Ripleyho hra

Ripley's Game

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

Nejpovedenější díl z volné série o Tomu Ripleyovi, který pozvedl především Malkovichův skvělý výkon.(5.11.2011)

"I pachanti maj kámoše !! Dokonce i ti mrtví !!" ;) Na neuvěřitelně vychvalovanou Ripleyho hru jsem se těšil velmi dlouho, když už jsem k ní však dostal, nestačil jsem se divit svému zklamání z podivně slabého filmu !! Johna Malkoviche, bez něhož by po Ripley´s Game ani pes neštěkl, mám moc rád, jistě mu ani zde neupřete gloriolu velkého herce, nicméně ta snaha italské režisérky Liliany Cavani, aby Tom Ripley vyzněl jako dokonale chladná bytost bez schopnosti empatie, což se jí až tak úplně nepovedlo, se přenesla na celý film, který ačkoliv se velmi slušně rozjede a naplno vás vtáhne do děje, aby vás zase po půlhodině nevděčně vyplivl, působí nesmírně studeně a odtažitě, a tak v divákovi nakonec zcela zákonitě nezanechá hlubší dojmy a prostě jen plyne.. Jistě, nabízí pár velmi povedených scén, jinak však spíš nudí a působí velmi laciným až televizním dojmem..(5.8.2013)

Pomalá gangsterka rádoby evropského stylu, která by bez Malkoviche byla jen obrovskou nudnou. Ona je to vlastně nuda i tak, ale Malkovich to "jakžtakž" zachnaňuje a s jeho pomocí se Ripleyho hra nakonec dá dodívat a to dokonce s přívlastkem příjemný thriller. Tři hvězdy ale z toho jedna čistě za Johna. Hold my watch, because if it breaks I'll kill everyone on this train.(15.4.2009)

• Radek99

Béčkovost čouhá Ripleyho hře jako sláma z bot snad v každém záběru a nezachrání to ani herec takového formátu, jakým je John Malkovich (stejně by mne zajímalo, proč role v takovýhle projektech vůbec bere). Z řady adaptací románů Patricie Highsmithové je tahle nejpodivnější a nejméně nosná a místy dokonce působí víc jako italský televizní film z RAI Uno než jako mezinárodní filmová koprodukce. Když už Toma Ripleyho, pak třeba ve filmu Talentovaný pan Ripley. A když nechat svou temnou stránku duše žádostivě vzhlížet ke ,,hře", tak buď v původní Wendersově filmové adaptaci Americký přítel, nebo ještě lépe v seriálech, neboť ty nabízejí jednak komplexnější představu fungování celého systému (The Wire), druhak propracovanou psychologickou drobnokresbu hrdinů ,,hry" se zúčastňujících (Breaking Bad), která ve studeném filmu režisérky Liliany Cavaniové chybí bohužel skoro úplně...(6.11.2011)

Johnu Malkovichovi a jeho psychopatickému výrazu evidentně sedla role zabijáka,který se jen tak z ničeho nerozklepe.Jinak příběh o tom jak se jeden obyčejný člověk dostane k nabídce vraždy za velké peníze,ale přeroste mu to přes hlavu a tak musí jít na pomoc právě John je docela dobrá podívaná.Takže za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(25.4.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)