Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Posledni, ale slusna Moorovka. Prestarly Bond se jeste zmohl a byl v podani lepsi, nez v nekterych predchozich dilem. Zasluhu ma ale i Walken, ktery patri mezi nejlepsi zaporaky Bonda v cele historii a korunku nasadila titulni pisen od Duran Duran, presladky hit se mi libi jeste ted.(9.7.2007)

Ze starých bondovek se mi tahle líbila asi nejvíce. Výborný Moore, skvělý záporák Walken, spousta akce a skvělé finále.(6.6.2010)

#14 - Moorovi sa podarilo so sériou o tajnom agentovi rozlúčiť mimoriadne kvalitne. Naozaj sa jedná po dlhom čase o veľmi svižné a napätosťou nabité pokračovanie, kde mi ani tak nevadil Moorov vek, pretože film je postavený hlavne na dobrom námete a záporákoch. Žiadna prehnaná svetová hrozba alebo superzbraň, nápad je jednoduchší, no o to účinnejší. To isté platí o záporákoch. Walken diabolský, Grace Jones jeden z najlepších ženských záporákov. 80%.(18.12.2007)

Jedna z těch slabších s Rogerem Moorem, ale závod na koních s Walkenem byl super, záporáci Walken a May Day byli taky dobří, ale né tak zajímavý jako ostatní Bondovi rivalové. Jinak jsem se bavil a nenudil jsem se a to je hlavní.(26.11.2015)

14. Bondovka - Roger Moore ve věku 58 let ve svém posledním sedmém filmu s agentem 007. Nedopadlo to nejhůř, ale hlavní zásluhu na tom mají kaskadéři a kvalitní záporák Max Zorin (Christopher Walken). Dolph Lundgren je ve své první nemluvené roličce bodyguarda generála Gogola a agenta KGB lehce přehlédnutelný, ale opravdu tam svých dvacet vteřin na pozadí odehraje. K vydařeným kaskaderským scénám patří ta s hasičským autem, které má samostaně ovladatelný návěs s výsuvným žebříkem. Bondova pronásledovací jízda od Eiffelovky končící jízdou s přepůleným autem byla spíše do komediálního žánru.(26.12.2012)

• - Roli Sira Godfreyho Tibbeta přijal Patrick Macnee na základě vzájemného přátelství s Rogerem Moorem a také díky jeho přání stát se součástí filmu s Jamesem Bondem. (Conspi)

• - Závěrečná scéna se odehrává na mostě Golden Gate, který je symbolem San Francisca (Lucas87)

• - Během premiéry se na adresu filmu vyjádřil tisku Sean Connery slovy: "Jamese Bonda by měli hrát herci vě věku 33-35 let. Já jsem na to už příliš starý. A Roger Moore rovněž!" (Conspi)