Rivalové

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

• Gemini

Adam Sandler je schopen se čas od času připlést k dobrému a/nebo zábavnému filmu. To ale není případ Rivalů, protože ti nejsou ničím jiným než samoúčelnou rádobyvtipnou "komedií", která uráží vkus i inteligenci diváka způsobem vhodným leda tak do všednodopolední pauzy mezi telenovelami na vlnách komerční televize. Příběh agresivního dementa s hokejkou na golfovém hřišti si půjčuje klišé outsiderských sportovních snímků a prokládá je ujetostmi typu starého golfisty, kterému aligátor na greenu ucvaknul pracku (Carl Weathers šel ne snad od dob Apollo Creeda, ale od Dillona, brusiče tužek v CIA, tak dolů, že to už není ani trapné...je to jenom smutné), sadistického pečovatele v domově důchodců (Ben Stiller s vizáží, kterou o nějaký ten rok později využil ve Vybíjené) nebo přejetí hráče uprostřed turnaje VW Beetlem, aniž by to někdo nějak řešil (čti "scénárista je stejně retardovaný jako titulní postava jeho díla"). Julie Bowen má sice hezkou tvářičku, ale její postava slouží jako prostá rekvizita určená k nošení minišatů a odškrtnutí další povinné položky na seznamu komponentů přinejlepším tuctového filmu ze sportovního prostředí. Nahlíženo z tohoto úhlu vlastně režisér Dugan uspěl - jeho film není nevýrazným přírůstkem do této početné rodiny...nutno ovšem dodat, že bohužel. Dám 40% a už nikdy, nikdy, nikdy se nepodívám ani na kousek.(31.12.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $41,205,099(13.12.2006)

Adama škrobené golfové límečky mít rády nebudou.(31.7.2016)

Suprová komedie. Výborný humor se Sandlerem, celý film jsem se musel pořád smát. Chvilkama extrémní jízda. Hokejista nebo golfista, vždyť je to skoro stejný. ( Hodnocení: 8/10 )(17.5.2012)

Už dlouho jsem při komedii nebrečel smíchy. Holt když se Sandlerovi nechaj volné ruce, nesvážete ho kravinálními výmysly, dáte mu prostor se vyblbnout a jinak vsadíte na vybraný a zároveň bláznivý humor, trošku přislazený špetkou té lásky, nemůže z toho být nic než komediální BOMBA! Potom by dokonce nebylo od věci nabourat jím mou léta uzavřenou TOP 3 komiků.(30.8.2009)