Na Zemi se objevil neznámý a velice podivný virus, který napadá jen obilí a rýži, kvůli čemuž svět pomalu upadá do hladového chaosu. Architekt John se spolu se svou rodinou a úzkým kroužkem přátel vydává z Londýna na venkovský sever Británie, kde, jak doufá, naleznou útočiště a jídlo na bratrově farmě. Cestou potkávají vyhladovělé skupinky vojáků, motorkářské gangy i obyčejné lidi, a ti všichni se chtějí k cestovatelům přidat jen kvůli vidině nasycení. (cubajz)

gumli

Natočené podľa románu Johna Christophera "The Death of Grass",ktorý vyšiel aj v českom jazyku pod názvom Smrt trávi.No kniha sa mi zdala lepšia ako film.Virus ničí všetko čo rastie,teda nielen trávu ale aj obilie,čo je základná potravina vo svete.Umierajú zvieratá,pretože nemajú čo žrať a nastáva veľmi ťažká doba pre celé ľudstvo.A tak sa z ľudí stavajú agresívne beštie,nastáva boj o prežitie.Ale celkovo téma filmu je nielen o tomto víruse,ale všeobecne a globálnom znečisťovaní a ekologickom šialenstve.Znečistená voda,mŕtve ryby,mŕtve vtáky ,moria znečistené ropou,to nie je veľmi pekný pohľad.Obyčajný kočiar pre deti je hotový majetok,pretože sa v ňom dajú odviezť rôzne veci,bicykel tiež,ale najväčšiu hodnotu majú zbrane,hlavne pušky ,pretože bez nich sa prežiť nedá.Takže zabíjanie začína,ak nezabiješ ty,zabijú oni teba,jednoduchá logika.Pseudo ekologické posolstvo pre nás,obyvateľov Zeme. ()

corpsy

Čo si tak myslieť o filme ( alebo samotnej spoločnosti - nechcem byť idealista ), v ktorom sa členovia pohľadnej rodinky priplížia ku domu nejakej inej, po varovaniach ich aj tak odpravia, veselo sa u nich najedia a zdvorilo po sebe umyjú riad? Fakt gruesome! Už v roku 1970 sa hlásalo upozornenie na takúto možnú katastrofu. Myslíte si, že po 46 rokoch sa ľudstvo poučilo? Film samotný je skvelou ukážkou akčného sci-fi žánru začiatku sedemdesiatych rokov, so svojimi kvalitami aj nedostatkami. ()

mortak

Béčko, které chce být daleko víc a opírá se o silnou knižní předlohu, ale bohužel nedokáže nic z toho prodat. Režisér buď tlačí prvoplánově na pilu, nebo nemá k dispozici herce, kteří by dokázali své role oživit a dát jim nějaký dramatický oblouk. Třeba u Davenporta nevíme, jak se z usedlého architekta stal drsný vůdce, o ostatních céčkových hercích nemluvě, prostě najednou všichni střílí a zabíjí, jako kdyby to dělali odjakživa. Ten nevyužitý potenciál námětu topící se v béčkových vodách a v malém rozpočtu je patrný z každého políčka filmu. ()

• Snímek byl natočen na motivy románu Johna Christophera "The Death of Grass". (Hans.)