Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

To, že je golf pro snoby, je všeobecně známá věc. Adam Sandler z ní ale dokázal udělat ještě k tomu něco, co si od té doby snad ani nikdo nedovolil. Dokázal si z ní udělat legraci. Ku pomoci měl postavu Happyho Gilmora a dokonalého Bena Stillera, který by si zasloužil větší prostor a určitě bych ho rád s Adamem opět viděl v jednom filmu. Rivalové jsou tak jednou z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl a už teď se řadí mezi elitu, na kterou budu chtít koukat pokaždé, když si budu potřebovat zlepšit náladu.(12.9.2011)

Tipický Adam Sandler: debil s dobrým srdcem co rád mlátí lidi. Zatím Sandlerův nejlepší film, kde ty lepší vtipy ještě ve většině převládají, nad těmi trapnými! A postava Carla Weatherse je perfektní, ten Sandler je vážně magor!(19.3.2003)

"Hele, nerad to přiznávám, ale tohle je moje první trofej !! Jen škoda, že je na ní ten golfista.." ;)(1.9.2016)

Prvnich 40 minut je neskutecnej hyper masakr. Sandler jako naprosto buranskej vztekloun a rvac, kterej kazdyho serve nebo rovnou sereze, jedna komedialni situace za druhou a cameo Stillera tentokrat v zaporny roli. Proste rozjezd je naprosto hyper gigantickej a tech 40 minut sem se snad smal v kuse. Pak precejen dojde na klasickej vyvoj deje, naky to klise, Sandler se sklidni a spolu s tim ubyde zabavnost, ale neznamena to, ze by film pak prestal bejt vtipnej, porad je cemu se zasmat, navic ty odpaly jsou pekne natoceny. Neni to cistejch 5*, ale dam je, protoze jsem se fakt skvele bavil.(14.7.2009)

• jondzavid

2 1/2 - Rannejší Sandler, ktorý občas príliš prehráva, ale celkovo je to neškodná tupá zábava ako stvorená na vypnutie mozgu.(6.5.2005)

• - O roli Shootera McGavina se ucházel Bruce Campbell. (KucC)

• - Film je prvním vítězem ceny MTV Movie Award pro nejlepší bitku. (KucC)

• - Hokejový hráč, kterého na začátku Happy (Adam Sandler) zmiňuje, je Terry O'Reilly. (KucC)