• Hitman_47

Zločin proti lidskosti má konečně jméno !(17.11.2011)

• Ded@M@tes

Čistě vzato totální blbost, ale na odpad to není, i když to má blízko. Děj je chatrný a písničky na hraně poslouchatelnosti. ( Hodnocení: 1/10 )(21.4.2012)

• Slartibarkfast

Jestli něco nesnáším, tak jsou to bezesporu muzikály. Spojení pohádkové komedie s hudebními doprovody je však něco nového, naneštěstí ještě horšího. Tohle byl děs běs. Další hřebík do rakve české filmové tvorby. Přehršle známých herců vůbec nemohla vytáhnout tuhle příšernost ze dna, ani kdyby trakaře padaly. Při mnohých scénách jsem se cítil nadmíru trapně a nemohl jsem uvěřit, jak se tohle vůbec může dít. Velmi smutné zpracování již tak průměrného děje. Za to, že je to "pohádka" tedy dávám alespoň jednu hvězdu, ale vřele doporučuji vyhnout se této filmové záležitosti obrovitánským obloukem. 15%(5.3.2012)

Původně jsem ani netoužil tenhle film vidět, ale byl jsem svým okolím přesvědčen, že bych tomuto filmu měl dát šanci, což jsem udělal. Mé první dojmy byly takové, že se film svou barevností a celkově svým lookem podobá jinému českému muzikálu "Rebelové". Bohužel to je ale jediná podobnost mezi těmito dvěma muzikály, tomuto muzikálu, který nyní hodnotím, bohužel chyběl smysluplný děj a písně působily tak nějak neuspořádaně, skoro jako kdyby film byl jeden dlouhý videoklip pro celý sled písní, ale dějově tam ty písně skutečně příliš nezapadaly. Co se týče hereckých výkonů, tak tam to zase takový průšvih není, Karel Roden dokázal být ve své roli velice přesvědčivý a vtipný, Nina Divíšková jako hlavní záporná postava také dokázala přesvědčit, dokonce i ten Bolek Polívka mi nebyl tak protivný jako jindy, což se dá říci i o Lucii Bílé a dokonce sem tak nějak dokonale zapadl i její syn Filip, který svou miniroli zvládl velice přirozeně. Když bych to měl nějak sesumírovat, tak kladné body u mě film získává za herecké výkony a hudbu, záporné body za děj, celkově hodnotím film jako průměrný a uděluji mu tři hvězdy.(27.12.2012)

• Pepinec

Ne že bych snad úplně chápal, když se někdo snaží dělat vola ze mě; ale mohl jsem být prozíravější a do kina nechodit buď vůbec anebo odejít po úvodníku, kdy se na plátně jako mediální partneři objevila all star sestava Nova, Blesk, Impuls a abc. Pořád je ovšem snaha dělat vola ze mě snesitelnější varianta než když někdo dělá voly z dětí... Pánové René Rypar s Miroslavem Adamcem zřejmě usoudili, že když dokážou zrýmovat slova větev a tykev, dokážou také napsat muzikálovou pohádku. Co na tom, že obsah písniček je na úrovni indické dopravní infrastruktury a s dějem toho mají společného asi tolik, co facebook se sbližováním lidí? Hlavně, že nám je nazpívá Lucka Bílá, Darča Rolins a Pepík Vojtků, že? A pane Brabče, pro vás mám také jedno novum. Není nutné tvářit se jako idiot, abyste zaujal dětskou duši. Nepodceňujte děti, ony poznají i bez nápovědy, co je baví a co je idiotské. (Filmfest Hurghada 2012, 29/67)(29.12.2012)

• - Jedná se o první český film, ve kterém se používá virtuální 3D stereoskopické prostředí v kombinaci s reálnou postavou. (Taninaca)

• - Film obsahuje 476 trikových záběrů. Jedná se o výměny obloh, retuše antén nebo efekty v peřině. Scény "v peřině" jsou pak všechny vytvořeny počítačem. (Taninaca)

• - Ústřední děj filmu je situován na píseckém Havlíčkově náměstí, kde stojí i dům vykladačky snů Hildy. Budova ovšem filmařům pár dní před natáčením uštědřila několik bezesných nocí. Nepodařilo se totiž zastavit jeho plánovanou demolici, k níž došlo pouhé dva týdny před začátkem natáčení, a tak musel architekt Jindřich Goetz postavit celý štít domu znova. (Taninaca)