Poslední hlídka

• USA The Last Patrol (více)
všechny plakáty

Při katastrofálním zemětřesení se Kalifornie zcela oddělí od pevniny a stane se z ní ostrov. Los Angeles je v troskách a celým ostrovem vládne chaos. Vlivem zemětřesení se objeví rasa zákeřných mutantů, která se pokouší nastolit nový řád. Rvačky, loupeže a násilí jsou na denním pořádku. Jen poslední hlídka může všemu učinit přítrž, jen poslední hlídka musí vzít zákon pevně do svých rukou, pokud má být ještě naděje na nějakou budoucnost... (oficiální text distributora)

Lacike odpad!

Nechápem preco sa Lundgren alebo solidny beckovy reziser Lettich nechali ukecat na tento film. Vraj im producenti slubili, ze sa scenar prepise, ale nakoniec z toho zislo. Nech by sa prepisoval akokolvek, tak si neviem predstavit, ze by z neho vzišlo niečo pozeratelné. Cely film je o dvoch skupinach ludi, (z ktorych tu dobru vedie Lundgren a tu plnu zaporakov nejaky prehravajuci no name herec) ktore ako jedni z mala prezili velke zemetrasenie, ktore znicilo svet. Obidvom ide hlavne o ziskanie vody. Takze by ste cakali, ked je to vraj akcny film a hra tam Lundgren, ze sa budu cely film mydliť hlava nehlava. Lenze omyl. Rozpocet bol slabych tri mega. Takze na akciu neostali peniaze. Cely film tato zbierka totalne trapnych postav iba keca o volovinach a par minut pred koncom im konecne dôjde, ze uz by bolo na čase predviest nejaku akciu. No tej je v celom filme asi tak 5 minut. A aj to som asi prehnal. Takže len parkrat po sebe vystrelia, niekto obcas dostane do zubov a nakoniec zaprší, takze si vsetci podaju ruky a je koniec. Zhodou okolnosti som si pred týmto pozrel fantastický film Rango, v ktorom sa tiez hlavna zapletka točila okolo získania vody. Ale tieto dva filmy sa nedaju porovnávať. Protože to není ani stejná liga, je to úplně jinej sport! ;-) ()

Wacoslav1

Dolpha mam rad ale tahle slatanina se moc nepovedla neni to jeho nejhorsi film na Skrytou agendu a Ledovou planetu to nema ale i tak dam tu jednu hvezdu jenom ze soucitu pribeh je naprosto blaznivej Dolfik to bohuzel nevytrhne a Lettich potvrdil opet svoji povest proserovyho rezisera aspon teda u mne kdysi jeste delal aspon slusny becka jako Dvojity zasah nebo Lvi srdce ale dneska? darmo mluvit ()

SeBig odpad!

Tohle natáčel Troška ne?? Apokalypsa rovnáse uskok před vybuchujícím sudem nebo co to bylo na tom začátku? Ty postavy mě srali, to jejich naprosto nelogický chování.. venku řádí apokalypsa a oni se tvářej jak kdyby byli velikonoce. Ten mlýkař, ty záporaci ze kterých nešel strach, ta rádoby kalba... no já nevim. Tohle byla fakt totální sračka. ()

