poster

Do útoku

 • USA

  Over the Top

 • slovenský

  Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Režie:

Menahem Golan

Kamera:

David Gurfinkel

Střih:

Don Zimmerman

Kostýmy:

Tom Bronson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Dick Laurent není mrtev, nicméně nemá páky, co by zeťáka, ovládajícího pravačkou řadicí páku tahače i mistrovství světa v páce, zastavily.. Stalloneho ztrouchnivělá minipaleta hereckých poloh v plné parádě, srdceryvná hudba a dopředu nalinkovaný jímavý příběh, v kterém se všichni neuvěřitelně potí. Hlavní hrdina Lincoln Hawk dokonce perspiruje takovým způsobem, že jeho "vypínač" se kšiltem musel páchnout jak podpaží orangutana po hodinovém tréninku na rotopedu..(24.5.2011)

 • Segrestor
  **

  Chápeme-li otcovství Sylvestera Stallona ve filmu Over the Top jako sociálně konstruovanou zkušenost, založenou na přikládání významů a interpretacích určitých situací a chování, můžeme přistoupit k analýze způsobů, jakými tento filmový otec konstruuje své vlastní otcovství na základě jednotlivých repertoárů, a tak vytváří svou nápaditou a světové kinematografii přínosnou roli. Připomeňme si ale nejprve podstatu, jež je východiskem této analýzy. Sylvester Stallone svého filmového syna prostě miluje a tak neváhá vřítit se s ním do mnohých eskapád a prožít tak mnohá dobrodružství. Ovšem je třeba si uvědomit, že Stallone zde neplní funkci živitele ani funkci autority, nýbrž funkci představitele původu a osobní rozměr (otevřenost, pomoc, jeho postava Lincoln Hawk je pro dítě významným blízkým). A to je tím hnacím motorem celého tohoto psychologického filmu. On zde totiž již nehraje typického otce, nehraje ani roli hlavy rodiny, je ale přitom stále zodpovědný za rodinu jako celek a navíc je mu přisouzeno zastávat funkci otevření pohledu dítěte do externího světa a především do světa soubojů v páce. No, uznejte sami, takový film se netočí každý den.(9.9.2011)

 • PetrPan
  ****

  Patetický snímek (jak taky jinak, když tam hraje Stallone) o řidiči kamionu, který chce získat zpět svého syna a zároveň titul v mistrovství Ameriky v páce. Pohodová hudba, poklidná popcornová nenáročná zábava...nic víc, nic míň(19.10.2004)

 • Shit
  ****

  I když to má jednoduchej příběh a Stallonovy prosťoučký dialogy o životě, tak je to stejně díky skvělýmu soundtracku a výbornýmu finále strhující a vždycky se na to srašně rád podívám. Krom toho Bob "Bull" Hurley je strašnej řezník(8.4.2008)

 • Shakers
  ***

  Povedal by som, že Stallonemu sa páčilo obdobie Rockyho a tu je to aj vidno.Celkom fajn film, jednoduchý, nenáročný, športový a Rockyovsky.Opísal by som to asi tak, že Rocky je hlavné jedlo a Do útoku je niečo ako predjedlo. 70% - 3*(3.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace