poster

Zlaté opojení

 • anglický

  The Gold Rush

 • slovenský

  Zlaté opojenie

Komedie / Rodinný

USA, 1925, 89 min (Director's cut: 72 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  *****

  Výborný Chaplinův film, který neobsahuje tolik gagů jako třeba filmy Harolda Lloyda z téhož období, ale spíš obsahuje komplexnější zápletku, o tulákovi na Aljašce, jak ke štěstí přišel. Zlaté opojení bylo údajně prvním Chaplinovým dílem, ke kterému byl předem napsán kompletní scénář a ačkoliv nevím, jestli je to pravda, na filmu je pečlivé budování zápletky poznat. Pořád je to tedy hlavně směs epizod, ale ve výsledku to do sebe pěkně zapadne. Viděl jsem navíc verzi podbarvenou krásnou hudbou a sám režisér vyprávěl, což musím přiznat, občas pomohlo (i když jindy zase popisoval věci očividné.. to je prostě problém s němými filmy..)(4.5.2009)

 • Ilicka
  ***

  S úctou k době, ve které to vzniklo... Němé filmy nikdy nebyly můj šálek čaje a tento jsem zhlédla v rámci školního představení, což velmi snižuje sympatie, které bych k němu za jiných okolností chovala.(1.5.2007)

 • Natascha
  ****

  Milovníkem grotesek opravdu nejsem, ale Zlaté opojení mě kupodivu celkem bavilo. Nesmála jsem se, to ne, ale občasné pousmání se objevilo a hlavně jsem se nenudila (i když mi na takový typ filmu 96 minut přijde jako hodně dlouhá stopáž.) Dost mi vadil divně uspěchaný konec. Zatímco gagům je věnováno někdy až příliš času (jenže o tom ten film je, takže je to pochopitelné), závěr romance je předčasně ukousnutý, prostě jen konstatování: teď jsem boháč a budem spolu... Těch 5 minut navíc, kdy by se aspoň objali, bych klidně přežila!(10.2.2007)

 • anderson
  *****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 17.12.1975, nemý film (4.1.2016)(4.1.2016)

 • poz3n
  ****

  S odstupem několika dní si uvědomuju, že mě na Zlatém opojení nezaujaly nejvíc Chaplinovy gagy, nýbrž atmosféra. A to je u grotesky podle mého celkem neobvyklý jev. Krásný a milý film, kde Chaplin ukorigoval ty svoje sociální tendence a tím nezabředl k citovému vydírání. 8/10(1.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace