Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Na první pohled tradiční gangsterka, která se ale od Kmotrů, Zjizvené tváře nebo Tenkrát v Americe liší hlavně pohledem nasazeného špeha Donnieho Brasca (Depp) do gangu Al Pacina a Michaela Madsena. Tedy pohledem, který dovedl k dokonalosti posléze Scorsese ve Skryté identitě. Na gangsterku je tenhle film až překvapivě krotký co se krve a zabíjení týče, i když nelze opomenout jednu výbornou scénu ze suterénu, kde dost syrově "zmizí" hned tři mafoši. Perlou filmu je Al Pacino, který válcuje všechny včetně Deppa asi ne svým nejlepším výkonem, ale pro mě dost možná nejzábavnějším. Na takový typ filmu určitě nezvykle s lehkostí a místy vtipem pojaté. 80%(2.7.2013)

Scénář: Paul Attanasio .. Netradiční gangstera - to musím souhlasit. Duo výtečných herců ve slušném příběhu, který potápí nevýrazné okolní aspekty a mdlý a pomalý způsob vyprávění. Mafiánský snímek nesahající legendám tohoto žánru bohužel ani ke kotníkům. Málo úderné, bez napětí, jen těch pár rodinných kliček působí nápaditě. Mafie, to je dobrá rodina! I'm a rat...?(26.7.2006)

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%.(16.12.2007)

Stačí, když napíši, že jde o můj nejoblíbenější mafiánský film? :-)(16.11.2006)

Netradiční gangsterka s tradičně vynikajícím Al Pacinem,v níž máme možnost právě díky Al Pacinovi poznat drsného gangstera také z té druhé, mnohem lidštější, stránky, jako dobrého kamaráda, spolehlivého otce a vůbec jako citlivého člověka, který je i přes takřka celý život, jenž obětoval službě mafii, jen bezvýznamnou rybou bez peněz a trvalejšího respektu. V této roli bych si ho dříve nedovedl představit, ale nyní vím, že by nepřekonatelně stvárnil kohokoli, jakkoli by bylo třeba. Film se bohužel dělí na místa, která jsou prosvětlena Al Pacinovou přítomností a na ta, v nichž není, a která tak upadají do průměru. Nicméně velice silně působí srovnání rodinné atmosféry té nejspodnější vrstvy mafie a odosobněné, strojové a mechanicky aplikované oficiální spravedlnosti, což je velice trefně předvedeno nanejvýš trapným a nicneříkajícím závěrečným ceremoniálem údajného ocenění práce tajného agenta Donnieho Brasca.(30.10.2004)

• - Johnny Depp se několikrát sešel se skutečným Josephem D. Pistonem, aby ho lépe poznal a mohl se lépe vcítit do jeho role. Kvůli roli absolvoval také výcvik se střelnou zbraní u FBI. (don corleone)

• - Joseph Pistone (Johnny Depp) střílí na střelnici českou zbraní CZ 75 ráže 9x19mm. (dc125)

• - Ve filmu je zmíněno úmrtí legendárního amerického herce Johna Waynea. Ten skutečně zemřel v roce 1979. (ricky4)