Ripleyho hra

Ripley's Game

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

TOM RIPLEY v koži JOHNa MALKOVICHa alebo naopak.Rozpačito vlažná snímka na jej začiatku sa postupom minút mení na nebezpečnú hru (ale stále slabšou ako jeho príbuzný predchodca),ktorá vykresľuje muža-obyč.otca rodiny lapeného do siete a zahnaného do slepej uličky,z ktorej niet úniku.Pretože odmietnuť 2 ,,fušku" sa nevypláca.Postava TOMa RIPLEYho sa tu prezentuje ako charakterná,ochotná až ľudsky úslužná.A toto mi nevyhovuje.No vie byť svojím spôsobom inteligentnou snímkou v tom v čom treba a zaslúži si Vašu pozornosť.Rozhodne z nej neohlúpnete.(30.10.2014)

Johnu Malkovichovi a jeho psychopatickému výrazu evidentně sedla role zabijáka,který se jen tak z ničeho nerozklepe.Jinak příběh o tom jak se jeden obyčejný člověk dostane k nabídce vraždy za velké peníze,ale přeroste mu to přes hlavu a tak musí jít na pomoc právě John je docela dobrá podívaná.Takže za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(25.4.2015)

Stále dobrý Ripley.(26.10.2015)

Rozpočet $30miliónovTržby Celosvetovo $6,200,000(12.7.2010)

I holky uměj natočit brutální a chladnokrevný film.(8.8.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)