Purpurový vrch

Purpurový vrch

Crimson Peak

Horor / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2015, 119 min

Dnešní den byl šedivý a noc bez hvězd, jen odkudsi z dáli houkal puštík. Na mystický horor večer jak vyšitý :-) Pravda, kdesi v koutku z toho v zákoutí duše běhá mráz po zádech, ale ten jsem rychle o půlnoci vytěsnil sklenkou svařáku na odbourání stresu. Na to, že horory moc nevyhledávám, to bylo potěšitelné zhlédnutí.(16.12.2015)

50% Spíš je to taková romantická pohádka o lásce a zradě, místy s horrorovými prvky.(12.12.2015)

Purpurová pohádka pro dospělé krvežíznivé romantiky, vzdáleně připomínající střihorukého holiče. Je to především úchvatná výprava, která vytahuje nad průměr jinak povšechně tuctový příběh, který ničím zrovna dvakrát nepřekvapí. Po herecké stránce skvěle zvoleno i zahráno. Žánrově spíše mysteriózní vztahový thriller na pomezí tří a čtyř hvězd, díky milé společnosti v kině a následné dokonalé čokozmrzlině ve Světozoru zaokrouhluji zážitek shora na 70%.(10.11.2015)

• choze

Epická výprava, digitální duchové, nějaká ta brutalitka a z dálky průhledný scénář. Čekal jsem, co se z toho vyklube a ono se z toho vyklubalo přesně to, jako co se to celou dobu tvářilo. Wow.(29.12.2015)

Som trošku sklamaný. Ani nie je tak s toho (nakoniec) klasického príbehu, ako tak s toho, že Guillermo to až príliš naťahoval. Na dve hodiny je to až moc a filmu dosť trvá, kým sa rozbehne, čo je škoda, pretože väčšie tempo je hlavne to, čo by film potreboval. Aj tak vás ale del Toro dokáže potešiť jeho temným (fascinujúcim) vizuálom, skvelými hercami, či krvavým násilím. Škoda, len že sme museli čakať na to viac ako bolo treba. S prižmúrenými očami za gotický vizuál a opojnou hudbou dávam ešte jednu navrch. Obľúbený soundtrack: Edith's Theme, Credits. 80% - 4*(18.10.2015)