Revizoři

Kontroll

Revízori

Thriller / Komedie / Mysteriózní / Drama

Maďarsko, 2003, 105 min

Asi jsem tam těch analogií a symbolů chtěl najít mnohem víc, než jich tam bylo a skoro jsem si zapomněl užívat film. No dobře, žumpa společnosti, peklo plné zkrachovalých existencí a do toho hodná medvědice, ale co s tím dál? Proč zrovna revizoři? Měla jejich úloha nějaký zvláštní smysl oproti těm opilcům, chuligánům, pasákům a děvkám? Nebo to byla jen ničím neopodstatněná záminka pro konflikt a akci (která mimochodem není nijak třeskutá a už vůbec ne svižná)? Proč to rozdělení na skupinky, proč nové uniformy...? Že vnitřním běsům je třeba se podívat do očí a postavit se jim, se přece dalo vyjádřit mnohem rafinovaněji. Na prosté historky z podsvětí tam je zase málo šťavnatého materiálu. Za nápad, atmosféru a vizuální/hudební stránku ale nelze jít pod 3.(28.10.2009)

Hříšné noirové panoptikum metra budapešťského. Hodně dobrý maďarský film plný podivných osob, kteří se živí jako revizoři. Celé se to odehrává v metru a je to občas docela ostré. Bohužel něco po polovičce filmu tempo upadne a film začne trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=k400NamVxR8(26.10.2009)

Skvělá atmosféra, originální prostředí, perfektní dotažení některých scén, na druhou stranu trochu rozpačitý styl humoru a po závěrečném střihu spousta otázek. Velmi pěkných 70%.(28.1.2005)

Revizoři jsou nářez, a že tohle slovo v komentářích často nepoužívám, tak tady prostě musím. Míchá se v tom pachuť nechutě a legrácky a Maďaři to tak dobře smíchali, že jsem se s těma klukama revizorama prostě musel bavit od začátku do konce. Není to nic příjemného, spíše drsná syrová legrácka, na kterou kdekdo nebude mít žaludek, ale když se přesto přebyje, tak si určitě užije, protože s těma klukama to jinak nejde, než si to všecko pořádně užít a hlavně zapamatovat chvilky, který se v životě jen tak někomu nestanou a na který člověk prostě nedokáže zapomenout. TY soutěže, ty fotbalový fanoušci féréncvárošu budapešť, ta syrovost prostředí (kdo by řek, že se dokáže natočit film odehraný skoro celý v metru) ta absurdita řady scén, to všecko se míchá v tomhle filmu spojené s hodně solidní muzikou a vzniká z toho pecka, které později dám šanci a možná to i změnim, protože tahle parta revizorů se v televizi nevidí každej den.(19.1.2009)

Film na který jsem slyšel plno chvalozpěvů, jak je hrozně akční atd. Zas tak bych to nepřeháněl, ale podívaná to je skvělá a hlavně originální a atmosférická. Je vidět, že Antal má prostě talent. Svižná hudba tomu hodně pomáhá. Závěrečná party v prostorách metra je dost psycho.(8.9.2007)