Plán 9

Plán 9 z vnějšího vesmíru

(festivalový název)

Horor / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1959, 79 min

Hvězdičky v tomto případě samozřejmě znamenají jen zábavnost. A já se bavil celkem dost, byť je celý film o něco solidnější než fascinující Glen or Glenda - třeba zde nenajdete tolik naprosto mimózních dokumentárních záběrů, či komentářů, týkajících se zelených draků na zápraží. Ale i tak jede Ed naplno: několikanásobné střídání dne a noci v jednom záběru, nahrazování herce, který umřel, dvojníkem, co si drží před obličejem plášť, modýlky létajících talířů, celková šílená ujetost a nelogičnost příběhu - to prostě musíte vidět! Vlastně jen v případě, že kladně odpovíte na úvodní Criswellovu otázku: "My friend, can your heart stand the shocking facts of grave robbers from outer space?" :o)(21.2.2006)

• dobytek

Tenhle film jsem stáhnul, protože jsem myslel, že by mohla bejt zábava koukat na to vožralej někde na kalbě, ale hodně rychle jsem ho zase smazal, protože jsem se spíš nudil. Později jsem sebral odvahu a podíval se na to ještě jednou, protože jsem to chtěl porovnat s filmem The beast of Yucca Flats. To už jsem byl na to nějak líp naladěnej, takže na druhej pokus jsem se u toho i několikrát zasmál. Začátek je docela legrační a když potom vydržíte trochu nudnější prostřední část, kde se odehrává na muj vkus strašně moc zbytečnejch dialogů, tak vám možná všechno vynahradí konec, protože ten je fakt šílenej :-) Samozřejmě je ten film strašně špatnej, takže odpad je jasná volba. A navíc muj názor je, že tohle je celkem slabota proti tomu, co nabízí zmiňovanej film The beast of Yucca Flats.(30.4.2006)

• POMO

Tak zhliadnutie tohto 'niečoho' vyžaduje naozaj extrémnu dávku trpezlivosti. Pobavil som sa, to je sice pravda, ale nie zase až tak, ako som čakal. Tej nudy bolo omnoho viacej. Buď je Burton je prílišný idealista, alebo som po tom jeho zázraku čakal až príliš. V každom prípade, fanúšikom skrz-naskrz špatných filmov odporúčam dať prednosť filmu ROBOT MONSTER (1953). Vyznie to síce veľmi neuveriteľne, ale ten je ešte omnoho naivnejší, hlúpejší a - a to je najdôležitejšie - omnoho zábavnejší!(12.4.2002)

Každý kdo nejdříve viděl film Tima Burtona o panu režisérovi tohoto klenotu, tak musí mít pochopení a do jisté míry v něm získá i zalíbení. Vždyť Plán 9 postrádá úplně všechno, co by měl film (i špatný film) mít. Scénář je absolutní omyl, děj nenalezen,.. dialogy, střih a efekty?? Na to byl pan Wood pěkné dřevo. Účast herců téměř nulová,… ALE… originalita vysoká :o) i když nechtěná… Když ale vím s jakou láskou filmy tvořil a co všechno pro to udělal, nezbývá mi nic jiného, než ho obdivovat a jeho filmy si oblíbit. PERFECT :o)(5.2.2010)

• Tuxedo

Možná bych tomu dal nějakou tu hvězdičku za tu srandu, ale jak by k tomu přišly ostatní filmy?(30.5.2005)

• - Zkušený maskér Harry Thomas trval na neuvedení svého jména v titulcích. Stalo se tak po jedné z jeho hádek s Woodem. Je tam tedy k vidění pouze jeho asistent Tom Bartholomew. (DaViD´82)

• - Herec Gregory Walcott ihned po dočtení scénáře Woodovi sdělil, že je to nejhorší scénář jaký kdy četl. Přesto neochotně podepsal a ve filmu hraje postavu Jeffa Trenta. (DaViD´82)

• - Na název filmu odkazuje pojmenování experimentálního distribuovaného operačního systému Plan 9 od Bell Labs. (Drom)