Ripleyho hra

Ripley's Game

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

John Malkovich, jako elegantní, ale trochu vyšinutý zabiják Tom Ripley. Film není tak inteligentní, jako "mladší" verze s Damonem, ale stále se jedná o propracovaný thriller, kterému nechybí napětí, ani zajímavá hlavní postava, která je v Malkovichově podání tím nejlepším, co snímek nabízí.(21.12.2013)

Pomalá gangsterka rádoby evropského stylu, která by bez Malkoviche byla jen obrovskou nudnou. Ona je to vlastně nuda i tak, ale Malkovich to "jakžtakž" zachnaňuje a s jeho pomocí se Ripleyho hra nakonec dá dodívat a to dokonce s přívlastkem příjemný thriller. Tři hvězdy ale z toho jedna čistě za Johna. Hold my watch, because if it breaks I'll kill everyone on this train.(15.4.2009)

• Radek99

Béčkovost čouhá Ripleyho hře jako sláma z bot snad v každém záběru a nezachrání to ani herec takového formátu, jakým je John Malkovich (stejně by mne zajímalo, proč role v takovýhle projektech vůbec bere). Z řady adaptací románů Patricie Highsmithové je tahle nejpodivnější a nejméně nosná a místy dokonce působí víc jako italský televizní film z RAI Uno než jako mezinárodní filmová koprodukce. Když už Toma Ripleyho, pak třeba ve filmu Talentovaný pan Ripley. A když nechat svou temnou stránku duše žádostivě vzhlížet ke ,,hře", tak buď v původní Wendersově filmové adaptaci Americký přítel, nebo ještě lépe v seriálech, neboť ty nabízejí jednak komplexnější představu fungování celého systému (The Wire), druhak propracovanou psychologickou drobnokresbu hrdinů ,,hry" se zúčastňujících (Breaking Bad), která ve studeném filmu režisérky Liliany Cavaniové chybí bohužel skoro úplně...(6.11.2011)

Artový thriller -- má někdo zájem? Tady jeden je. A v něm metodický ďábel bez emocí a bez skrupulí, zato nikoli bez charismatu či uměleckého vkusu. Řezničina, řezničina, práce jako každá jiná. Talentovaných adeptů je na světě víc, než by se zdálo? Snad. A čtenář mezi diváky si řekne: jedna z postav se jmenovala Trevani. Není tu kromě Highsmithové i jiný inspirátor? Trevanian třeba? Nikoaj Hel, protagonista práskaného románu Šibumi, jako by stárnoucímu Ripleymu z oka vypadl. Vlastně naopak. PS. Doufám, že POMO od dob svého komentáře L.P.05 už trochu vyzrál. "Film bez myšlienky"? Uff. Chucpe.(6.11.2011)

John Malkovich je nepochybně výborný herec a i tady mu role sedla. Ale i když zde předvedl solidní výkon, na můj vkus jde o průměrný thriller. Abych dal ještě o hvězdičku víc, musel by mě tento film dát ještě něco víc. Nějaký překvapivý moment, zvrat nebo nečekané rozuzlení. A to se nestalo, proto tedy 50%.(9.2.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)