Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

Hokejista Happy Gilmore se shodou okolností ocitne na golfovém pažitu a od této chvíle již sport gentlemanů nikdy nebude vyznávat stejné hodnoty. Happy, stylově oděný v plandavém hokejovém dresu, potřebuje fanatické povzbuzování při svém nekonečném odpalu prováděném z rozběhu, na netaktní poznámky reaguje fyzickým napadením a přetahováním dresu soka přes hlavu, aligátor povalující míček v tlamičce dostane po zásluze naloženo a skok do jezírka pro potopený míček je rovněž žhavou novinkou ve světě golfu. Zákeřnosti golfového profíka Shootera McGavina nesmí ve snímku podobného typu chybět, srážka hráče na fairwayi vozidlem značky VW Brouk bude intrikářským trikem budoucnosti a vítězný buzarový úder patovací hokejkou historie golfové hry rovněž nepamatuje.(1.1.2010)

• Gilmour93

Duganův razantní odpal mimo můj green humoru - přímo do jezírka golfového klubu, na dno vedle Sandlerovic postav vznětlivých buranů s gerontofilními sklony. Jménem Asociace na ochranu práv aligátorů se ostře ohrazuji proti tomu, že zde bylo toto neškodné zvíře označeno za viníka amputace pravé horní končetiny pana Carla Weatherse. Každé malé dítě přeci ví, že mu ji už dávno předtím ufiknul Predátor plasmovým dělem..(26.4.2011)

Prvnich 40 minut je neskutecnej hyper masakr. Sandler jako naprosto buranskej vztekloun a rvac, kterej kazdyho serve nebo rovnou sereze, jedna komedialni situace za druhou a cameo Stillera tentokrat v zaporny roli. Proste rozjezd je naprosto hyper gigantickej a tech 40 minut sem se snad smal v kuse. Pak precejen dojde na klasickej vyvoj deje, naky to klise, Sandler se sklidni a spolu s tim ubyde zabavnost, ale neznamena to, ze by film pak prestal bejt vtipnej, porad je cemu se zasmat, navic ty odpaly jsou pekne natoceny. Neni to cistejch 5*, ale dam je, protoze jsem se fakt skvele bavil.(14.7.2009)

Z tohoto filmu jsem kdysi dávno viděl jen asi deset závěrečných minut, ovšem ten závěrečný odpal "kluka, kterého jsem nikdy předtím ve filmu neviděl" jsem si zapamatoval... Dnes jsem jej viděl znovu, aniž by mi do závěrečného duelu došlo, na co se to vlastně dívám...(12.9.2008)

• Chrustyn

Přakvapivě umírněná "Sandlerovka", která však není moc zábavná nebo snad dokonce vtipná.(6.8.2011)