poster

Do útoku

 • USA

  Over the Top

 • slovenský

  Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  **

  Chápeme-li otcovství Sylvestera Stallona ve filmu Over the Top jako sociálně konstruovanou zkušenost, založenou na přikládání významů a interpretacích určitých situací a chování, můžeme přistoupit k analýze způsobů, jakými tento filmový otec konstruuje své vlastní otcovství na základě jednotlivých repertoárů, a tak vytváří svou nápaditou a světové kinematografii přínosnou roli. Připomeňme si ale nejprve podstatu, jež je východiskem této analýzy. Sylvester Stallone svého filmového syna prostě miluje a tak neváhá vřítit se s ním do mnohých eskapád a prožít tak mnohá dobrodružství. Ovšem je třeba si uvědomit, že Stallone zde neplní funkci živitele ani funkci autority, nýbrž funkci představitele původu a osobní rozměr (otevřenost, pomoc, jeho postava Lincoln Hawk je pro dítě významným blízkým). A to je tím hnacím motorem celého tohoto psychologického filmu. On zde totiž již nehraje typického otce, nehraje ani roli hlavy rodiny, je ale přitom stále zodpovědný za rodinu jako celek a navíc je mu přisouzeno zastávat funkci otevření pohledu dítěte do externího světa a především do světa soubojů v páce. No, uznejte sami, takový film se netočí každý den.(9.9.2011)

 • Xmilden
  ***

  S příchodem Real Steel se stává z Over the Top klasika. Moc se mi líbí jak s příchodem nějakého novodobého jakoby objevného trháku začně spousta fanoušků vzpomínat " Tohle už jsme někde viděli." Tak přesně takhle, řidič kamionu Linc Hawk byl špatný otec ale snaží se to změnit. PS: Kdo by nechtěl projet se Slyem Ameriku v kamionu?(29.2.2012)

 • Pepinec
  **

  Jít do filmu o mistrovství světa v páce chce velkou porci odvahy. Sylvester ji našel, kamión si proto více než zaslouží! :-D Jen tě prosím, Slyi, zařaď nejvyšší rychlost a uháněj co možná nejdál... :-)(27.5.2011)

 • Djkoma
  **

  Ještě mladý Sylvester Stallone ve filmu, z kterého jsem si po asi 10 letech pamatoval pouze zápletku, konec a "scénu s palcem". Z každé minuty dýchá atmosféra 80-90. let a to dříve působilo fajn, dnes to je však spíše směšné a brzy prakticky nekoukatelné. Příběh je jedno velké klišé se snahou dojmout i pomocí opravdu šílených hudebních skladeb:). takže 2* z nostalgie a jedeme dál.(14.3.2009)

 • Tsunami_X
  *

  Kult, který se v Ostravě sledoval zásadně přes polozrnící polskou televizi.(12.5.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace