Quantum Apokalypsa (TV film)

Quantum Apocalypse

Zánik Zeme

Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

• bassator

Zánik Země je jedno z témat které se omílá stále dokola. Jsem už toho přesycen a dám si od tohoto tématu asi trochu oddych. Hlavně po tomto EXTRAKOUSKU. Někdo tu napsal - "Na světě jsou tisíce vědátorů a svět má zachránit nějaká šáhlá bloncka?" To bylo přesné... V době nejmodernějšchí počítačů, které vypočítají na roky dopředu co bude (kam co dopadne), najednou svět závislý na "těchto šílencích" a jednom "postiženým géniovy", který bydlí zrovna za městem a který to vše dokázal v hlavě spočítat? Snesu cokoliv, ale tohle bylo moc... - 21. 9. 2010 - 0%(29.5.2011)

• Tuax

Na katastrofický film tomu krapet chybělo napětí, ale zase se to snažilo působit jako ždímačka emocí což v pár scénách i celkem šlo. Pěkně byl zahraný geniální autista a triky byly sice slabé, ale ne úplně nejhorší. To byly v podstatě klady tohoto filmu, který je celkem koukatelný, ale kdyby měl o deset minut méně a vystříhané zbytečné scény bylo by to o něco stravitelnější. Scénář je hodně slabý je to slátanina mnoha věcí, nepůsobí to jednotně a hlavně to často vypadá jako něco co jsme viděli už leckde jinde. Postavy nemají co normálního říkat, natož jak snesitelně jednat a do toho skoky v čase a taková nepřehlednost. Například všechny scény s prezidentem, by se mohly vystřihnout jako nepodstatné, protože to byla jen na účel natlačená zbytečnost, jen protože to v katastrofických filmech normálně bývá. Jenže v těch filmech to má nějakou roli, ale zde to vůbec nevyužili a stejně i když tam ty scény měli, tak jen jako kulisu do pozadí. Závěr filmu byl pěkný z pohledu scifi, ale jinak žádná sláva. Každopádně pozorně sledujte rozdíly ve scéně s pečením buchty, ve filmu bude dvakrát ;) 2/10(6.11.2011)

• Madsbender

Od prvej do poslednej minúty typická céčková katastrofická produkcia. Patetická, hlúpa, režijne i scenáristicky maximálne nezvládnutá (resp. odfláknutá). Postavy tvorí banda archetypálnych mudrcov, ktorý si však v skutočnosti horko-ťažko zvládnu zaviazať šnúrky na topánkach, autistická verzia Einsteina zmiešaného so Stephenom Hawkingom a Sherlockom Holmesom, pár pubertálnych výrastkov a zopár "dospelých" s akútnymi príznakmi postupujúcej demencie. K tomu maximálne nelogický príbeh, efekty ako z rýchlokvasenej nízkorozpočtovej akčnej počítačovej hry 10 rokov dozadu a navrch poriadna porcia amerického pátosu a pokrytectva (viz. prezidentov prejav a príprava naň). Lepšie dialógy sú aj v Mélièsových filmoch. A to žiadne nemajú. 0%(15.3.2014)

• -bad-mad-wolf-

Nějak jsem nepochopil, proč apokalyptickou katastrofu místo tisíců vědátorů řeší nějaká šáhlá bloncka, ale jinak je to docela vtipné... místy se dokonce zdá, že úmyslně...(16.9.2010)

No asi takhle roku 2010 byl rok katastrof, tenhle rok bylo natočeno plno katastrofických filmů, a nebyly moc kvalitní, a ne ani tenhle není moc dobrej ale já sem se dobře pobavil, Giles je pro mě sympaťák at si každej říká co chce. A i když ostatní herci byly na prd, tak se ve filmu neustále něco dělo. A navíc co by jste chtěly od Nu image?(17.10.2011)