poster

Purpurový vrch

 • USA

  Crimson Peak

 • Slovensko

  Purpurový vrch

 • Velká Británie

  Crimson Peak

Horor / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2015, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  ***

  50% Spíš je to taková romantická pohádka o lásce a zradě, místy s horrorovými prvky.(12.12.2015)

 • M.a.t.t.
  ***

  Keď zápletka horko ťažko vydáva na celovečerný film a hororových prvkov je primálo na to, aby zabrali na nesviatočných divákov, úmysel sa trochu míňa účinku. Del Toro si skrátka natočil gotickú romancu v štýle starých filmov, ale hoci podobným experimentom väčšinou dávam palec nahor, Purpurový vrch nedisponuje okrem pôsobivého vizuálu ničím zvlášť zaujímavým. Nie z pohľadu súčasného diváka. Kontraproduktívne vnímam aj samotných duchov, ktorí síce vznikali kombináciou praktických a digitálnych efektov, ale v danom prevedení i tak nepôsobia príliš uveriteľne a realisticky. Tak nabudúce, Guillermo.(13.12.2015)

 • POMO
  ***

  Že Guillermo tentoraz neostal iba pri produkcii sa dá chápať iba tak, že potreboval dva honoráre. Námetovo tuctová a neoriginálna vec, hodná sotva 90-minútovej stopáže. Navyše v nej nefunguje napätie a wao efekt sa snaží vytvárať spiatočníckymi chytákmi. Výprava ale fakt krásna, obsadenie super a občasná krvavosť uspokojivá. Potenciál "twisted romance”, ktorá sa z toho vyklube, ponúkal viac možností. Len by Guillermo nesmel chcieť vyhovieť širokému publiku a musel by zahrať na úchylnejšiu strunu. Škoda, že sa stvoriteľ tak osobitých a kúzelných filmových svetov zahadzuje s týmto.(18.10.2015)

 • choze
  **

  Epická výprava, digitální duchové, nějaká ta brutalitka a z dálky průhledný scénář. Čekal jsem, co se z toho vyklube a ono se z toho vyklubalo přesně to, jako co se to celou dobu tvářilo. Wow.(29.12.2015)

 • hippyman
  ****

  Purpurová pohádka pro dospělé krvežíznivé romantiky, vzdáleně připomínající střihorukého holiče. Je to především úchvatná výprava, která vytahuje nad průměr jinak povšechně tuctový příběh, který ničím zrovna dvakrát nepřekvapí. Po herecké stránce skvěle zvoleno i zahráno. Žánrově spíše mysteriózní vztahový thriller na pomezí tří a čtyř hvězd, díky milé společnosti v kině a následné dokonalé čokozmrzlině ve Světozoru zaokrouhluji zážitek shora na 70%.(10.11.2015)

 • - Tom Hiddleston požádal Benedicta Cumberbatche o požehnání, před tím, než přijal roli Thomase Sharpa, kterou měl původně hrát Cumberbatch. Ten se k obsazení Toma Hiddlestona vyjádřil slovem: "Amazing!" a požehnání svému dlouholetému kamarádovi dal. (st.bitch)

 • - Do jedné z hlavních rolí byla původně obsazena Emma Stone, později ale byla nahrazena Miou Wasikowskou. (willy1)

 • - Natáčení probíhalo v kanadském Kingstonu, Hamiltonu, v Casa Loma a na hradě Dundurn. Dále se filmovalo také v toronským studiích Pinewood. (willy1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace