Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

Spoustu fórků z ohoblovaného brka Adámka Sandlerů si užijí jen a pouze ti, kteří si smlsnou na všech jeho počinech. Pročež dnes o jednu nadhodnocuji, lepší příklad časovaných vtipů neznám - než ve filmu nahodit hlášku, reagující na žblept z komedie o pět let starší. Je to v bocích! Druhý důvod relativně vysokého ratingu je následující: nesnáším golf. Ne, to není přesné, proti samotným procházkám po trávníku nic nemám - dávím z golfistů. Sebestřední panáci v kostkovaných kaťatech symbolizují buranskou formu (rádoby)zbohatlictví tak dokonale, až bych při jejich zahlédnutí nejraději vybral svá konta, nasákl to benzínem a uspořádal párty u solidní vatry. Blbečci uprděný....(19.5.2013)

Prvnich 40 minut je neskutecnej hyper masakr. Sandler jako naprosto buranskej vztekloun a rvac, kterej kazdyho serve nebo rovnou sereze, jedna komedialni situace za druhou a cameo Stillera tentokrat v zaporny roli. Proste rozjezd je naprosto hyper gigantickej a tech 40 minut sem se snad smal v kuse. Pak precejen dojde na klasickej vyvoj deje, naky to klise, Sandler se sklidni a spolu s tim ubyde zabavnost, ale neznamena to, ze by film pak prestal bejt vtipnej, porad je cemu se zasmat, navic ty odpaly jsou pekne natoceny. Neni to cistejch 5*, ale dam je, protoze jsem se fakt skvele bavil.(14.7.2009)

• Z0oMb3E

Som človek, ktorý dobrovoľne sleduje filmy automaticky radené do "čiernych" raitingov. Som človek, ktorého mnohí neznalí pomerov môžu považovať za filmového masochistu. No je málo vecí, ktoré mi dokážu zdvihnúť mandle. Jedena z nich je asi najmenej talentovaný a najmenej sympatický herec ktorý sa kedy objavil a pravdepodobne aj objaví na filmovom plátne. Áno reč je o Adamovi Sandlerovi. Preto dopredu upozorňujem, že koment bude predpojatý! Happy Gilmore je ďalší zo série filmov s neustále sa opakujúcou dejovou líniou. Neúspešný outsider získa v niečom skill, stretáva príbehového soka, ktorému preberie babu. Pár dejových odbočiek, pokusov o fóry a záverečný francuzák za burácajúceho orchestru. Takýchto filmových klonov chŕli Hollywood ročne na tony. A zakaždým je to len zbytočné plytvanie filmového materiálu. Tak v čom je tu zmena? V ničom, ale tie dva vydarené fóry možno niekomu budú stáť za ryhu na harddisku. U mňa to však nevyhral a prípadná reprojekcia neprichádza v úvahu!(5.12.2011)

Občas pobaví, občas nudí a občas to je trapný, krom toho Adam Sandler tady hraje ještě jak blb a příběh skoro nulovej, prostě Sandlerovka z jeho raný tvorby . Nicméně má to i dobrý momenty(9.7.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $41,205,099(13.12.2006)

• - Hokejový hráč, kterého na začátku Happy (Adam Sandler) zmiňuje, je Terry O'Reilly. (KucC)

• - Film je prvním vítězem ceny MTV Movie Award pro nejlepší bitku. (KucC)

• - O roli Shootera McGavina se ucházel Bruce Campbell. (KucC)