poster

Do útoku

 • USA

  Over the Top

 • slovenský

  Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *

  Nemám nic proti soubojům v páce, ale vystavit na nich celovečerní film je sakra málo.(2.6.2002)

 • Boss321
  ***

  Průměrný snímek se Stallonem o získání lásky jeho syna a o zápasech v páce.(8.11.2007)

 • woody
  *

  Stallone měl zůstat u Ramba a ne se pouštět do takových akčních dramat které se klidně vyrovnají filmům na Hallmarku.Řidič -zápasník-kamiónu chce zpátky svého syna a přitom vzpomíná na svou umírající manželku.To máme brečet a nebo smát,Sylvestře?Před odpadem tě zachránilo jen to hezký auto(který stejně zničíš).(19.7.2003)

 • Segrestor
  **

  Chápeme-li otcovství Sylvestera Stallona ve filmu Over the Top jako sociálně konstruovanou zkušenost, založenou na přikládání významů a interpretacích určitých situací a chování, můžeme přistoupit k analýze způsobů, jakými tento filmový otec konstruuje své vlastní otcovství na základě jednotlivých repertoárů, a tak vytváří svou nápaditou a světové kinematografii přínosnou roli. Připomeňme si ale nejprve podstatu, jež je východiskem této analýzy. Sylvester Stallone svého filmového syna prostě miluje a tak neváhá vřítit se s ním do mnohých eskapád a prožít tak mnohá dobrodružství. Ovšem je třeba si uvědomit, že Stallone zde neplní funkci živitele ani funkci autority, nýbrž funkci představitele původu a osobní rozměr (otevřenost, pomoc, jeho postava Lincoln Hawk je pro dítě významným blízkým). A to je tím hnacím motorem celého tohoto psychologického filmu. On zde totiž již nehraje typického otce, nehraje ani roli hlavy rodiny, je ale přitom stále zodpovědný za rodinu jako celek a navíc je mu přisouzeno zastávat funkci otevření pohledu dítěte do externího světa a především do světa soubojů v páce. No, uznejte sami, takový film se netočí každý den.(9.9.2011)

 • Paldini
  *

  Akční film, ve kterém nebyla snad ani jedna akční scéna. Bylo tu pár komických scén, hlavně grimasy herců při souboji v páce byly zahrané na Oskara.(28.1.2005)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii, Arizoně, Utahu a Coloradu. (Terva)

 • - Malé cameo bodyguarda si zde zahrál slavný wrestler Terry Funk. (Kletus)

 • - V české verzi dabingu se objeví hlas Pavla Rímského u dvou postav. Namluvil faráře na pohřbu Hawkovy manželky (Susan Blakely) a také Bulla Hurleyho (Rick Zumwalt), šampiona v páce. (Nocturno culto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace