Do útoku

• slovenský

Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Pokud jste na tom vyrůstali, nemůžete to (podle mě) nikdy úplně zavrhnout. ;-) Zdejší (velmi tvrdá) hodnocení jdou tudíž tak trochu mimo mě. Vážně si nemůžu pomoct, ale i po už asi padesátém (neplánovaném) zhlédnutí v televizi jsem se ani chvíli nenudil. Ta jednoduchost, přímočarost a tah na bránu jsou totiž tak bezprostřední a precizní, že jakmile usednete k obrazovce, těžko od ní budete v následujících okamžicích odcházet (tohle v mém případě platí skoro jako pravidlo pro značný počet áčkových i béčkových 80's klasik). Takže i když tahle naivní a sentimentální otcovsko-synovská variace na ROCKYHO mnohým kroutí střeva, mně je u ní pokaždé docela fajn (a stydím se za to jen maličko). ___ Vzkaz pro všechny, kteří se pošklebují řidičům kamionů: i jistý James Cameron se jeden čas živil touto profesí... ;-) 50 - 60 %(11.7.2010)

Rocky trochu jinak. Říkejte se, co chcete, ale já měl Do útoku vždycky rád.(2.5.2003)

.. je to zvyk. Vždycky když píšu na ČSFD komentář, tak si vezmu čepici a otočím ji kšiltem dozadu. Je to jako vypínač, který se zapne. A když se zapne, připadám si jak někdo jinej.. Připadám si jako náklaďák. Jako stroj .. nebo tak nějak : )(30.12.2013)

Armwrestling jsem náhodou asi rok a půl provozoval. Kromě zanícených šlach v zápěstí a lokti jsem si odnesl také poznatek, že tenhle sport není jenom o síle ruky a paže, ale spíš o taktice, rychlosti a síle celého těla. 80% všech duelů ve filmu nemá s realitou nic společného. Jenomže když mi bylo 12 nebo 13 a viděl jsem 'pákaře' poprvé, každý 'souboj' jsem prožíval stejně, jako bych se s někým přetlačoval osobně. Zatínal jsem pěsti a mačkal opěrátka pohovky. A pak jsem taky žral tu povídačku o otáčení kšiltovky alá vypínač. Nosil jsem čepici, otáčel ji kšiltem vzad a představoval si v rukách tu ohromnou sílu, která by protivníkovu paži rozdrtila o stůl. Začal jsem cvičit. A věřte nebo ne, dnes, když jdu makat do posilovny, obrazně zapínám koncentraci a vnitřní sílu otočením kšiltu dozadu. Je to jednoduché a účinné. Nostalgie velí dát 4, ačkoliv teď vidím, že film má nárok maximálně na 2. Kompromis - 3 hvězdičky za jeden z ukazatelů cesty, po které jdu dodnes (posilování forever)! 16 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.5.2006)

Nechápu nízké hodnocení filmu. Je to vynikající nostalgické drama o řidičovi, který se setkává po dlouhé době se svým synem, kterého nevychovával. Hudba je dokonalá, i skvělé písně, příběh zajímavý, dobré hlášky a skvělé souboje v páce. Film není akční, ale drama, proto se film asi lidem moc nelíbil dle hodnocení. Stallone zde má roli, kterou hraje dobře. Jedno z nejlepších drama, který jsem viděl a tečka. Takže hodnotím na plných 100% = *****(12.10.2012)