• swamp

F. A. Brabec asi fičí na peří aneb jak natočit muzikálový film pro děti, ve kterém má Mádl každý večer v peřině jeden vlhký sen. Možná se jedná o nějakou sofistikovanou narážku na Terryho Gilliama, jehož sny - pardon, filmy - jsou podobně laděné s tím rozdílem, že se na ně dá dívat. Prakticky všichni herci i neherci (Bílá se svým synáčkem Filípkem vedou) jsou příšerní, ale na tom vůbec nezáleží, protože film nemá žádný děj a má otřesné písničky. Prakticky to nejde vydržet, ale proč jste se tomu upsali i vy.. Bolku, Karle.. Hynku, Viléme, Jarmilo..!(2.1.2013)

• nash.

Plejáda elitních českých herců a hudebníků se rozhodla sejít a společně se historicky znemožnit. Což se jim za zpěvu nezapamatovatelné hudební vaty povedlo. Možná by nevadila přepálená barevná rozjásanost, úmorné herecké přehrávání, kýčovitá cukrkandlová stylizace, ani ty písničky přešlapující mezi kolovrátkem, Discopříběhem a Kabáty. Kdyby to nebyla tak ubíjející nuda a všechno to, alespoň trochu, alespoň v rámci své vlastní příběhové logiky, dávalo nějaký smysl. Jenže nedávalo. Absence scénáře je totiž takovému filmu dost na škodu. A Rodenova dortově-horolezecká etuda to nezachrání. Po shlédnutí se nemohu ubránit dojmu, že český film, alespoň ta část, která se nesnaží být uměním, ale zábavou, rozhodně není v peřině, ale někde úplně jinde.(24.2.2016)

• Drunk_Queen

,,Skvělý" film plný písniček, které se mi líbily více s vypnutým zvukem. Musím ale ocenit, že závěrečné titulky se mi líbily, těšila jsem se na ně totiž celý film. Hrozná konina. 0%(30.12.2012)

• Tosim

Ze začátku nuda prokládaná písničkami, od poloviny stopáže snímek naplnil všechny atributy Baldýnského termínu "nuda k posrání." I má kámoška, která chodí na české filmy a je k nim značne benevolentní, mi v průběhu sledování řekla "něco podobného už nechci nikdy absolvovat." To svědčí o mnohém. Po scéně "I'm your mother" už nebylo o hodnocení pochyb. 10% za v tomto případě v podstatě nedůležitou výtvarnou stránku, včetně Rodenových rezavých vlasů.(28.6.2011)

Pestrobarevná a muzikální pohádka s extra ligovým hereckým i pěveckým obsazením. Dokonce i kompars je tu tvořen sličnými skoro modelkami, tanečnicemi a tanečníky. Nicméně sličnosti kraluje dívka sen Nikol Moravcová.(3.1.2015)