Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Za to, co chce árijský vyšinutec Zorin provést Silicon Valley, se do Krytonova Křemíkového nebe určitě nedostane.. I když při svých vlastních akčních scénách podřimoval v karavanu a s MoneyPenny má dohromady let jak Rožnovský skanzen, vypadá Roger Moore docela svěže, ovšem někam se mu zatoulal jeho prašný sarkasmus a to se jen tak neodpouští. Kdybych byl malé dítě, měl bych problém rozeznat, kdo z dvojice Zorin Walken a May Day Grace Jones má zvoneček a kdo buchtičku..(18.10.2010)

Jedna z nejlepších Mooreových Bondovek. Nedá se sice napsat, že by Moore byl nějak "ve formě" - 007 spolu s ním hraje tak desítka kaskadérů - ale na tom nesejde. Film slušně odsýpá, má senzační akční scény (nejlepší z nich je hořící radnice a útěk v hasičském voze, který citovali Arnie a spol. v Terminátorovi 3), nechybí mu napětí ani humor a má excelentního záporáka. Pohled na Walkena střílejícího horníky samopalem, na jeho šílený výraz, to je silná káva. Finále se vzducholodí a mostem je jedno z mých nejoblíbenějších. Poznámka: Pan Q se tu sice objeví, ale do jeho oddělení se nepodíváme a Bondovi nedá ani jednu "hračičku". Píšu to sem pro ty z vás, které zarazila a urazila nepřítomnost technických vychytávek třeba v Casinu Royale. Jde to i bez nich.(27.2.2010)

CITÁT - Obávám se, že ano. Jmenuji se Bond, James Bond. Prostě mi musíš věřit............ Scénář : Michael G. Wilson a Richard Maibaum. Kamera : Alan Hume. Hudba : John Barry. Ocenění 1986 - Golden Globes, USA - nominace za píseň "A View to a Kill" - ochutnávka Duran Duran - A View to a Kill - zde : http://www.youtube.com/watch?v=2Rfl4vMzN1I Ve filmu hraje Grace Jones jako May Day. DIALOG - Stacey Suttonová ( Tanya Roberts ) : To je moje kočka. Musím ji nakrmit. Mám vám taky něco připravit? James Bond ( Roger Moore ) : Třeba Whiskas?(1.5.2011)

Poslední James ala Moore, je vidět, že je to pán v letech ale to se dá u posledního dílu odpustit. Po Christopheru Lee se tady představí další velmi charismatický protivník, Christopher Walken, tomu nešlo odolat.(21.8.2012)

#14 - Moorovi sa podarilo so sériou o tajnom agentovi rozlúčiť mimoriadne kvalitne. Naozaj sa jedná po dlhom čase o veľmi svižné a napätosťou nabité pokračovanie, kde mi ani tak nevadil Moorov vek, pretože film je postavený hlavne na dobrom námete a záporákoch. Žiadna prehnaná svetová hrozba alebo superzbraň, nápad je jednoduchší, no o to účinnejší. To isté platí o záporákoch. Walken diabolský, Grace Jones jeden z najlepších ženských záporákov. 80%.(18.12.2007)