poster

Do útoku

 • USA

  Over the Top

 • slovenský

  Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Režie:

Menahem Golan

Kamera:

David Gurfinkel

Střih:

Don Zimmerman

Kostýmy:

Tom Bronson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ***

  I po více než 20ti letech velmi příjemná záležitost. Taková oddychovka, žádné střílení, krev a bitky, ale spíš tak něco ve stylu Rockyho. Stalone je zde sympaťák, není tak vypatlanej jako v Rockym a Rambovi, je správně tak akorát namakanej. Vztah s jeho synem je sice mnohokrát ohraná písnička, ale přesto chytne za srdce a závěrečná soutěž v "páce" je prostě super. Hlavně poslední match, ten má neuvěřitelnou atmosféru a Stalone s tím snad dvoumetrákovým hovadem zde ze sebe fakt vymáčkli maximum (doufám že ne veškeré maximum ...). Pamatuju si jak plakát tohoto filmu prodávali na poutích komedianti a my jsme si ho ještě s plakátem Cobry a Ramba kupovali a lepili po pokojích, aniž bysme věděli přesně o koho se vlastně jedná... "ale byl to prostě nějakej ten největší bouchač co hraje v těch filmech na videu" ... Z filmu příjemně srší pro mne obecně trapná a naivní 80. léta, ovšem tady jsou to "krásná nostalgická 80. léta"...(27.1.2009)

 • 5150
  ****

  Tenhle film jsem za ta léta viděl již několikrát a vždycky mě bavil. Sly tady vypadá hodně dobře a role napraveného otce mu náramně sluší, navíc ten turnaj v páce s řadou pěkných týpků ("Bejt jednička je to jediný, druhý místo neexistuje. Druhý stojí za hovno."). K pohodovému pokoukání pak hodně přispívá výborný soundtrack v čele s titulkou "Winner Takes It All" od Sammy Hagara.(16.3.2009)

 • Stegr
  ***

  50% - Zlaté maliny 1987 - 2x - Nejhorší herec VR (David Mendenhall), Nejhorší nová hvězda (David Mendenhall)...(2.11.2008)

 • Shakers
  ***

  Povedal by som, že Stallonemu sa páčilo obdobie Rockyho a tu je to aj vidno.Celkom fajn film, jednoduchý, nenáročný, športový a Rockyovsky.Opísal by som to asi tak, že Rocky je hlavné jedlo a Do útoku je niečo ako predjedlo. 70% - 3*(3.11.2010)

 • kingik
  ***

  Producent, a v tomto případě režisér Menahem Golan, platil v osmdesátých letech za velmi komerčně úspěšného, ačkoliv jeho filmy do jednoho byly otřesně naivní, neřkuli strašně pitomé a vyloženě béčkové. Vystřídaly se v nich snad všechny mužské hvězdy, které tenkrát platily za akční hrdiny, a jejichž plakáty zdobily pokoje náctiletých. Výjimkou byl tenhle méně nablblý, o to víc však naivní snímek rodinného typu se Sylvestrem Stallonem o složitém vztahu otce se synem, kdy silný tatík chce vyhrát šampionát v páce v Las Vegas (Jaro Slávika jsem tam neviděl), a tak obnovit rozbitý vztah se svým přechytralým synem. Hodně siláckých řečí nepřichází ani tak od Stallona, jako od jeho soupeřů. Dopředu je jasné, jak to celé dopadne. Stallone je sice vyloženě akční typ, ale tady taky nebyl k zahození. Pro představitele Stalloneho syna, Davida Mendenhalla, to byl nejvýznamnější film, ačkoliv se po mnoha letech opět vrátil k filmování, můžete srovnat v nejnovějším filmu God Bless America, jak od té doby prošel fyzickou proměnou. Jako vzpomínka na osmdesátá léta je to přímo ideální, plus originální námět. Na nějaké svižné tempo rovnou můžete zapomenout, to samé se týká tohoto veskrze příjemného filmu, který chtěl zřejmě ukázat Stallonovy herecké vlohy. Páku si s ním můžete dát bez obav. Ačkoliv je to na Stallona, dost vyměklý film. 60%(13.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace