Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011, 26x52 min

Neurážející seriálová tuctovka. Velký úspěch není pravděpodobný, poněvadž na burany je to málo (filmařsky) debilní a pro náročnější diváky to zase není dostatečně atraktivní a unikátní (podobně koncipovaných záležitostí existují mraky, včetně těch tuzemské výroby), aby s tím ztráceli svůj mnohdy drahocenný čas.(4.3.2011)

• honajz

Po 1. dílu nehodnotím. Není to sice zdaleka takový průšvih, ale některé věci mě iritovaly.. Pozitivní jsou exteriéry, ruchy, výprava, někteří herci. Překvapivě nejhůř hrála Vilma Cibulková, její závěrečné emoce by jí tentokrát nevěřili ani na DAMU. Dějové linie jsou teprve nahozené, některé vypadají zajímavě, jiné přidané z donucení, aby si divák nemrava, odkojený současnými nekonečnými seriály, přišel na své. Trošku mi vadí i casting obecně. Dobře, Bolek na své farmě koně má, Bareš k nim má taky blízko, ale Krajčo, Voříšková, už i ten Olda Navrátil, to jsou herci, které obsadí proto, že je obsazují všude a producenti si myslí, že je lidé mají rádi. Nemají. Klidně bych bral neokoukané tváře, které se ale do příběhu hodí, a navíc to s koni umí. A nebojí se jich. ---- Po 2. dílu: Tak tohle byla těžká nuda. Půl hodiny pohřeb, pár keců na poli a mafiáni. Nedáme se. A kde byli ti koně?(14.2.2011)

• LiVentura

Už na to nemám chuť, české maškary si na něco pořád dokola hrající, tohle jde velkou rychlostí do pr..le.!!! Takové herectví nepatří před kameru a vůbec to herectvím není.. Bože, jak strašně rád bych se vrátil o padesát let zpátky, klidně žít v "totáči", ale vidět tvořit Mistry, ne tenhleten dnešní hloupý paskvil, kde nikdo neví, čím vlastně je, ale je Bohém..!!!!! :-()(19.2.2011)

• Danula13

Recyklované tváře a recyklovaný příběh s atmosférou "veřejnoprávní nudy", nic nového a nic překvapivého. Stále stejná plejáda provařených tváří opět dostala od ČT možnost si přivydělat. A znovu opakuji, že jsem pro zrušení té černé díry na naše peníze. Ať se ČT zprivatizuje nebo zakóduje pro předplatitele. Proč mám být nucen povinně platit službu, kterou nechci využívat ?(19.2.2011)

Marně jsem očekával, že tento seriál přinese něco nového, ale bohužel...jeden díl je jako druhý, celé by to šlo zkrátit do dvoudíného filmu, který by ve finále vyzněl lépe než 13 natahovaných dílů seriálu. Nad vodou to drží někteří herci - hlavně Vilma Cibulková. Ovšem takový Mádl mi přijde jako z jinýho světa. Scénář je sice bez nápadu, o koních ani nemluvě, ale i tak se to dá ztrávit. Dodatek (6/5/2011): celkově tragický scénář a zvláště poslední dva díly byly vyloženě sračkovité (ač sprosťárny nerad používám, v tomto případě jedno slovo dokonale nahradí analýzu na A4). Těch 46% je bohužel adekvátních.(19.3.2011)

• - Natáčení seriálu trvalo rok. [Zdroj: rozhovor s Jiřím Mádlem] (hippyman)

• - Většina herců nikdy na koni neseděla. (Sevcik)

• - Seriál se začal natáčet 2. října 2009 v napajedelském hřebčíně. (Elwanelyn)