Do útoku

Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

• AngelAngie

Sly jako charismatickej kamióňák u mě docela uspěl .. typické béčko v jeho největší slávě.(5.7.2008)

Jeden z filmů mého dětství. Tomu klukovi jsem vždycky záviděl :-((11.4.2009)

Vykradený příběh o Rockym, aneb story outsidera nalepená na jeden boj o synka a jedno zápasové klání.. Prosté dialogy, prostý příběh - vedle toho "skvělý" Stallone a vynikající soundtrack. Holt, já se i po několikáté bavil..(27.7.2009)

Je to dosť dobrý rodinný športový film so Sylvestrom Stallonom. Má celkom dobrý príbeh o vodičovi kamióna, ktorý pred rokmi kvôli bohatému svokrovi odišiel od svojej rodiny, ale jeho umierajúca žena ho chce dať dokopy s vlastným synom, po čom túži. A tak sa kamionista snaží získať sympatie svojho syna, pričom chce aj vyhrať majstrovstvá v pretláčaní, ale svokor chce svojho vnuka len pre seba. Spracovanie sa mi páči, od tohto príbehu sa samozrejme nedajú čakať žiadne prekvapenia, všetko ide tak ako má a nemá žiadne nudné miesto, prvá hodina je v takom príjemnom rodinnom štýle, celý čas sa venuje vzťahu medzi otcom, ktorý sa snaží a synom, ktorý svoj postoj k otcovi postupne mení a zvyšok sa už venuje hlavne súťaži v pretláčaní. Čo sa týka akcie, tak kvôli žánru tu samozrejme ani žiadna klasická byť nemôže, Stallone si len pár krát udrie, venuje sa hlavne turnaju, ktorý je podaný výborne a tak ani pri pretláčaní nechýba nejaké to napätie a emócie a hlavnému hrdinovi sa tu ani nedá nefandiť a to aj kvôli tomu, že je prakticky jediný, kto zo zúčastnených pôsobí normálne. Herecké obsadenie je na tom dobre, Sylvester Stallone vo svojej typickej úlohe správneho muža, ktorému nechýba skromnosť a vždy sa snaží najviac ako vie, poteší aj Robert Loggia ako jeho svokor, prekvapivo ani postava syna nie je zlá a nesklame ani zvyšok postáv. Réžia a technická stránka sa mi páčia, osemdesiate roky tu cítiť z každého záberu a to mi rozhodne sedí. A poteší aj dobrý výber hudby. Do útoku je film, ktorý presne spĺňa to, čo sa od neho aj dá očakávať, príjemný rodinný film, na ktorý sa dobre pozerá a to aj viackrát. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 74%.(18.12.2011)

Moc dobrej a nedoceněnej film.Skělý scénář a Sylvester Stallone ( ano, v tomto filmu i hraje ) a dost dobrá hudba.47%které to má zde je dost málo podle mmě by to tak 70% mít mohlo.(12.3.2006)