Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

I bývalý hokejista může být výtečným golfistou, jen musí krotit svůj temperament a držet svoje emoce na uzdě. Ben Stiller mě jako ošetřovatel v domově důchodců opravdu štval.(2.1.2010)

Golf je taková milá a klidná hra seriózních gentlemanů. Tedy vlastně byla, dokud na fairway nepřiběhl Happy Gilmour a nezačal hledat mantinely, o které by omlátil své kolegy ve flightu poté, co jim předtím přetáhl saka přes hlavy. Od chvíle, kdy se tento netradiční plajer začal věnovat kontaktnímu golfu, jsem se začal připitoměle usmívat a jelikož mi to vydrželo až do konce, tak jsem patrně viděl jednu z nejlepších sandlerovek.(22.7.2012)

U Sandlera neexistuje stredná cesta, buď ho milujete alebo neznášate. Jeho buranskí jednoduchí hrdinovia jednoducho nedovolia sa na neho pozerať okom bežného diváka. Čo sa týka tejto komédie, je to celé postavené na prostičkom ale účinnom humore, ktorý na prvé zhliadnutie ponúka veľmi slušnú porciu zábavy, kde sa nik nezaoberá tým, ako to skončí, ale ako sa k tomu dopracuje. Sandlerov po všetkých stránkach nekorektný humor slávi úspechy a Happy Gilmore je jednou zo štartovacích mét k jeho momentálnemu statusu. Takže z môjho pohľadu je tento kúsoček typický guilty pleasure, ku ktorému sa hlasno hlásiť nebudem, ale nepopieram, že som sa bavil skvele.(11.3.2010)

• Z0oMb3E

Som človek, ktorý dobrovoľne sleduje filmy automaticky radené do "čiernych" raitingov. Som človek, ktorého mnohí neznalí pomerov môžu považovať za filmového masochistu. No je málo vecí, ktoré mi dokážu zdvihnúť mandle. Jedena z nich je asi najmenej talentovaný a najmenej sympatický herec ktorý sa kedy objavil a pravdepodobne aj objaví na filmovom plátne. Áno reč je o Adamovi Sandlerovi. Preto dopredu upozorňujem, že koment bude predpojatý! Happy Gilmore je ďalší zo série filmov s neustále sa opakujúcou dejovou líniou. Neúspešný outsider získa v niečom skill, stretáva príbehového soka, ktorému preberie babu. Pár dejových odbočiek, pokusov o fóry a záverečný francuzák za burácajúceho orchestru. Takýchto filmových klonov chŕli Hollywood ročne na tony. A zakaždým je to len zbytočné plytvanie filmového materiálu. Tak v čom je tu zmena? V ničom, ale tie dva vydarené fóry možno niekomu budú stáť za ryhu na harddisku. U mňa to však nevyhral a prípadná reprojekcia neprichádza v úvahu!(5.12.2011)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.8.2010)

• - O roli Shootera McGavina se ucházel Bruce Campbell. (KucC)

• - Jedná se o druhý herecký výkon v řadě, za který si Adam Sandler zasloužil nominaci na Razzie award pro nejhoršího herce. (KucC)

• - Ve filmu se objevuje Joe Sakic, legendární hráč klubu NHL Colorado Avalanche. (KucC)