Zachraňte Willyho!

Zachráňte Willyho!

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

• Rimmer100

Mno nevím, kniha bude asi lepší. Ostatně se tento film moc nepovedl.(10.2.2007)

Tenhle rodinný snímek má všechny plusy i mínusy svéhp žánru. Hranice mezi dobrem a zlem je tak zřetelně vyznačena, že by ji rozpoznalo i novorozeně, na druhou stranu ale film svým emocionálně zabarveným příběhem podpoří u mnoha lidí (nejen dětí) lásku ke zvířatům (obzvláště velrybám).(7.8.2002)

Používanie živých zvierat pre filmy je zvrhlosť, najmä ak ide o takýchto obrovských zvieracích hercov, ktorí sú celý život uväznení v kadejakých vodných parkoch. Nie je tajomstvom, že samec kosatky dravej Keiko, ktorý "hral" Willyho, mal byť po natáčaní utratený! Využiť a zahodiť! Je to strašné pokrytectvo, najmä, keď ide o film, ktorý hovorí o opaku. Ale Keiko bol nakoniec vďaka ochranárom zachránený a vypustený do voľnej prírody, a pointa filmu je tiež pekná, vlastne je chvályhodná.(14.7.2014)

• Ilicka

Co si pamatuju, nikdy se mi to nepodařilo dokoukat do konce.(12.6.2007)

• woody

Lepší by bylo i Zachraňte čelisti než tahle fuj tajbl odpadová břečka.(17.3.2003)