Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v Malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

Mark L. Lester má za sebou dva slušné filmy, respektive kultovní Komando a tohle akční dostaveníčko. Zbytek nestojí za řeč. Obrovitý Dolph Lundgren to do protivníků znovu slušně sype, a i přes nevkusný samurajský obleček u toho divákovi není mdlo. Brandon Lee, který mi osobně nejvíc zachutnal v kousku Rychlý jako blesk, je mu zdatným parťákem, Cary-Hiroyuki Tagawa zase dokonalým záporákem, Tia Carrere pak úžasným ženským doplňkem. Solidní béčkový kult, který se na véháeskách ve videopůjčovnách zrovna dvakrát neohřál.(30.4.2015)

Je to veľmi dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o dvojici policajtov, ktorá chce zastaviť yakuzu, pričom jeden z nich má s ich šéfom účty z minulosti. Spracovanie je výborné, film nemá žiadne slabšie miesto, skutočne stále sa niečo deje a tak sa počas jeho krátkej dĺžky je stále na čo pozerať. Akcie je tu plno a som s ňou nadmieru spokojný. Súboje ma až tak moc nezaujali, nie sú zlé a hlavne Brandon Lee v nich občas niečo zaujímavé predvedie, ale ich choreografia je pomerne obyčajná a pre Lundgrena nie moc vhodná. Dobre sa na ne pozerá, ale rozhodne nemôžu konkurovať napríklad tomu, čo v tej dobe predvádzal Seagal alebo Van Damme. Ale tieto nedostatky v súbojoch bohato vynahradzuje zvyšná akcia, hlavne rôzne prestrelky, ktoré sa vydarili. Sú rozmanité, s dostatkom zabitých, používajú sa v nich viaceré typy zbraní a odohrávajú a v dobre zvolenom prostredí. Najviac sa mi páči záchrana ženy vo vile, akcia v dome pri lese s vrhaním rezných nástrojov alebo aj akčné finále. Herecké obsadenie je samozrejme skvelé, Dolph Lundgren a Brandon Lee v hlavných úlohách, Cary-Hiroyuki Tagawa ako hlavný záporák a ani Tia Carrere neprekáža. Nájde sa tu aj niekoľko dobrých hlášok. Réžia a technická stránka sa tiež vydarili. Zúčtovanie v malom Tokiu je jeden z najreprezentatívnejších predstavieľov akčného béčka prvej polovice deväťdesiatych rokov, má všetko, čo má tento typ filmu obsahovať a aj na dobrej úrovni. Vždy ma dobre pobaví. 80%(5.4.2007)

Klasická pecka z 90. let která mě nikdy neomrzí. Dolphík je ve skvělé formě, Brandon mu pěkně sekunduje (i když mi vždy na začátku přijde dosti namyčlenej). Filmek má kratší stopáž, za to je o to akčnější, plnej různých přestřelek, krásných soubojů a prostě všeho, co k tomuhle žánru patří, všetně hlášek. Tagawa jako záporák perfektní a Tie to tu hodně sluší (ta nahotinka je jen její dublerka). Pro mě jeden z nejlepších Dolphíkových filmů a naprostá klasika. 100% :)(25.11.2013)

Musím se přiznat, že po tomhle filmu jsem si uvědomil, jak mi Dolph Lundgren v mým mládí neskutečně utekl. Pár jeho filmů jsem viděl, to ano, a možná mezi nimi bude i tento, ale v době, kdy jsem byl malej a měl jsem sjetou každou kazetu ve videopůjčovně mi nějak nedocházelo, že i on je jeden z předních akčních herců, kteří na konci osmdesátek a během devadesátek určovali klukovské sny. Zúčtování v Malém Tokiu je sice ptákovina, proto taky v žánru komedie, ale jako bojůvka je to dost slušná. Dolph a Brandon je v tomhle filmu super dvojka a bitky jsou natočeny tisíckrát líp, než se můžu kolikrát setkat v dnešních akčních filmech.(1.10.2011)

Dolph je strašne drsný, stále niekoho mláti, zabíja, niečo ničí, alebo sa len proste tvári drsne. Všetko tam vybuchuje, permanentne umierajú ľudia, tečie aj krv a ako bonus máme vysoký boobiecount a ešte vyšší bodycount. A synťákovú hudbu! Navyše má to mnoho nádhernej stupidity (Dolph nesie v rukách dievčinu a pritom stíha so samopaľom zabíjať protivníkov). Ooh Yeah!(1.5.2008)

• - Bunda, ktorú nosil Lundgren vo filme, má na ľavom rukáve kanji logo, ktoré je odkazom na Kyokushin - štýl karate, v ktorom Dolph získal dva tituly majstra Európy. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 55 mrtvých. Z toho Chris Kenner (Dolph Lundgren) zabil 31 lidí, Johnny Murata (Brandon Lee) 12, a „zlí hoši“ 12. (LION-MR.T)

• - Asi v 12. minúte je možné vidieť, že telo, ktoré bolo v aute pred tým, ako ho lis zlisoval, bolo nahradené figurínou. (marciano)