Královna prokletých

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

• bouncer

Dvě hvězdičky za hudbu, ostaní je neskutečný shit. Ale ten soundtrack si poslednu rád dodneška.(14.11.2006)

• ScreamJay

Ze samých temnot nelidské existence vyplouvá na vlně moderního „hororu“ velmi ošizená kopie zavedených postupů a krom myšlenky, že být upírem je celkem cool nepřináší na zřetel hororoživců nic převratného, či jinak alespoň zajímavého. Když vyšel na spalující světlo upírský projekt Interview s upírem (1994), spojoval v sobě jistou gotickou temnotu, silné charisma hlavních postav a jisté znepokojivé napětí, jenž se s vyprávěním pojilo. Královna prokletých nemá ani jeden z těhle prvků a krom snahy vymanit se cucání z krku teenage produkci, můžu vyzdvihnout jediný prvek: Hudbu! Moderní alternativní metal současných velmožů tohoto řemesla jako jsou Disturbed, Marilyn Manson nebo Papa Roach, chytře napsané Jonathanovi texty s návazností na příběh, temný sound a když už i to nevinné přitakávání původně asi dobře myšlenou kamerou zařízli jak rosoloidního pašíka na zabíjačce, patří Jonathanu Davisovi hlavní dík, že jsem vydržel až do konce. Lestat, jakožto kříženec Erica Dravena z Vrány a kupy pokusů vyrovnat se lepším představitelům česneko-nemilovného řemesla, působí spíš tragikomicky a kdyby Stuart Townsend vysával dívčí krčky Megacucem 6000, alespoň by byl něčím originální. Stejný problém jsem měl u všech postav, které nebýt té slušné kostýmní základny, nijak nezaujali, nedoplnili snahu scenáristů (byla-li nějaká). Michael Rymer tak natočil mizerný horor, slušný koncertní miniklip, televizně se tvářící spletenec slepený žvýkačkama v podobě několika podobných filmů, ale rozhodně nenatočil napínavou podívanou, která by stála za nějakou investici času a těžce vydřených měďáků. 3/10(29.5.2005)

• hladass

Jeden bod za hudbu, jinak bych neměl nad čím přemýšlet a napálil téhe sračce nekompromisně odpad...(21.4.2009)

• klerik

DRACULA 2000+UPÍRI Tak toto ma dosť sklamalo. Moderný look to dosť prznil (aj hudba), réžia prekvapivo zlá (režisér BS Galactica). A Aaliyah bola lepšia v Rómeovi, Stuart Townsend pôsobí (asi) eroticky, ale film potreboval oveľa pôsobivejšieho herca, aby sa na to dalo pozerať...(4.12.2006)

• HoneyBunny

Vcelku dobrý Stuart Townsend (nechce se mi rozebírat, že jeho Lestat se chová z gruntu jinak než ten Cruisův a že ten Tomíkův měl o třídu lepší charisma), Vincent Perez zahrál nejlíp, co jsem ho kdy viděla a Aaliyah vypadá v několika scénách díky těm kontaktním čočkám vcelku... mrazivě. Suma sumárum o několik tříd horší než Interview s upírem, pořád ale dobrý průměr.(11.5.2004)

• - Režisér Michael Rymer navrhol, aby natáčanie prebiehalo v jeho rodnom austrálskom meste Melbourne, najmä kvôli menším výdavkom. (Greenpeacak)

• - Do úlohy Lestata zvažovali tvorcovia aj Heatha Ledgera alebo Wesa Bentleyho. (Greenpeacak)

• - Krev, kterou má královna Akasha v ústech, je ve skutečnosti třešňová šťáva. (Chatterer)