Ripleyho hra

Ripley's Game

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

John Malkovich je nepochybně výborný herec a i tady mu role sedla. Ale i když zde předvedl solidní výkon, na můj vkus jde o průměrný thriller. Abych dal ještě o hvězdičku víc, musel by mě tento film dát ještě něco víc. Nějaký překvapivý moment, zvrat nebo nečekané rozuzlení. A to se nestalo, proto tedy 50%.(9.2.2010)

Divné, ale zaujímavé. Tak trochu béčkovo natočené, ale dosť dobre zahrané a "nekomerčné", takže to vzbudilo môj záujem...(7.11.2011)

Slabé 4* a velmi přeceňovaný film, od které jsem čekal opravdu více než jsem dostal. Do nebe vynášený John Malkovich je větší slizoun než byl Matt Damon, který když se stal někým jiným, opravdu jste to viděli a nejen o tom všichni ve filmu mluvili. Malkovichův Ripley je jiný. Není to klasická osoba, co se převlékne a chová se jinak a je jiným člověkem, je to postava bez citů a emocí, která jedna racionálně a chladně v každém okamžiku a podle toho také snímek vypadá. Chladně a odtažitě. Nezahřeje vás ani mladička Lena Headey, ale určitě potěší velmi dobrý Ray Whinstone. Snímek vypadá moc pěkné, celý je zajímavě natočený s klidem a rozvahou a několika velmi pěkně vymyšlenými scénami a zbytek? Zbytek je jen příběh o člověku bez výčitek, který jednoho dne nedokáže hru, kterou započal ukončit podle svých představ a musí obětovat více než sám čekal.(5.11.2008)

I holky uměj natočit brutální a chladnokrevný film.(8.8.2006)

Paradni oldschoolovej thriller, kterej se od podobnejch filmu lisi v par zasadnich vecech. Jednak ani na minutu nenudi a dej svizne odsejpa. Coz se o nakejch starejch kouscich rozhodne rict neda. No a druhy plus, jsou tu sceny, ktery taky nejsou uplne normalni, treba akce ve vlaku s kusem dratu, pripadne pasti na medvedy. Na druhou stranu, podle popisu deje jsem cekal, ze Ripley bude hodinu a pul do nekoho hucet a ten na zaver spacha vrazdu, ale film se po naky pul hodine ubira jinym smerem. Coz ale nevadi, dej je i tak zajimavej. Celej ho tahne Malkovich a Scott, pricemz oba jsou fakt paradni a Malkovichovi role vraha bez svedomi skvele sedne a mrtvol rychle pribejva. Chvily jsem uvazoval i o 5*, ale nakonec jen hodne slusny 4*.(29.8.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)