Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Károlyi Konečná, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal
  • eileen

Hodnoceno po pár dílech, z kterých jsem vždy viděla jen pár minut, jelikož mě to nedokázalo upoutat. Nuda k nepřežití!!! Vždy se snažím objektivně kouknout na nový seriál a říkám si, jestli se ještě někdy povede něco, co bude mít trošku nějakou dějovou linii, bude to o něčem a hlavně, budou napsány slušně dialogy a lidé budou něco "říkat" a ne jen plácat prázdnou slámu, aby něco z pusy vypouštěli a zabralo to cca 48 minut. Bohužel tady už asi není moc lidí, kteří by to uměli napsat. Pak se nelze asi ani zlobit na herce, že jsou toporní, i když např. u Mádla a Krajča bych si tímto tvrzením jista vůbec nebyla. Jde sice o seriál, který má hlavně odlehčovat a nenáročně plynout, ale proč bych se u něj měla nudit? Tu jednu hvězdu v podstatě nemám za co dát, dala jsem ji vlastně jen proto, že seriál ještě nedosahuje "kvalit" Comebacku.(1.4.2011)

"Baví mě to a nestydím se za to :)" No tak to jsem tvrdila po shlédnutí 6 dílů. Není to jen tím, že koně miluji natolik, že mi stačí jen se na ně dívat .. Je to jednoduše naše české řemeslo, které umíme. Není to art styl, ale to se dalo čekat. No teď je konec a já jsem nesmírně zklamaná. Nebýt koní tam, tak ode mě objektivně nemá ani ty 3 hvězdy. Já jsem věděla, jak to skončí už od prvního dílu a to se nechci chválit, jak jsem výborná, ale chci tím říct, že to bylo tak průhledné. Navíc mě nesmírně naštvalo, že mi v mini dokumntíku ukázali, jak to celé skončí, už po šestém díle. No tak to jsem si připadala, jak U Zmatkářů. No a poslední díly byly skutečně přitažené za vlasy.. Škoda, škoda..(4.3.2011)

já se nepoznávám - seriál!....ale koně jsou moc krásní,naživo z nich mám poněkud respekt a nechodím blízko....jinak dokonce i Vilma Cibulková mi tu sedí a nevadí mi,že celý děj je dost průhledný a předvídatelný(20.2.2015)

Dobrá voda po privatizaci. 1) Scénáristická nevyrovnanost je asi tím nejvýraznějším znakem celého díla. Spoiler. Po poměrně zdařilém vylíčení mizérie v prvních dílech dochází k nejasnému přelomu, aby potom konec vpravdě hollywoodský poskytl divákům blažené uspokojení, protože "boží mlýny melou pomalu, ale jistě, Maruško, já ti to říkal..." 2) Příjemní, ale nevýrazní Richard Krajčo, Jiří Mádl či Bolek Polívka filmu dodali atraktivní tváře, ale bohužel nikoliv požitek z hereckých výkonů. Snad jedině Vilma Cibulková a Igor Bareš vytvořili plnokrevnější postavy, bohužel však sevřené do chomoutu scénáristické bezradnosti. V maličké roli mě zaujal Lukáš Hejlík, ne pro svůj herecký part, ale pro to, že mu to v džínách moc slušelo. 3) Ať tak či onak, díval jsem se docela s chutí a na další díly jsem se těšil. Co více mohu od běžného seriálu očekávat? 4) 14. 5. 2015 - druhá řada nepřinesla nic moc nového, ale byla dějově kompaktnější.(8.5.2011)

• Politik

Když vidím Terku Vořískovou tak by mě bolelo dát jen 1 hvězdu, takže druhou hvezdu za ní. Ale jinak slabota, podprůměrnej českej shit.(20.2.2015)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Druhá řada seriálu se točila od září 2013 do června 2014. Točilo se na závodišti v Pardubicích, v hřebčíně Napajedla, ve Slušovicích, na zámku v Hošticích, v Luhačovicích a v ateliérech ve Zlíně. (Sevcik)

• - Ve 24. díle navštíví manželé Havránkovi (Valérie Zawadská a Oldřich Navrátil) inscenaci "Žítkovské bohyně" (režie Dodo Gombár) v Městském divadle Zlín. Scény odehrávající se zde, se natáčely za plného provozu a mnozí diváci si štábu ani nevšimli, dokonce ani při natáčení v jedné z lóží divadelního sálu. V seriálu si tak zahrály i skutečné uvaděčky a mnozí herci MDZ (např. Hana Briešťanská, Markéta Kalužíková, Helena Čermáková aj.) si tak v seriálu zahráli dvojrole. Sami sebe v rolích z inscenace "Žítkovské bohyně" a pak i charakterní seriálové role. (funhouse)