Skrytá agenda

• slovenský

Skrytá agenda

Akční / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 2001, 90 min

Je to úplne priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má priemerný príbeh o špecialistovi, ktorý sa spolu so svojim týmom stará o to, aby ľudia, ktorí nechcú byť nájdení boli dobre ukrytí, ale takto ukryje aj muža, ktorý spreneveril veľké množstvo peňazí, zároveň mu začnú umierať ľudia a ide po ňom nielen FBI. Spracovaný je ale veľmi zvláštne, veľká časť filmu je príliš neprehľadná, viackrát je problém uvedomiť si dôvod toho, čo sa práve deje alebo aj motivácie niektorých postáv, čo aj tak nie je až tak moc zaujímavé, ale aspoň to nie je ani moc nudné. Akcie je tu priemerné množstvo, ale nezaujala ma. Tvoria ju hlavne súboje, v ktorých moc nezaujme ani choreografia, ale aj celkovo sú zle natočené, s nevhodnými spomaľovačkami, často sa odohrávajú v tme a sú doplnené úplne tragickou hudbou. Prestrelky sú na tom lepšie, dá sa na ne bez problémov pozerať a občas aj niečím zaujmú, ale tiež sa nejedná o nič výnimočné a navyše ich ani moc nie je. Réžia je mierne podpriemerná, ani prostredia filmu ničím nezaujmú a vedľajšie postavy sú čisto priemerné. Skrytá agenda patrí do Lundgrenovho najhoršieho obdobia, v ktorom vznikli filmy podobnej úrovne ako Lucas, Posledná hliadka, Jill Rips alebo Masaker na strednej škole. Ale až na katastrofálny Jill Rips sú to všetko filmy, ktoré síce pôsobia amatérsky a moc ma nezaujali, ale mne ako Lundgrenovmu fanúšikovi sa na ne dá bez problémov pozerať. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 51%.(17.12.2007)

• B!shop

No byl jsem docela mile prekvapen. Tohle je jeden z tech lepsich Lundgrenovo filmu z posledni doby. Navic Lundgren vypada furt celkem v pohode a ne jako tlusty prase Seagal. Pribeh neni zas tak uplne tupej, ale je takovej nedotazenej. Tvurci vzdy neco naznaci, ale nedoresi to do konce. Samotnej Lundgren nehraje spatne, samozrejme nic extra, ale docela v pohode a bitky a prestrelky, i kdyz je videt, ze jsou dost levny, jsou docela v pohode. Skoda, ze nich neni vic. Kamera je taky celkem slusna, i kdyz to neustaly zrychlovani jizdy autem bylo casem otravny a hudba taky nepatri k nejhorsim. Takze v cem je problem? Je to priserna nuda. Furt se neco deje, je to i napinavy, ale ja se proste silene nudil. Lepsi 2*.(29.8.2005)

• Superpero

Začalo to dobře. Z Lundgrena s parukou jsem dostal megavýtlem a do toho hrála ta správná ultralevná, shitovní, béčková hudba. Jenže jakmile si Dolph paruku sundal, už to začlo bejt čim dál víc blbší. Akční scény (a že jich moc neni) jsou všechny ve tmě, takže z nich není nic vidět. Kamera je příšerná a navíc je to u nás na DVD v ořezu 4:3, takže to na mě působilo jak ňáká nejvíc telenovela. Režie stojí taky za prd a nejhorší jsou chvíle, kdy si Marc S. Grenier myslí že je Tony Scott a začnou trapné zrychlovačky a zastavovačky obrazu, což hlavně kvůli ultranízkému rozpočtu působí debilně. Zato Dolph Lundgren se skutečně snaží hrát.....a docela mu to jde.(17.2.2006)

• kingik

Jen mě napadlo zda Dolph Lundgren za celou svou kariéru natočil film, který by se dal ohodnotit 4 nebo 5 hvězdičkami. Jak to tak vypadá tak asi ne.....(4.3.2009)

• Lateef

Jak šel čas se Skrytou agendou: 0:55 - posral jsem se smíchy, když jsem spatřil nejtrapnější příčesek na světě. 3:12 - Lundgren se pokusil o vtip. 5:26 - výbuch... a co jako?? 7:00-13:00 - o co tu kurva jde?? 15:17 - překvapivě slušný střelecký monolog. 18:49 - Lundgren se snažil diváka přesvědčit, že má rentgenový oči. 19:30-20:30 - bitka ve tmě, viděl jsem jen logo Nova v levým horním rohu obrazovky. 23:20-25:21 - nevím, co se děje, ale je to strašně béčkové. 26:33 - Lundgren si ožírá držku. 28:14 - docela se to rozjíždí. 29:05 - ... a už to chcíplo. 30:00 - film je z 96% ve tmě a z 89% se mluví o nezábavných věcech. 33:13 - vážný dialog, naoko dojemný. 39:29 - na béčkové vody, lesy a stráně docela obstojná bitka. 40:00-konec - hledět se do zdi uteče rychleji, než dokoukat Skrytou agendu, i přes občasný koukatelný moment hrozná nuda, ubíjející dialogy, nevím, režisér se asi posral.(7.9.2007)

• - Film se natáčel v Montrealu v Kanadě. (rafix)