Revizoři

Kontroll

Revízori

Thriller / Komedie / Mysteriózní / Drama

Maďarsko, 2003, 105 min

Jen ten konec byl prachsprostě obyčejný.(21.9.2009)

Geniální příběh rafinovaně vykreslující souboj dobra se zlem umístil režisér chytře do metra a vsunul do něj plno symbolických odkazů.(12.6.2005)

Život je všude. Kde je život, tam jsou lidi. Kde jsou lidi, tam je dobro. Kde je dobro, tam je zlo. Dobro a zlo mezi sebou vede věčnou válku. A režiséři o tom budou do skonání věků natáčet filmy. Antal Nimród nám nabízí pohled mezi prapodivnou komunitu budapešťské podzemky. A je tu život... . Mohl bych napsat, že tady zase ti dobří bojují proti těm zlým, ale není tomu tak. Zlí jsou všichni, jen někteří více. Jako ve filmech Scorseseho nebo Tarantina. „Tarantinovský“ je rovněž šibeniční humor a vůbec, inspirací ze západu je patrných mnohem víc. Ještě žádný film se však komplet neodehrával v prostředí metra, obyčejného metropolitního metra. Kdo někdy potkal revizora v pražském metru, kdo někdy zakopl o spícího bezďáka, kdo se někdy pár stanic vezl s partou ožralých hooligans, pro toho již žádná další jízda metrem nebude jako dřív (viz. Čelisti vs. moře). Když si odmyslíme mysteriózní přízrak, není tu nic, co by nemohl zažít kdokoliv z nás. Věřím, že i režisér při psaní scénáře vycházel z vlastních zkušeností. Možná i proto, že se jedná o maďarský film, připadalo mi dění v něm bližší než americké historky z podsvětí. Pořád je však třeba mít na paměti slova zaměstnance metra z úvodu filmu: „Následující dění je pouhopouhou fikcí. Veškeré osoby zde zobrazené nemají zhola nic společného s realitou. Je to jenom symbolický souboj dobra se zlem.“ 90% Zajímavé komentáře: Isherwood, anais, Radek99, dobytek, Frankie(28.1.2006)

První půlka se mi velmi líbila. Přestože se děj odehrává v ponurých prostorách není nouze o humorné scény. Škoda několika divných scén a trochu nedotaženého konce. Na Maďarsko ale určitě výborná prácička. Po většinu času jsem se bavil dobře. 75%(27.5.2009)

Film na který jsem slyšel plno chvalozpěvů, jak je hrozně akční atd. Zas tak bych to nepřeháněl, ale podívaná to je skvělá a hlavně originální a atmosférická. Je vidět, že Antal má prostě talent. Svižná hudba tomu hodně pomáhá. Závěrečná party v prostorách metra je dost psycho.(8.9.2007)