Quantum Apokalypsa (TV film)

Quantum Apocalypse

Zánik Zeme

Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

• Tuax

Na katastrofický film tomu krapet chybělo napětí, ale zase se to snažilo působit jako ždímačka emocí což v pár scénách i celkem šlo. Pěkně byl zahraný geniální autista a triky byly sice slabé, ale ne úplně nejhorší. To byly v podstatě klady tohoto filmu, který je celkem koukatelný, ale kdyby měl o deset minut méně a vystříhané zbytečné scény bylo by to o něco stravitelnější. Scénář je hodně slabý je to slátanina mnoha věcí, nepůsobí to jednotně a hlavně to často vypadá jako něco co jsme viděli už leckde jinde. Postavy nemají co normálního říkat, natož jak snesitelně jednat a do toho skoky v čase a taková nepřehlednost. Například všechny scény s prezidentem, by se mohly vystřihnout jako nepodstatné, protože to byla jen na účel natlačená zbytečnost, jen protože to v katastrofických filmech normálně bývá. Jenže v těch filmech to má nějakou roli, ale zde to vůbec nevyužili a stejně i když tam ty scény měli, tak jen jako kulisu do pozadí. Závěr filmu byl pěkný z pohledu scifi, ale jinak žádná sláva. Každopádně pozorně sledujte rozdíly ve scéně s pečením buchty, ve filmu bude dvakrát ;) 2/10(6.11.2011)

Rozpočet $2,5milióna(26.1.2010)

SPOILERY Ne až tak špatné, jak se podle hodnocení zdá. Oproti většině podobných céčkových televizních scifáčů, tento se mi opravdu líbil. Ať už tou určitou sebeparodickou rovinou s naprosto trhlými vědci z NASA, podpantofláckým prezidentem nebo tím, že většinu filmu ta hloupost a céčkovost až tak nerazí... Řekněme že od chvíle, kdy jde syn s přítelkyní hledat její rodiče po městě, tak to ztrácí na kráse. Celá tahle vsuvka s pistolí a znásilněním... To mi hodně zhořklo na jazyku. Ale jinak oceňuju snahu tvůrců o překvapivou pointu a docela zábavné a aspoň na první pohled rozumné zpracování (pokud člověk přijme jako fakt, že se černá díra objevila znenáhla u Marsu a pohybuje se). Jsou tu ty klasické patetické scény, kdy při prezidentově projevu všichni ustanou ve své činnosti a za zvuků burácivě dojímavé hudby hledí zoufale, ale nadějeplně do kamery... Přesto hlavní hrdina Terry hraje celkem dobře a je mi sympatickej a jak říkám, dávejte pozor na pointu. Nepozorný divák ji snadno přehlídne (možná i proto, že nevybrali nějaké výraznější číslo jako 666 nebo 999 a podobně). Místo toho (a opakuju znovu spoiler) se jen na začátku dozvíme, že Terry pekl buchty 672krát a na konci 673krát... Gigi Edgley bez své šedé kůže z Farscape vypadá mnohem líp a její role je stejně trhlá, jako tam. V základě žádný extra film, ale příjemně se při něm relaxuje.(1.8.2010)

• Marek1991

Desný film, ktorý stavia na deja vú. Toto bolo niečo až neuveriteľne amatérske, plné klišé, skoro v každej scéne nejaké. Naviac bolo vo veľkej časti scén, najmä skoro v každom obraze z vnútorného prostredia vidieť jasne americkú vlajku v rôznych podobách. Do toho zapliesť vládu a prezidenta ako nerozmýšľajúcich, Rusko a Čínu ako amatérov, akože najlepších vedcov zavolali len dvoch a to deti, no skrátka toto bol jeden veľký des a navyše ako bonus ten postihnutý záchranca planéty, ľudia ak chcete radu, tento film si nepúšťajte.(6.1.2013)

• Caelos

Jo, taky mě nalákal obal... Ale taky jsem se opravdu zasmál. Prezident mluví k národu zpoza kuchyňského stolu, hlídači v NASA stojí v budce z lepenky atd atd. Prča, no:) A ten překvapivý konec!(14.9.2010)