Vlkodlak

• slovenský

Vlkolak

Drama / Horor

USA, 1941, 70 min

Ve všem polovičaté. Záměr scenáristy o psychologicky hluboký film je rozbit snahou režiséra o efektní podívanou. Vlkodlak nakonec není ani jedním, jen se po obojím závistivě kouká.(3.3.2013)

Ponurá atmosféra prostredia je v kontraste s plochým príbehom.(11.10.2010)

Takhle má vypadat klasika. Jak tak pročítám komentáře, pozoruji, že až na pár exotů se dojem z filmu liší hlavně podle toho, jak se komu líbila/nelíbila vlkodlačí maska. Mně se líbila moc - stejně jako nádherná zamlžená atmosféra, cikánský tábor a kraťoučké vystoupení Bely Lugosiho, dva charismatičtí Talbotové Lon Chaney a Claude Rains, jednoduchý, ale úderný příběh a odsýpající děj... v roce 1941 byl zkrátka Universal ještě v plné síle a z variací na Jekylla a Hydea zvaných "vlkodlak" je tato asi nejlepší. Nešťastný Larry Talbot dokázal probudit všechny emoce, které jeho tragická postava v sobě skýtala, a nenacházím nic, co bych mohl Vlčímu muži vytknout.(15.11.2013)

Jo, Lon Chaney je pořádně charismatický i v čistě pozitivních výstupech, pěkný film, ale co mi vadí je maska vlkodlaka. Ta se mi nelíbila před ani po shlédnutí filmu.(17.2.2007)

• Chrustyn

Další z legendárních hororů, tentokrát o vlčím muži. Je mnoho vlkodlačích hororů a popravdě je toto legendární monstrum mé nejoblíbenější ale bohužel skutečně povedených filmů na toto téma je minimum. Tento je první (nebo jeden z prvních) a bohužel ho zub času ohlodal až na kost. Oproti takovému "Neviditelnému muži" je tento film na dnešní dobu hodně směšný a o hororové atmosféře se nedá ani spekulovat. Nevím jak to působilo ve své době ale dnes už to opravdu nezaujme.(1.1.2011)

• - Maria Ouspenskaya, která hrála cikánku, byla pouze o šest let starší než Bela Lugosi, který hrál jejího syna. (liquido26)

• - Studio se obávalo, že obecenstvo po útoku na Pearl Harbor nebude zvědavo a ochotno platit za horrory. Navzdory těmto obavám se však Vlkodlak stal jedním z nejúspěšnějších snímků Universalu v roce 1942. (DaViD´82)

• - "Vlk", se kterým Larry Talbot bojuje, byl německý ovčák patřící Lonu Chaneymu. (liquido26)