Chaplin byl génius. Jakékoliv hodnotící patlaniny by mi připadaly jako prdelkování kolem krále.(4.7.2009)

Reakce CH.CH., na tehdejší dobu. Pro zájemce od život a dílo CH.CH. doporučuji pro jeho lepší poznání knihu - Z mého života - jeho vlastní životopis.(24.8.2010)

Po City Lights a Modern Times je tohle můj třetí film od Chaplina a (konečně) můj první plný počet pro něj. The Great Dictator je geniální parodií, místy až tvrdou satirou, na tehdejší válečnou situaci či Hitlerovy projevy. Ale nejen tyto scény jsou skvělé, např. začátek v letadle či předvádění nejnovějších vynálezů Hitlerovi… Navíc Paulette Goddard je přímo okouzlující… Prostě a jednoduše, v mých očích Chaplinovi sluší mluvené slovo. 90 %.(28.12.2010)

NFR 1997, Oscar 5 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Charles Chaplin, Herec VR - Jack Oakie, Hudba, Námět a scénář(5.4.2004)

Charles Chaplin bol pán nadherec. Nikdy by ma nenapadlo, že niekto dokáže tak famózne stvárniť najhoršieho diktátora všetkých čias, ešte k tomu v období, kedy Hitler musel po tomto filme peniť od zúrivosti a napchávať sa antidepresívami minimálne mesiac. Občas v tejto paródii zaváňala sladká wilderčina, najmä predzáverečná scéna groteskného konfliktu medzi Hynkelom a Napolonim, je kongeniálnym vyvrcholením. Dala by som 5*, no predsa si myslím, že to Chaplin mohol dotiahnuť po obsahovej stránke ešte trošku ďalej, pretože niektoré miesta sú pomerne hluché. Keď si však v mysli vybavím ten grandiózny Chaplinov výkon, mám chuť spievať chválospevy, na jeho diktátorskej nemčine som sa bavila kráľovsky. Aj v úplnom závere, príjemne dojemnom, vsádza nakoniec na tú rozumnejšiu kartu a akoby prehováral Hitlerovi priamo do duše. Úžasný filmový chaplinovský zážitok.(5.8.2010)

• - Sám führer si film osobně vyžádal k projekci, a to dokonce dvakrát... (hot_spot)

• - Závěrečná scéna trvá více než pět minut. (Kulmon)

• - Film získal v roce 1940 pět nominací, avšak ani jednu neproměnil v Oscara, což Chaplina dost mrzelo. Tehdy poprvé nebyli vítězové známi dopředu. (Kulmon)