Povolení zabíjet

• slovenský

Povolenie zabíjať

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1989, 133 min

Je škoda, že Dalton natočil pouze dvě bondovky. S tím, co mu bylo vytýkáno (Bond není Bond, ale spíš Rambo s britským přízvukem), dnes slaví úspěchy Daniel Craig, a na Daltonovy kousky se pořád hledí jako na nejslabší z celé série. Povolení zabíjet za vidění určitě stojí - je to od začátku do konce akce, akce a zase akce, v níž ovšem nechybí humor, napětí, pěkné ženy, vynálezy pana Q a jeho oddělení... No kruci, tak je to Bond nebo ne? Odpověď : Je. A určitě ne méněcenný! Přesně o takovém chlapíkovi Flemming psal!(8.2.2010)

• Tuxedo

Slabota. Nedivím se, že si po tomhle filmu dali tvůrci 6ti letou pauzu.(19.4.2005)

Pomsta, to tady jeste nebylo, aby se to neslo celym filmem, ale bylo to prijemne prekvapeni. Dalton, i kdyz jenom ve dvou dilech ukazal, ze na to ma ale do Zlateho oka bych si ho predstavit neumel.(11.8.2006)

Tedy, bál jsem se chvíle kdy budu muset říct, že největším kladem bondovky byla bond-girl, ale už nemusím. Ta chvíle už nastala a ani to tak nebolelo:) Nějak se vytratila stylovost, charisma padouchů nahradil jejich počet, takže tu máme nevýraznou skupinku individuí (až na mladého Benicia Del Toro, který ale taky zaujal maximálně svým mladistvým vzhledem). Zkrátka a dobře Povolení Zabíjet je ještě slabší než Dech Života...(26.11.2003)

• Rob Roy

Pro mě zatím nejhorší Bond. Hlášky nikde, šarm taky ne. Bond je obyčejný agent. Slabý scénář (ubohý záporák a prostředí jakbysmet), snad jen Q a jeho vynálezy potěší. A taky závěrečná honička s náklaďáky.(25.11.2003)