Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v Malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

Akční hitovka. Nic víc, nic míň. Hluboké myšlenky a psychologii postav nečekejte:).(18.3.2003)

"MÁM MU PŘEČÍST JEHO PRÁVA?" - "KDYŽ TI TO UDĚLÁ DOBŘE..." Dva roky po PUNISHEROVI Dolph opět proháněl Yakuzu a užíval si mučení elektrickým proudem, tentokrát ale ne sám, nýbrž za zdatné asistence Brandona Lee. Pohodová osmdesátková buddy movie z devadesátéhoprvního od rejži KOMANDA se sympatickým ústředním duem, kvalitním záporákem a slušným počtem bitek, hlášek, mrtvol, koz a potetovaných asiatů, kde Dolph přeskakuje a převrací auta a vůbec má "to největší péro, co jsem kdy viděl". Jako třešnička na dortu, Tia Carrere. Snad jen by se hrdinové nemuseli z každé pasti dostat tak snadno a rychle.(29.1.2007)

Ve své době špičkový akční film, dnes již pouze průměrný ... Na tomto filmu se věk bohužel řádně podepsal. Hlavní problém asi je, že film měl táhnout tehdy ještě relativně úspěšný Lundgren, ale pro mne ho tehdy i dnes vyloženě zachraňuje a táhne excelentní Brandon Lee (který měl hrát pro jistotu zatím spíše "druhé housle") ... A to jak v oblasti herecké (prostě hraje, je vtipný, je v něm kus života, je to sympaťák atd.). Tak v oblasti soubojů, kde se "krev" jeho otce prostě nezapře a Brandon tak svým stylem, mrštností a kopanci mnohonásobně převyšuje všechny bijce tohoto filmu včetně obrovitého Dolpha ... Jinak film je to pohodový, dobré prostředí, skvělé hlášky, napětí, občas překvapivá brutalita. Tragédií je ovšem závěrečný "boj na meče" Dolpha s hlavním záporákem, který mne v dnešní době po letech po prvním shlédnutí tohoto filmu vyloženě rozesmutněl...(14.12.2007)

Tak a dame si dobry kovovy sushi! stara dobra megapecka vyjimecna tim ze je to bohuzel jediny film kde se sesli moji 2 velci oblibenci Dolph a Brandon je to opravdu neskutecne zabavne neskutecne lacine neskutecne osmdesatkove ale i po vice nez dvaceti let od vzniku porad neskutecne cool!(3.11.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Dolph Lundgern, hodně dobrá akce -pomalejší tempo/// Při srovnání se včera viděným Rychlý jako blesk jsem toho názoru, že Zůčtování je o fous slabším než zmínění film. Především zde chybý pořádná atmosféra. Azijským klasikám se to určitě nevyrovná. Je to dáno i méně výraznou hudbou a pomalejším tempem. Přesto někoho musím vyzdvihnout. Je to Dolph Lundgren, z něhož je tady pořádná mlátička. Má silné údery, velké péro, ničeho se nebojí, zvládne i střelné zranění. Terminátor by se měl bát. Vlastně díky němu o něco méně vynikne Brandon Lee, který je zde více pro zábavu jako ten vtipnější kolega. Není to samozřejmě s Brendonem tak strašné jak říkám ale jistý rozdíl mezi nimi je. Jinak ovšem krásná Tia, která ukáže něco ze svého herectví .-) a ten zohavenej ksycht v záporné roli rozhodně potěší. Isherwood má zajímavej komentář./// Celkem 70%///(26.1.2008)