Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho!

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Říkejte si, co chcete, ale podle mě je to nadčasové, originální, kouzelné a úchvatné. Vždycky tehle film budu milovat! A chci kosatku domů!(15.2.2013)

To je tak hezky naivní a dětský, jen kdyby ty holky u toho tak neslzely :) Ne, zas chvíli vážně - Michael Madsen překvapil a zahrál i "tátu od rodiny", i když trošku netypickýho. Ale ten malilinkatej ždibíček indiánsko-inuitský mytologie byl z toho slabšího soudku.(8.2.2003)

• Galadriel

Neobjevný příběh, plný klišé spjatých s rodinnými filmy o sirotkovi a zvířátku, že už se mi jenom při vyslovení těch 3 slov (rodinný-sirotek-zvířátko) dělá nevolno... Musím uznat, že v deseti letech jsem z toho byla na větvi, ale pro nikoho jiného tenhle film není. Teenageři trpí, rodiče trpí, jenom děti a infantilní lidé jakéhokoliv věku mají vánoce.(29.3.2004)

„Je to poriadne číslo.“ – „No a? Kto nie je?“ Jediný normálny film, na ktorom sme boli v kine zo základnej školy (hajzli z 8.B. išli na JURSKÝ PARK) a teda razantne nostalgická záležitosť (asi preto dávam až 80%, ruku na plutvu) s dojemnou pesničkou Michaela Jacksona a skromným (ale šikovne zamaskovaným) rozpočtom. Vo filme nezaujmú ani tak ženy či drzí chlapci, ale skôr kosatka a dvaja chlapácki Michaelovia – prekvapivo kladný "správňak" Madsen a neprekvapivo zlý Ironside (TOTAL RECALL). Kvôli úspechu filmu bol niekoľkoročný boj za slobodu pre kosatku Keiko dokopaný do úspešného konca. Zviera bolo vypustené konečne do otvoreného mora. Kvôli životu v izolácii si však odvyklo natoľko, že krátko po vypustení uhynulo. Kino Považan 1994(7.1.2005)

Snesitelná rodinná podívaná. Chvílemi docela napínavé a navíc je zajímavé sledovat "tarantinovského" Michaela Madsena v roli hodného a chápavého otce.(1.8.2007)

• - Kosatka Willy byla v drtivé většině filmu animatronická. (Pumiiix)

• - Po premiéře filmu se spustil velký zájem o záchranu velryb. Nedlouho poté bylo vybráno 20 milionů dolarů. (Elisebah)

• - Hlavný hrdina Jason James Richter (Jesse) bol vybraný v konkurze zo 4-tisíc kandidátov. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)