Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Hero se již řadí mezi klasiku japonských seriálů, ale to je jen jeden z důvodů, proč seriál vidět. V seriálu je věnována pozornost jak hlavním postavám, tak i těm vedlejším, a proto z tohoto hlediska seriál působí velmi uvěřitelně a člověk dokáže soucítit s postavami. Kimura Takuja v hlavní roli byla dobrá volba, protože, i přestože je to člen skupiny SMAP, zpívat neumí, ale hrát ano a tady navíc všechny dostal svým charismatem. Člověka baví chodit s Kurjúem do terénu a přemýšlet, proč a jak se to či ono stalo a na základě toho se rozhodnout, zda daného člověka hnát před soud či nikoliv. Svou práci bere velmi zodpovědně – jako správný Japonec, ale vy nemáte pocit, že by vás seriál nějak zvlášť poučoval o hodnotách; což je zřejmě díky tomu, že každá z hlavních postav má tu svou vadu či úchylku. Zajímavý seriál s decentním humorem, který vše okořeňuje – stejně jako přítomnost Tanaki Jódžiho aka barmana bez jména.(9.11.2014)

Idea celého seriálu je celkom prostá - štátny žalobca, ktorý má zmysel pre detail rieši rôzne (jednoduché) prípady. Avšak namiesto čisto "papierovej práce", kedy by mal len preštudovať získané fakty a rozhodnúť chodí do terénu a ako nejaký detektív si na každý prípad posvieti osobne. Veľa mystérie by som tam nehľadal, skôr by som to prirovnal k americkému seriálu Columbo (len pridal trochu extravagantnejšiu hl. postavu a takisto kvapku romantiky).(23.8.2008)

Tohle je dokonalost. Parádní postavy (i ty nejméně důležité), zajímavý případy a hlavně perfektní velmi jemný humor. S každým novým dílem jsem měla pocit, že se vracím mezi svoje staré kamarády. Už se moc těším na druhou sérii, která se zrovna teď vysílá v Japonsku.(13.9.2014)