Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v Malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

V rámci svého subžánru vlastně perfektní kousek, který nabízí všechno, po čem srdce (a jiné orgány) brakového diváka touží: film má svižný temporytmus, odehrává se v bulvárně zexotičtělém, atraktivním prostředí a v každém záběru se buď bojuje, střílí, hláškuje, nebo se svléká nějaká vnadná dáma. V řadě záběrů se dokonce několik z těchto věcí děje najednou. Mark Lester to navíc všechno ukočíroval se sebejistou řemeslnou úrovní a vlastně i ten Lundgren v hlavní roli se dá tak nějak snést.(24.12.2014)

• Phobia

Tak jo, přiznávám, viděla jsem z toho akorát sem-tam útržek, ale i to mi stačilo k poměrně jasné představě. Jeden velký, silný, slizký, blonďatý, jeden malý, rychlý, protekční brunet a vnadná manekýna k zachraňování. A samozřejmě nechybí ani tetovaný záporák s patřičně zlým kukučem a ještě zlejšími vražednými manýrami. Všichni poctivě běhají, bijou se, střílejí po sobě, i nějaký ten šerm se dostane ke slovu, postrádala jsem akorát bungee jumping a nějakou tu bitku při pádu z letadla (možná mi ty pasáže unikly). Hlavní kladný hrdina (v šik aikido oblečku) je ke konci válcován - obvyklá zanedbatelná kulka v rameni, decentní šrám po meči přes upocená ňadra -, aby se vzedmul k závěrečnému výkonu a odpálil hlavního záporného hrdinu v spektakulárním ohňostroji až na oběžnou dráhu Neptunu. Pomsta dokonána - objetí, pusa, kožený úsměv skrz malebnou stružku krve z obočí, titulky. UF! Kdybyste mi drželi smradlavé fusky u hlavy a nutili mě koukat na celých 76 minut, stěží bych z rukávu vytasila vyšší hodnocení než tu jednu usmolenou hvězdičku. Ovšem vidět to v roce vzniku, mohly to být třeba i čtyři, puberťačka jsem byla akcechtivá a nenáročná. 29%(3.5.2010)

Je skoro k neuvěření, že jsem Zúčtování v Malém Tokiu tak dloho míjel. Jak už jsem napsal u Temného Anděla, na začátku devadesátých let byl Dolph v té nejlepší formě a dostával role v béčkách na které se dalo ještě koukat a bavit se, i když v tomto případě už musel být mozek opravdu po celou dobu z větší části vypnut a selektovat některé momenty nad kterými by asi za běžných okolností stejně zůstal rozum stát. Jinak ale pořádná dávka akce, v přijatelné stopáži a jako bonus, s vynikajícím Brandonem Lee.(2.1.2010)

Dolph je strašne drsný, stále niekoho mláti, zabíja, niečo ničí, alebo sa len proste tvári drsne. Všetko tam vybuchuje, permanentne umierajú ľudia, tečie aj krv a ako bonus máme vysoký boobiecount a ešte vyšší bodycount. A synťákovú hudbu! Navyše má to mnoho nádhernej stupidity (Dolph nesie v rukách dievčinu a pritom stíha so samopaľom zabíjať protivníkov). Ooh Yeah!(1.5.2008)

Akční hitovka. Nic víc, nic míň. Hluboké myšlenky a psychologii postav nečekejte:).(18.3.2003)

• - Ve filmu se objevuje ceklem 13 nahých žen. (LION-MR.T)

• - Asi v 12. minúte je možné vidieť, že telo, ktoré bolo v aute pred tým, ako ho lis zlisoval, bolo nahradené figurínou. (marciano)

• - Všetky meče použité vo filme boli repliky, s výnimkou jedného samurajského, ktorým Lundgren sekal bambus. (m.a.t.o.)