Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

Jedna z lepších sandleroviek. Myšlienka hokejista-golfista je skvelá a takmer naplno využitá. Navyše je tu veľmi málo trápnych vtipov, čo sa o Sandlerových filmoch málokedy dá povedať.(19.9.2005)

Je to hrozná blbost, ale sranda!(28.2.2010)

• Z0oMb3E

Som človek, ktorý dobrovoľne sleduje filmy automaticky radené do "čiernych" raitingov. Som človek, ktorého mnohí neznalí pomerov môžu považovať za filmového masochistu. No je málo vecí, ktoré mi dokážu zdvihnúť mandle. Jedena z nich je asi najmenej talentovaný a najmenej sympatický herec ktorý sa kedy objavil a pravdepodobne aj objaví na filmovom plátne. Áno reč je o Adamovi Sandlerovi. Preto dopredu upozorňujem, že koment bude predpojatý! Happy Gilmore je ďalší zo série filmov s neustále sa opakujúcou dejovou líniou. Neúspešný outsider získa v niečom skill, stretáva príbehového soka, ktorému preberie babu. Pár dejových odbočiek, pokusov o fóry a záverečný francuzák za burácajúceho orchestru. Takýchto filmových klonov chŕli Hollywood ročne na tony. A zakaždým je to len zbytočné plytvanie filmového materiálu. Tak v čom je tu zmena? V ničom, ale tie dva vydarené fóry možno niekomu budú stáť za ryhu na harddisku. U mňa to však nevyhral a prípadná reprojekcia neprichádza v úvahu!(5.12.2011)

• - Happy (Adam Sandler) ve filmu řídí Plymoutr Duster z roku 1973. (KucC)

• - Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)

• - Film je prvním vítězem ceny MTV Movie Award pro nejlepší bitku. (KucC)