Bob hazardér

Bob the Gambler

Bob le flambeur

Krimi / Drama / Film-Noir

Francie, 1956, 98 min

Možná jsem od filmu čekal moc... Každopádně tohle kriminální drama je vlastně výborné jen v některých scénách. Celkově mi to přišlo jen jako profesionálně zvládnuté kriminální drama, nic víc (ale taky nic míň).(10.6.2013)

Začátek byl tragicky pomalý, pomalý dokonce i na Melvilla, který se teprve propracovával ke svému perfekcionismu a svým dlouhým záběrům. Ale už zde prokázal svůj vztah ke starým dobrým časům, kdy slovo znamenalo více než život. A měrou vrchovatou mu k navození dokonalé atmosféry pomohla skvělá a zajímavá hudba.(8.6.2013)

Kdyby tak celý film byl výborný jako některé jeho scény ... bohužel není. Ale má své momenty, a ty bezesporu zanechají dojem.(7.7.2012)

Velmi příjemné konverzační a psychologické drama, které je v kategorii "krimi" dle mého soudu dosti omylem. Melville představuje Boba jako vášnivého hazardního hráče, akceprovanou postavu u místní policie, respektovanou postavou nočního Montmartru i nonšalantního gentlemana, který vnímá život jako hru. Moc se mi líbil typický moment - zásah ženských do organizačního plánu připravované loupeže :-)(14.7.2013)

• bassator

47th KVIFF 2012 - TRIBUTE TO JEAN-PIERRE MELVILLE - Pocta Jeanu-Pierru Melvillovi (Bob le flambeur / BOB THE GAMBLER / Bob hazardér)(14.8.2012)