Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Pekná rozprávočka s nádhernými charaktermi a úžasnou kosatkou vydávajúcou tie najúchvatnejšie zvuky na svete. Rodinné príbehy ma očarúvajú aj dnes, hudba Poledourisa a Jacksonova záverečná skladba celú atmosféru výborne korunovala. Moc pekné.(21.2.2010)

U tohohle filmu jsem se v detstvi smal a ted placu (dojetim samozrejme).(20.12.2003)

• sud

Kultu jménem "Zachraňte Willyho!" jsem nikdy nepodlehl, stejně jako husté většině Amerických rodinných komedií. Film jsem sice viděl několikrát, ovšem pouze jako milovník přírody, kvůli kosatce dravé. Na druhou stranu jsem to vždycky dokoukal bez potíží. 40%.(18.11.2007)

• kingik

Děti chtějí kosatku. Tvůrci jim ji dají. Dospělí hodí kosu. A tak říkajíc padla kosa(tka) na kámen. Veterán mezi režiséry Simon Wincer vzal vel(rybu), co zabere celé plátno. Usoudil, že se bude pěkně vyjímat. Příběh zneužitého chlapce a postupně chcípající kosatky přeroste ve velké přátelství. Jenže chlapec nebyl vůbec zneužitý a kosatka se měla k světu. Vlastně chcípala, jen když se klukovi už nevešla do malého kulatého akvária, v němž pěstoval marijánku. Všem bylo divné, že hodně svítil a spotřeba kWh v domácnosti prudce stoupla. Podezřelou rostlinku v akváriu však neodhalil ani Ivan Douda, když mu bylo sděleno, aby u kluka provedl Drop-in. Ten kluk byl v podstatě kurva. Ale jako jedinému se mu podařilo marihuanu přetransformovat na vodní rostlinu. Fotosyntéza proběhla na jedničku, jen závojnatka poněkud nakynula vlivem podpůrných preparátů sypaných do vody. Do několika málo dnů se změnila v kosatku. Kluk potřeboval hulení propašovat do Mexika. Měl to dobře promyšlené. Ve velrybích útrobách každý týden propašoval zásilku. Vše šlo bravurně, až do doby, kdy si kosatka postavila hlavu a odplula do hajzlu. Ve filmu se pořád kluk za ní honí. A už tedy víme proč. Zásilka za rovný mega v trávicím ústrojí je dobrý důvod, proč tu mrchu polapit. Film je celkově pičovina. Kluk je kudrnatý mamrd, co už ukončil neúspěšnou hereckou kariéru. Kdo si dnes vzpomene na Jasona Jamese Richtera, který nenatočil normální film, že. Michael Madsen ve filmu, co šel do kin a Simon Wincer natočil něco na úrovni dementních slátanin, které nezaujmou ani odpoledne v televizi. A to jsem děj příběhu hodně vylepšil. Ve skutečnosti je to taková nuda, že se u toho nedá ani škubnout ploutví. Následná pokračování snad ani s filmem neměla nic společného. 40%(24.6.2015)

Byly doby, kdy se mi to asi líbilo, proto 3*, dnes bych se na to asi díval jinak...v očích 7 letého diváka to je asi ale vynikající snímek...(15.1.2008)

• - Jason James Richter v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Velryba Keiko, hrající Williho, zemřela 12.12. 2003 ve věku 27 let na pneumonii, v Taknes fjordu v Norsku. (Karlos80)

• - Kosatka Willy byla v drtivé většině filmu animatronická. (Pumiiix)