poster

Vyhlídka na vraždu

 • český

  Vyhlídka na smrt

 • anglický

  A View to a Kill

 • slovenský

  Vyhliadka na smrť

 • slovenský

  Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze.(26.4.2006)

 • Marigold
  ****

  Vida jak pěkný náhrobeček Roger Moore svému Bondovi vytesal. Ačkoli čas běžel a šaramantní Angličan rozhodně nemládl, jeho poslední bondovka je velice svěží a v mezích možností dynamická. Ovšemže, hodně dělá čistá rasa Zorin, skvěle vyseknutý démonickým Walkenem, svoje odvede i slušný (na poměry moorovek) scénář, který má jednotného ducha a dobře kloubí sarkasmus, napětí a decentní nadhled (tentokrát však prostý sebeparodičnosti). Kouzlo nelze upřít ani smrtonosné gazele MayDay a titulní popovce z dílny hitmakerů DURAN DURAN... Zápory jsou symptomatické – prebarikovaná režie Johna Glena a tradiční hluchá místa v prostřední pasáži filmů. Je zajímavé si všimnout, jak nevyrovnaná je většina moorovek – svižný úvod i závěr obvykle sráží "nijaký" prostředek. Jenže ve Vyhlídce na smrt je i vata snesitelná, atmosféru film neztrácí a řadí se ke zlatému fondu bondovek. Co Roger Moore zanechal v kultu agenta 007? Velký smysl pro humor, sebezlehčování a spíš uličnický než smrtící šarm... Dost na to, aby sedm jeho příspěvků do kánonu agenta 007 s povolením zabíjet vstoupilo do dějin akčního a dobrodružného filmu. Navzdory mnoha slabým momentům.(21.11.2004)

 • xxmartinxx
  ***

  Ejtýs dědula James Bond v plné parádě. Zachraňuje to hlavně Christopher Walken, jehož charisma funguje jako málokterého záporáka. Jinak tuctový díl ve své době silně vyčpělé série.(3.9.2011)

 • sharky
  *****

  Poslední Mooreovka, stojí na výborném scénáři, jenže Bond už trošku zavání pedofílií a bondgirl se nezmůže na víc než blbou blondýnu. Ještěže tu máme skvělou May Day, šíleného Walkena a nezapomenutelné finle na mostě Golden Gate. A nenechte se zmást, ten řád, který na konci Bond dostane, není určen Bondovi ale Rogeru Moorovi. Za těch 12 let s Bondem si to zaslouží;)(6.11.2003)

 • Foox
  ***

  Moore by klidně zvládnul ještě jeden díl, ale tohle bylo důstojné opuštění agenta 007. Pořád skvělé akční scény, humorný nadhled, tentokrát i o třídu lepší záporák s tváří Walkena a všechno ve svižné jízdě. V poslední třetině bohužel přejde film na vážnější notu, kterou se úplně nedaří skloubit se zbytkem. 70%(30.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace