Královna prokletých

Queen of the Damned

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

Vopred upozorňujem, že dielo A. Riceovej som nečítal, i keď ma to po druhom filme (Interview s upírom) knižnej predlohy nehorázne láka. __ Nízkorozpočtové B - čko, ktoré si zakladá hlavne na svojom špecifickom soundtracku (skvelý!). Režisérovi by som odporúčal zamerať sa na viac zaujímavých dialógov a menej “efektov”. Pričom tieto “efekty”, ak to tak vôbec môžem nazývať, boli katastrofálne. Naopak moje ohromenie (nie prekvapenie, ale ohromenie) spočívalo vo výkone Vincenta Pereza a samozrejme skvelej Aaliyah (†) – ach Bože, prečo? __ Sumár sumáru. Od Kráľovnej prekliatych nečakajte žiadne zázraky pretože sa nič podobného ani zdiaľky nedeje. Odporučiť film vám bohužiaľ nemôžem, no ja som sa vôbec nenudil - najmä vďaka už vyššie spomínanému soundtracku špecificky zahratému Mariusovi.(11.1.2010)

Musím říct, že mě ten film moc nepřesvědčil, ale jak tu bylo mnohokrát řečeno, ta hudba zachraňuje hodně.(7.5.2008)

Sakra, já miluju upíry! Moc, moc! ;-) A to od tohoto filmu až do Stmívání.(1.11.2008)

• MaedhRos

Když na scénu vkráčí hladová upíří pramáti, entita, která by (pravděpodobně) měla budit respekt a posvátnou bázeň na první pohled, a já se začnu dusit smíchy, je něco v nepořádku. A já tvrdím, že v nepořádku je v tomhle případě Aaliyah, ne já. ...Townsend a Perez celkem dobrý, muzika místy dost prima, ale i kdybych se třeba rozhodla na Jordanův film i na Anne Rice úplně zapomenout, tenhle počin prostě není možný brát vážně... Že jsem se u toho přeci jen nenudila, tak hodně ušmudlaný 4/10.(18.1.2007)

• Avalon820

Tak tohleto je, s prominutím, blbý, až to bolí. Když už jsem překousl absolutně bezhlavou deformaci upírské mytologie a věčně mastné vlasy Stuarta Townsenda, dorazil mě samoúčelný a primitivní příběh (pokud to v knižní předloze mělo alespoň nějakou snesitelnou úroveň, pak zde naprosto vymizela). Možná i chápu onu všudypřítomnou snahu tvůrců zavděčit se mladým divákům (ať už hudbou, prostředím nebo kostýmy), ale naprosto nechápu, že na to může někdo v dnešní době skočit. Béčko, které se tváří absurdně vážně, protože béčkem být nechce, je k vždy k pláči. Čím dál tím víc začínám mít na moderní upířiny alergii - všichni jejich tvůrci by si měli povinně přečíst Stokera. Když už pro nic, tak aby věděli, jaké mistrovské dílo ničí.(22.7.2011)