Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Používanie živých zvierat pre filmy je zvrhlosť, najmä ak ide o takýchto obrovských zvieracích hercov, ktorí sú celý život uväznení v kadejakých vodných parkoch. Nie je tajomstvom, že samec kosatky dravej Keiko, ktorý "hral" Willyho, mal byť po natáčaní utratený! Využiť a zahodiť! Je to strašné pokrytectvo, najmä, keď ide o film, ktorý hovorí o opaku. Ale Keiko bol nakoniec vďaka ochranárom zachránený a vypustený do voľnej prírody, a pointa filmu je tiež pekná, vlastne je chvályhodná.(14.7.2014)

• Momo_desu

Je síce pravda, že som to videla ako krpec ale nikdy ma to nijak neoslovilo asi jeden dojímavý moment za ktorý teda dám 2* pretože zas sú aj horšie filmy o priateľstve človeka a zvieraťa.(24.1.2013)

Nejslavnější zvíře té doby. Kdo by neznal: Willy skoč!! Já to používám dost často. Aneb novácké dětství s béčkovými filmy!(31.12.2010)

I mé dětství protknul tento dojemný snímek, kde něco hodnotit je zcela zbytečné. Vše je vyřešeno pohledem na nádhernou kosatku.(6.4.2012)

Môj obľúbený film z detstva. To priateľské puto medzi kosatkou a mladým kľučinom, ma vždy nesmierne bavilo. Tržby filmu Tu!(7.6.2013)