Flintstoneovi

Flintstones, The

Flintstonovci

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1994, 91 min

Preniesť slávny animovaný seriál rozhodne nebola pre tvorcov prechádzka ružovou záhradou. Podarilo sa to tak na 70%. Aj som sa nudil aj som sa zabavil, ale myslím, že dobrú náladu som mal dlhšie. A keďže Brian Levant je režijný rutinér (Beethoven, Snežní psi, Všade samé zvončeky), považujem Flintstonovcov za jeho zatiaľ najvydarenejší film.***a 1/2(28.5.2007)

Johna Goodmana som mal vždy rád. A úloha Freda Flinstonea mu fakt sadla. Celkom pohodová komédia na ktorej sa bude baviť fakt celá rodina. Niektoré vydarené fóriky a super hášky ma dostali. Rick Moranis vyzerá ako Brad Pitt skrížený s Billom Gatesom a rola mu absolútne nesedela, čo sa odzrkadlilo na jeho nemastnom/neslanom výkone. Na baby sa celkom dalo pozrieť, ale herecky tak isto nejak neoslnili maximálne Halle Berry, ale tiež nie svojim herectvom. Nad kulisami a rekvizitami sa netreba ani pozastavovať, sú to dokonalé repliky svojich kreslených predlôh, a to isté sa dá povedať o všadeprítomných dinosauroch. Dino u mňa No.1. Myslel som si, a aj očakával, že to bude horšie a poľudštenie kreslených postáv bude prepadák. Opak bol však pravda. 3* si tento film zaslúži. Hviezdu navyše dávam za soundtrack ANARCHY IN BEDROCK od GREEN JELLY, ktorú si vypočujete pri záverečných titulkách. I wanna be Fred Flinstone.(27.4.2010)

Povedené převedení kreslených postaviček do hraných. Hodně nápaditý a vtipný film.(25.12.2007)

Tak po prvý krát som z filmových Flinstonovcov bola nadšená, ale to bolo kedysi.(14.1.2013)

• Stegr

Zlaté maliny 1994 - 2x - Nejhorší herečka VR (Rosie O'Donnell), Nejhorší scénář...(1.11.2008)

• - Jeden z důvodů, proč byl na pozici režiséra dosazen Brian Levant, byl ten, že je oddaný fanda seriálu a navíc vlastní velkou sbírku flintstoneovských předmětů. (viperblade)

• - I když se herečka Rosie O'Donnell nepodobá Betty Rublové, roli nakonec dostala kvůli perfektnímu smíchu, který zněl jako od Betty. (viperblade)

• - Pro roli Betty Rublové byla původně zvažována Janine Turner. (viperblade)