Film, který mi poprvé ukázal Chaplina jako skutečného herce. Do té doby to byl pro mě symbolem hezky se pitvořícího komedianta v němých groteskách a já si na jeho filmech až zpětně začal všímat něčeho co mi dříve unikalo. Film trochu dobový, trochu nevyrovnaný, trochu naivní, ale čert to vem. Chaplin je zkrátka génius a zejména jeho role diktátora je něco, na co se opravdu nezapomíná.(5.6.2005)

Námět je výstižně úderný pro tehdejší dobu, ale bohužel je film pouze místama zábavný, a jako celek na mě tolik nezapůsobil jak bych očekával. [7/10](17.4.2009)

Už dvakrát som mal to šťastie natrafiť na tento kúsok dosť neskoro v noci a vždy som videl iba pár minút v závere. Tentoraz som si ho vychutnal celý a na moje prekvapenie film výborne funguje aj po takej neskutočne dlhej dobe. Celý úvod odohrávajúci sa počas 1.sv. vojny som sa výborne bavil. Chaplin je skvelý. Zistil som, že poriadna facka po papuli pobaví dokonale, aj keď za nemej éry ich spolu s kopancami rozdali vo filmoch na tisíce. Film je pre mňa až prekvapivo nadčasový a trúfam si povedať, že po dokonalom zreštaurovaní i zdigitalizovaní obrazu a zvuku by mohol aj dnes mnohých divákov osloviť. 90%.(30.5.2011)

U Diktátora jsem se místy přestával smát a běhal mi spíš mráz po zádech. Nemyslím si, že by Chaplin nenatočil lepší filmy (hlavní slabinu vidím hlavně v přílišné délce), ale když si člověk domyslí, kdy a s jakým účelem vzniknul, nelze než obdivovat. Velmi dobrý a hlavně DŮLEŹITÝ film. Dodnes.(21.5.2007)

Chaplin je génius a spolu s Hitchcockem pro mě patří mezi nejgeniálnější a nejvšestrannější tvůrce černobílé éry. Oba dva mistři svého žánru a oba se svými díly nesmazatelně zapsali do filmových dějin. Oni je totiž vytvářeli. Chaplin musel mít tehdy pěkné "koule", když si troufl natočit takový film, zatímco svět stál na pokraji nejničivějšího válečný konfliktu, jaký kdy lidstvo potkal. On si prostě z celé Třetí říše udělal frašku a ještě to divákům naservíroval na zlatém podnosem s patřičnou elegancí a důvtipem. Zároveň je až děsivé a zarážející, s jakou neuvěřitelnou přesností předběhl dobu. Nemohl však ani tušit, kam až to celé vlastně povede a jak vysoké budou skutečné oběti. Jeho proslovy jsou legendární a ten závěrečný je asi jedna z nejzásadnějších řečí v dějinách kinematografie. Chaplin je mistr gagu a jeho ztvárnění "fýrera" je naprosto famózní a podobnost s Hitlerem je, řekla bych, až zarážející. Jestli tento film Hitler skutečně viděl, musel si vzteky vytrhat všechny vlasy na hlavě:) Stejně jako vysocí pohlaváři Třetí říše, kteří zde byli parodováni. "Echte zakta fléten, zí štrecken, Wiener schnitzel mit der sauerkraut!" :D(12.12.2007)

• - Když šel film do světa, Hitler ho zakázal ve všech zemích obsazených nacisty. V Portugalsku se však film dvakrát promítal. Bohužel nevíme, jak na to reagoval sám Hitler. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy hrdina holí zákazníka v rytmu Brahmsova Maďarského tance, měly být všechny pohyby pečlivě nacvičené a vypilované. Chaplin však při tehdejším čekání na hudebního režiséra Wilsona sjel scénu sám - jako pokus. Když poté Wilson přijel a viděl, co Chaplin natočil, nestačil se divit - scéna byla dokonalá. Nakonec byla použita v nesestříhané podobě ve výsledném filmu. (Davosh)

• - Toto byl poslední film, ve kterém se Chaplin objevil jako tulák, s buřinkou a typickou chůzí. (Kulmon)