poster

Zlaté opojení

 • anglický

  The Gold Rush

 • slovenský

  Zlaté opojenie

Komedie / Rodinný

USA, 1925, 89 min (Director's cut: 72 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  S odstupem několika dní si uvědomuju, že mě na Zlatém opojení nezaujaly nejvíc Chaplinovy gagy, nýbrž atmosféra. A to je u grotesky podle mého celkem neobvyklý jev. Krásný a milý film, kde Chaplin ukorigoval ty svoje sociální tendence a tím nezabředl k citovému vydírání. 8/10(1.12.2014)

 • Webb
  ****

  Jeden z nejlépe natočených Chaplinových filmů. Děj je jasná tragikomedie, nezapomenutelné scénky s kuřetem, padajicí chatou a kalhoty. [8/10] (Charles Chaplin) (Němý, čb. /// Produkce: Charles Chaplin /// Scénář: Charles Chaplin /// Kamera: Roland Totheroh /// Hudba: Max Terr (verze z roku 1942)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](18.2.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Zlaté opojení mi přineslo víc melancholie než smíchu a já zkrátka od Chaplina očekávám mnohem víc zábavy. V podstatě mne pobavil snad jen dezorientovaný Tulák, kterak si v buřince a s hůlčičkou si vykračoval po horách, dále scéna s odklízením sněhu, houskový tanec a samozřejmě ekvilibristika v domě nad propastí. Jinak jsem bystře odhalil příliš velký prostor pro nudu.(4.1.2016)

 • Baxt
  *****

  Ozvláštněný Chaplin. Vytržení tuláka ze špinavého předměstí a platonická interpersonální láska k morálně pochybné ženštině nejsou věci v Charlieho vesmíru často viděné. Proto si Zlatého opojení vážím víc, než oceňovaného Kida. Ze zbytku bych ještě rád vypíchnul mimořádně povedené archivní triky.(29.12.2011)

 • Vitex
  *****

  Nechtěl jsem to sice přiznat, ale (mimo to, že jsem se nezměrně nasmál) při jedné či dvou scénách jsem opravdu musel uronit slzu, jak mě to dojalo - a toho si u filmu cením - nestává se mi to často.(28.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace