O myších a lidech

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Kdybych dopředu neznal režiséra filmu, nikdo by mě nepřesvědčil, že to netočil Darabont. Takhle jsem si aspoň říkal, že Sinise měl nejspíš Darabonta našprtaného do poslední minuty a dokázal to perfektně zúročit. Pak ale koukám - WTF - 1992? Dva roky před Vykoupením?!!? Tak to teda klobouk dolů. Sinise to natočil a zahrál asi nejlíp jak mohl. Z Malkoviche, který se navíc na roli vůbec nehodí, vymačkal snad to nejlepší co šlo. Charakterní herec historických filmů tady předvádí debila tak neuvěřitelným způsobem, že si chvílema říkáte, jestli ho Sinise náhodou něčím tajně nanadopoval. Příběh ale bohužel silně doplácí na svou knižní předlohu. Ta má totiž jen asi 89 stránek a i když to, co vidíte, je neskutečná kvalita, na 115 minut je to holt zatraceně málo.(29.4.2007)

• Djoker

Variace na styl Tenkrát na Západě mi prostě nesedí. Westernová legenda se alespoň opírá o úžasnou hudbu a skvělou kameru, ale tady zbývají jen dobří herci a za to plnou palbu nedávám. Neskutečně dlouhé scény se táhly jako smrad a navíc nebyly ničím zajímavé. Jako uspávadlo ovšem ideální.(2.1.2011)

Zdařilá adaptace, která jde možná až moc na jistotu, ale i tak je stále dost silná sama o sobě. Skvělé herecké výkony a téměř žádná hudba dávají vyznít všem těm emocím, které film obsahují. Bohužel je to přese všechno poněkud pomalejší a zdlouhavější, zvlášť, když konec je notoricky známá věc, která moc nepřekvapí. Jinak jde ale o moc dobrý film. 70%/80%(24.1.2010)

Filmová parádička s velmi uvěřitelným Gary Sinisem a především excelentním Johnem Malkovichem, který v kariéře předvedl mnohé, ale tohle je pro něj asi už nepřekonatelné. Myslím, že Sinise to kromě hereckého umění i parádně zrežíroval. Příběh je silný a chytlavý už sám o sobě, Steinbeck dokázal americké reálie tehdejší doby vykreslit ve svých knihách dobře a filmy podle jeho děl jsou vesměs povedené. A i tenhle film rozhodně stojí za podívanou.(30.9.2013)

Probuďte se! Základní příběh poměrně zajímavý, ale topí se v přílišném sentimentu ( hudba, dialogy ) a určité klišovitosti ( dá se odhadnout, jak se bude vyvíjet ). Jinak dobří herci a hodně nečekaný konec. Žádný doják.(12.5.2004)