Král skřítků

• USA Beings (více)

Rodina Prestonových přichází do domu babičky, který má zvláštní atmosféru - je tajemný a plný překvapení. Dcéra Evie však brzy zjistí, že v tomto kraji poletují víly. Ona i její bratr Kyle věří v pohádkové legendy, o jakých jim čítávala babička. Narozdíl od jejich mámy Nancy, která nevěří ničemu. Časem rodina zjistí, že vlastní zlatou kouli, kterou kdysi dávno ukryli, nebo se v ní stalo neštěstí. Vzápětí jejich otec Rob onemocní a je zajímavé sledovat, s jakým úsilím se rodina snaží ho zachránit. Podaří se jim to jen díky tomu, že děti zachránili víly, které teď přimějí krále víl Ara, aby pomohl jejich otcovi... (oficiální text distributora)

Pohrobek

Velmi slabý fantasy rodinný film, který by mě iritoval asi i v dětském věku. Dost přihlouplý příběh o rodince, která se v novém domě musí vypořádat s nedůvěrou místních, jež je zapříčiněna elfy poletujícímí okolím. Triky slabé, herecké výkony nijaké. Jediné, co se povedlo, je casting Malcolma McDowella do role nerudného, svérázného dědka, ztrpčujícího život naší rodice. MInimálně postavičky poletujících elfíků jsou vykradeny z Pravdivé pohádky - s tou se tento snímek ale nemůže měřit ani náhodou. ()