Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011, 26x52 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Prostředí 8/10/// +konečně opět seriál z koňského prostředí, Terezka Voříšková, celkově poutavé obsazení -přišlo mi, že to bylo celé narychlo splácnuté, slabší scénář a některé dějové linie úplně zbytečné (např. to jak hlavní hrdina dluží peníze), rovněž dialogy jsou jak z levné telenovely, neříkám, že všechny, ale určitě si toho taky všimnete, hrdinové mají nějak moc smůly/// Naštěstí to nakonec dobře dopadne a po prvních třech dílech si na tempo, styl vyprávění a postavy zvyknete a budete se těšit na další díly. Výsledný dojem tedy není tak špatný, ale v průběhu sledování jsem byl občas hodně rozpačitý a přišlo mi, že se snaží do jednoho seriálu nacpat co nejvíce katastrof a "napínavých" událostí, že se tomu ani nedá uvěřit, že by to takhle v normálním koňském prostředí fungovalo. Jednoho koníka doma máme a žádné drama to není .-)/// Celkem 69%///(3.8.2011)

• Mrkvič

První díl mi sice utekl, ale nic moc se neděje. Druhý potěšil skvělými výkony Mádla a hlavně Krajča. O příběhu je to těžší, protože o koních to fakt moc není, a zbytek se opravdu blíží spíš těm telenovelám. Čímdál tím horší a horší a výkony některých herců už začínají být pěkně otravné.(26.2.2011)

• geklon

Na mě moc koní, málo koz. Moc Krajča, málo všeho ostatního a Karla Dobrého.(29.12.2014)

• eileen

Hodnoceno po pár dílech, z kterých jsem vždy viděla jen pár minut, jelikož mě to nedokázalo upoutat. Nuda k nepřežití!!! Vždy se snažím objektivně kouknout na nový seriál a říkám si, jestli se ještě někdy povede něco, co bude mít trošku nějakou dějovou linii, bude to o něčem a hlavně, budou napsány slušně dialogy a lidé budou něco "říkat" a ne jen plácat prázdnou slámu, aby něco z pusy vypouštěli a zabralo to cca 48 minut. Bohužel tady už asi není moc lidí, kteří by to uměli napsat. Pak se nelze asi ani zlobit na herce, že jsou toporní, i když např. u Mádla a Krajča bych si tímto tvrzením jista vůbec nebyla. Jde sice o seriál, který má hlavně odlehčovat a nenáročně plynout, ale proč bych se u něj měla nudit? Tu jednu hvězdu v podstatě nemám za co dát, dala jsem ji vlastně jen proto, že seriál ještě nedosahuje "kvalit" Comebacku.(1.4.2011)

Je docela smutné sledovat (některé) skvělé herce, jak musí pronášet místy neuvěřitelně křečovité dialogy. Mohl to být seriál roku, on se ale raději utápí v klišovitých scénách bez pořádného scénáristického nápadu. Neurážející, natahovaný a místy hodně odfláknutý kousek, který má kvalitu na to, že se na něj velmi rychle zapomene.. V mnohém navíc stejně zoufalý jako jiný pokus ČT Proč bychom se netopili (ten měl být navíc komediální), u kterého jsem rovněž občas žasnul s otevřenou pusou, ale za pány Krajča a Mádla budu o trochu štědřejší.. ** až ***(2.4.2011)

• - Druhá řada seriálu se točila od září 2013 do června 2014. Točilo se na závodišti v Pardubicích, v hřebčíně Napajedla, ve Slušovicích, na zámku v Hošticích, v Luhačovicích a v ateliérech ve Zlíně. (Sevcik)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Elwanelyn)

• - Natáčení seriálu trvalo rok. [Zdroj: rozhovor s Jiřím Mádlem] (hippyman)