Královna prokletých

Queen of the Damned

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

Ale veď filmov o upíroch nieje veľa a keby sme to nebrali ako pokračovanie Interwia, myslím, že tento s upíriemu klišé rozhodne nepatrí. Nápad a spracovanie trochu predčilo moje očakávania, k čomu prispela aj sexi Aaliyah a jej brutálne erotický hlas. Efekty sú fajn, všetko je temné a ponuré, použité su aj dobré farby, len mi vadili tie spomalené upírie pohyby. 70%.(24.8.2006)

• B!shop

Tak tohle bylo hodne velky zklamani. Cekal jsem nejakej moderni pribeh o upirech ozvlastnenej jejich kralovnou, ale to co jsem videl byla totalni slatanina. Z upiru nejde zadnej strach a kdyby nebyli zrychleny tak ani nepoznate, ze to jsou upiri, celej pribeh se vlece a je plnej naprosto trapnejch dialogu. Navic tady neni nic napinavyho a vlastne to nema ani zadnej poradnej pribeh, upiri tam jen tak behaj, delaj kraviny a vy jen kroutite hlavou kdo takle moh sprasit dobrej namet. Stuart Townsend mi pripadal jako Brandon Lee ve Vrane, taky nabilenej a muzikant, s tim rozdilem, ze Townsend nic moc nepredved a nejde z nej strach, coz bych od upira cekal. Vincent Perez v roli jeho "otce" sice zahral lip, ale presto se spis nez starej upir chova jako hodnej tatka. A samotna kralovna taky stoji za prd. Na plakatech sice vypada cool, ale ve filmu vypada spis jako naka indicka tanecnice. Cely to vypada jak nejakej mix mezi Vranou a rockovym koncertem. A zaverecny dve bitky (na koncertu, s Akashou) jsou natoceny pekne nudne. Jedinejch par minut, ktery se mi skutecne libily, bylo cteni z Lestatovo deniku, coz je na skoro dvouhodinovej film malo. Tohle je asi nejhorsi film o upirech co jsem videl.(29.5.2005)

• mandes

rozpočet : $35 million tržby celosvetovo : $45,479,110(14.1.2007)

Srdeční záležitost. A OST je vynikající.(12.5.2012)

viděla jsem spoustu filmů o upírech - lepších i horších.. ovšem nikdy před tím jsem neviděla šukéznějšího upíra než byl Lestat Stuarta Townsenda..:o) tímto komentářem si dovoluju pozdravit uživatelku Maharet..:))(7.3.2007)

• - Tom Cruise a Josh Hartnett byli osloveni pro roli Lestata, ale oba odmítli. (Chatterer)

• - Královna prokletých je společnou adaptací druhé a třetí knihy ze série Anne Rice The Vampire Chronicles - The Vampire Lestat (1985) a The Queen of the Damned (1988). (NinadeL)

• - Krev, kterou má královna Akasha v ústech, je ve skutečnosti třešňová šťáva. (Chatterer)