Skrytá agenda

Skrytá agenda

Akční / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 2001, 90 min

• mzss1

|39%| Film to opravdu není vyloženě otřesný. Jen je to moc nezáživný, amatérské a hůře natočené akční scény, které skoro vůbec nezaujmou, řetězení postav, chvílemi to moc smysl nedává, hlavně v divném finále. Dolph se mi zde ani do této role nehodil, jasně má tu souboje, ale proč jsou tak zpomalené, debilně natočené? Jako určitou úroven to celkově má, tak nebudu dávat odpady jako většina, prostě je to takový snesitelný podprůměr, který místy nudí, ale dá se to.(27.4.2016)

• B!shop

No byl jsem docela mile prekvapen. Tohle je jeden z tech lepsich Lundgrenovo filmu z posledni doby. Navic Lundgren vypada furt celkem v pohode a ne jako tlusty prase Seagal. Pribeh neni zas tak uplne tupej, ale je takovej nedotazenej. Tvurci vzdy neco naznaci, ale nedoresi to do konce. Samotnej Lundgren nehraje spatne, samozrejme nic extra, ale docela v pohode a bitky a prestrelky, i kdyz je videt, ze jsou dost levny, jsou docela v pohode. Skoda, ze nich neni vic. Kamera je taky celkem slusna, i kdyz to neustaly zrychlovani jizdy autem bylo casem otravny a hudba taky nepatri k nejhorsim. Takze v cem je problem? Je to priserna nuda. Furt se neco deje, je to i napinavy, ale ja se proste silene nudil. Lepsi 2*.(29.8.2005)

• SeBig

To zasněžený, temný prostředí se mi fakt líbilo. I ta závěrečná přestřelka byla dobrá a Dolph v tý kožený budně a rukavicích vypadal drsně, ale ten film je prostě o hovně. Vubec jsem nepobíral o co tam vlastně jde.. nějaka schránka, klíč v paruce, uklízeč... wtf. Bohužel nuda.(1.4.2016)

• kingik

Jen mě napadlo zda Dolph Lundgren za celou svou kariéru natočil film, který by se dal ohodnotit 4 nebo 5 hvězdičkami. Jak to tak vypadá tak asi ne.....(4.3.2009)

Je to úplne priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má priemerný príbeh o špecialistovi, ktorý sa spolu so svojim týmom stará o to, aby ľudia, ktorí nechcú byť nájdení boli dobre ukrytí, ale takto ukryje aj muža, ktorý spreneveril veľké množstvo peňazí, zároveň mu začnú umierať ľudia a ide po ňom nielen FBI. Spracovaný je ale veľmi zvláštne, veľká časť filmu je príliš neprehľadná, viackrát je problém uvedomiť si dôvod toho, čo sa práve deje alebo aj motivácie niektorých postáv, čo aj tak nie je až tak moc zaujímavé, ale aspoň to nie je ani moc nudné. Akcie je tu priemerné množstvo, ale nezaujala ma. Tvoria ju hlavne súboje, v ktorých moc nezaujme ani choreografia, ale aj celkovo sú zle natočené, s nevhodnými spomaľovačkami, často sa odohrávajú v tme a sú doplnené úplne tragickou hudbou. Prestrelky sú na tom lepšie, dá sa na ne bez problémov pozerať a občas aj niečím zaujmú, ale tiež sa nejedná o nič výnimočné a navyše ich ani moc nie je. Réžia je mierne podpriemerná, ani prostredia filmu ničím nezaujmú a vedľajšie postavy sú čisto priemerné. Skrytá agenda patrí do Lundgrenovho najhoršieho obdobia, v ktorom vznikli filmy podobnej úrovne ako Lucas, Posledná hliadka, Jill Rips alebo Masaker na strednej škole. Ale až na katastrofálny Jill Rips sú to všetko filmy, ktoré síce pôsobia amatérsky a moc ma nezaujali, ale mne ako Lundgrenovmu fanúšikovi sa na ne dá bez problémov pozerať. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 51%.(17.12.2007)

• - Film se natáčel v Montrealu v Kanadě. (rafix)