní zpracování, které se mi líbilo více než Bessonovo. Jen je mi záhadou proč se ze záhadných důvodů u nás vysílá zkrácená verze, původní má 3x80 min .(10.5.2003)

• danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (4) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Leelee Sobieski, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jacqueline Bisset, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Peter O'Toole(10.3.2009)

• - Hlavní bitva se točila nedaleko od Mělníka u řeky, kde se postavila kulisa pevnosti La Tourelle a dobývala se. Město za pevností se dodávalo trikem. Stejně se postupovalo v bitevních scénách, kdy se natáčelo asi se čtyřiceti koňmi. Ti jeli v řadách vedle sebe a pak se ve střižně dohromady propojili. Výsledkem je bitva s velkým množstvím koní. (JOhanka.1412)

• - Štáb měl pro natáčení k dispozici přibližně dvě desítky koní, speciálně vycvičených pro náročné filmové scény. Koně přivezl z Francie jejich cvičitel, který je trénuje speciálně pro film a který s nimi byl po celou dobu natáčení přítomen na place. Další koně byly pro film dovezeny z Itálie, Španělska a další evropských zemí. (Lynette)

• - "V bitvách byly scény, kdy koně padají v útoku. Proti nám pouštěli šípy a byla přesně určena místa, kde kůň padne. Musí se to vypočítat tak, aby se právě v tom místě střetl se šípy. ty jsou duralové, s gumovými špičkami a při  dopadu se bortí. Vypouštějí se z trubek, najednou jich letí asi sto padesát," řekl kaskadér Martin Hanuš. (JOhanka.1412)