O myších a lidech

Mark Isham

Russell Smith

Kostýmy:

Shay Cunliffe

tak musim aj ja uznat, ze sledovat vykon johna malkovicha je doslova uchvatnym zazitkom. vyborne mu vsak sekunduje aj gary sinise, ktory si okrem herectva velmi dobre poradil aj so samotnou reziou. velmi mily film o nezlomnom priatelstve bez vychodiska.(26.9.2007)

Krásný a dost smutný film. Gary Sinise se na tu roli neuvěřitelně hodí, a když jsem zjistil že film i režíroval tak to opravdu klobouk dolů. Zato by mě v životě nenapadlo do té role obsadit Malkoviche. Neznám herce, který by se tam míň hodil a přitom to ale Malkovich zahrál fakt skvěle. Fakt super film.(20.2.2006)

Dala jsem si takový malý maraton: nejdříve jsem si přečetla knihu a potom jsem si hned pustila film. Hodnocení knihy by bylo zhruba takové, že muka při čtení tří čtvrtin hodně se opakujícího textu vyvážil bezchybně hořký a krutý konec. To se o filmu říct nedá. Perfektně obsazení herci (díky bohu za to, že Lennieho nehrála nějaká opravdová beztvará trubka, ale charismatický ďábelský Vicomt + Gary Sinise je muž s nejsmutnějšíma očima na Divokém Západě) mě udržují v pozorném stavu po celou dobu a díky nim místa, která byla v knize pro mě méně snesitelná, fungují perfektně. Ta formulka s hořkým a krutým koncem platí i zde. Jeden z nejlepších převodů knihy na plátno, jaký jsem kdy viděla, to můžu říct s klidným svědomím. Tak proč mé hodnocení není stoprocentní? Inu, protože jsem to já, kdo hodnotí.(30.4.2009)

Jo, bylo to celkem fajn. Ale 117. příčka na žebříčku? Jediné co je opravdu vyjímečné je výkon Malkoviche v roli Lennieho. Jinak je to televizně vypadající doslovná adaptace skvělé novely. Radši si jí přečtíst než koukat na tenhle celkem zbytečný.(9.2.2008)

Jestli má své místo v žebříčku tenhle film zasloužené, tím si nejsem jist. Čím si ale jistý jsem, tak tím, že celý film táhne John Malkovich, který se za svůj výkon opravdu stydět nemusí. Ačkoliv je to film o přátelství, soucitu a snění George a Lennieho, mě k srdci nijak zvlášť nepřirostl a tu čtvrtou hvězdičku dávám za šokující a nečekaný závěr.(28.5.2010)