sniper18

Je to úplne priemerný dobrodružný postapokalyptický film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má dosť dobrý príbeh o vojenskom dôstojníkovi, ktorý má ukončiť činnosť menšieho vojenského tábora mimo civilizácie, ale práve vtedy nastane mimoriadne silné zemetrasenie, ktoré zmení svet a usmrtí väčšinu populácie a tak sa dôstojník spolu s dvomi inými vojakmi a menšou skupinou preživších snaží udržať kúsok civilizácie, ale neďaleko je väznica riadená odsúdencom na smrť, ktorý chce vládnuť. Spracovanie je ale veľmi zlé, horšie už takmer ani byť nemohlo. Ešte prvá desaťminútovka vyzerá celkom obstojne, ale prakticky hneď potom už je jasné, že z tohto nič nebude. Potenciál je veľký vo viacerých ohľadoch, mohol to byť vydarený postapokalyptický film, slušné akčné béčko, ale hlavne kombinácia oboch, no nefunguje tu prakticky vôbec nič, síce občas sa nájde aj nejaká aspoň trochu zaujímavejšia situácia, ale inak len jeden nezmyselný dialóg strieda druhý, prípadne nudná scéna nasleduje za druhou a to sa týka hlavne celej prvej hodiny, kedy sa dej takmer nepohne z miesta, postavy ani netrpia niečoho nedostatkom, majú čo jesť, aj piť, dokonca sa môžu aj sprchovať, nič im nehrozí a dokonca ich ani nič nezaujíma. Na to, že sa apokalypsa odohrala iba pred nedávnom, veď všetky postavy si ju prežili pred pár týždňami, tak prakticky nikoho nezaujíma, ako je na tom svet a či sa dá niekde žiť aj lepšie. A pritom odpoveď sa nachádza len pár hodín cesty odtiaľ, čo sa časom vyjasní, ale aj tak to motiváciu dáva len trom postavám, zvyšok koná úplne nelogicky. Po tej hodine sa už začne niečo diať, ale od ideálu to má poriadne ďaleko. Akcie je tu veľmi málo a ani tá ma až tak moc nezaujala. A pritom potenciál bol veľký, väznica plná ozbrojených väzňov a navyše v takýchto časoch, ale prvá a zároveň aj posledná akčná scéna sa objaví až dvadsať minút pred koncom a tvorí ju len zneškodnenie niekoľkých väzňov pomocou pár úderov. Na to sa síce pozerá celkom dobre, len predsa nič iné sa už v celom filme nenájde, ale Lundgren tu nikoho nezabije a dokonca ani na nikoho nevystrelí, zostane len pri úderoch. Ale aj celkovo na to, že sa film odohráva v takejto dobe bez zákonov, tak je za celý čas úmyselne zabitý len jeden človek a aj to nie je vidno. Herecké obsadenie za moc nestojí, Dolph Lundgren v hlavnej úlohe je výborný, je s prehľadom hlavným kladom filmu, iba kvôli nemu sa to dá dopozerať a svojou charizmou dokáže utiahnuť dokonca aj niečo takéto, okrem neho sú tu ešte asi dve priemerné postavy a zvyšok už nestojí za nič. A samostatnou kapitolou sú záporáci, takto pasívnych záporákov som vo filme asi ešte nevidel, hlavný záporák sa až na záver nepohne z miesta a väzni v každom zábere len stoja na väzenskom dvore. Réžia a technická stránka samozrejme nie sú žiadny zázrak, ale na to priemerné akčné béčko by určite stačili, no s takýmto scenárom sa viac urobiť nedalo. Tento film je aj ťažko hodnotiť, objektívne je to brak, ktorý ani nestojí za pozornosť, ten scenár je katastrofa a akcie, ktorá by to mohla aspoň trochu zachrániť je tu neskutočne málo, ale nemôžem hodnotiť horšie, je to prvý film s Lundgrenom a zároveň prvý postapokalyptický film, aký som kedy videl, takže tento film ma s mnohým zoznámil a Lundgren si tu horšie hodnotenie ani nezaslúži. 50% () (méně) (více)

otík

Země se zatřásla devíti a půl stupně Richterovy stupnice, přežila jen hrstka lidí, 3 vojáci a hodně vězňů, které ovládá pomocí narkotik moci chtivý hlavní záporák. A pak se utkávají v boji o holé přežití a záchranu dalších rukojmích. Zní to zmateně, ale film je tak prostý, až je občas sám zmatený. Jde o další postkatastrofickou exhibici Dolpha Lundgrena, která není ani akční, ani thrillerová, je jen těžce nudná. Je až překvapivé, jak neakční film umí natočit tvůrce velmi slušného akčňáku Dvojitý zásah s Van Dammem – Sheldon Lettich. Jediné, co film drží nad propadlištěm dějin, kam po právu patří, je snad pár úsměvných a odlehčených scén. Ale jinak je to další zcela typický béčkově až céčkově točený film Dolpha Lundgrena, od nějž jeho fanoušci už ani nic lepšího snad chtít nemohou. A navíc už zde ho nemluví Pavel Soukup, což je ohromná škoda a opět další minus tohoto snímku. ()

• Kvôli problémom so zvukom musel byť film dodatočne nadabovaný aj do angličtiny. Niekoľko Lundgrenových slučiek musel dokonca dabovať iný herec, pretože Lundgren nebol práve vtedy k dispozícii. (m.a.t.o.)
  • Sheldon Lettich a Dolph Lundgren súhlasili s natáčaním filmu pod podmienkou, že scenár bude prepísaný. To sa nakoniec nestalo, pretože scenáristi, ktorí boli zároveň aj koproducenti filmu s tým nesúhlasili. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo z části také v izraelském městě Eilat. (Terva)