Světla velkoměsta

USA, 1931, 87 min

Charles Chaplin

Charles Chaplin

Roland Totheroh

Chaplin se ždíme jak může. Jeho chuť do rvačky na večírku nebo boxerské představení v ringu berou dech i bránici. Navíc ho musím obdivovat za citlivou romantickou linii s nádherně vypointovaným koncem. Klenot z kouzelného období kinematografie.(8.7.2007)

Světla velkoměsta jsou výbornou groteskou z dob němé éry, která je doopravdy trošku zastíněná. Je to škoda, protože mi to příjde jako jedno z nejlepších děl, ale přeci jen chci dát pouze tři hvězdičky, protože tohle období mí moc neříká a docela se u toho nudím. I když vím, že jsou to opravdu díla. Ale pokud má tohle období někdo rád, vřele doporučuji!(6.9.2008)

I po 80 letech je film neuvěřitelně vtipný a má své kouzlo. Líbila se mi jemná romantická linie se slepou prodavačkou květin a na některé scény nezapomenu snad nikdy.(29.11.2010)

Určite jeden z najlepších filmov s ktorým je spojené meno Ch. Chaplina. Celý film je pretkaný vtipnými situáciami a navyše príbeh je celistvý a nie iba zlepencom vtipných scénok. Všetky scény s bohatým ožranom sú výborné, ale mňa najviac pobavila boxerská vložka , vrátane "zázračnej" zajačej labky a podkovy pre šťastie. V zozname svetového kultúrneho dedičstva by svetlá veľkomesta rozhodne nemali chýbať. Dialógy mi nechýbali a je to čarovné tak ako to je. 100%.(20.9.2015)

Boxující světák Charles Chaplin je prostě cool chlapík. Dneska už se asi podobně vtipných komedií nedočkáme. 8/10(30.9.2014)