Kateřina zlé pověsti (TV film)

Drama / Historický

Československo, 1976, 80 min

Klasická televizní inscenace s historickým námětem, kterých bylo v 70. a 80. letech natočeno habaděj. Slušné herecké obsazení, ale příběhově spíš průměrná záležitost. I když některé scény v ní jsou více než nadčasové.(13.8.2016)

• Pitryx

Divadelní hra, ve které zvítězí ten vyčůranější. Což mne naštvalo. Skvělí herci, ovšem scénář stál za starou bačkoru. Není to ani legrace, ani drama, ani nic jiného. U mne to tedy definitivně propadlo, takže dávám plus jen hercům a velmi hezké úvodní písni.(12.4.2016)

Skvělá Vránová i Menšík. A hudba: Luboš Fišer .(11.8.2008)

Po opětovném ,,zkouknutí " zvedám na čtyři. Dívat se na umění Menšíka, Aleny Vránové, Řandy a spol je velký požitek.(19.5.2014)

Dotčený rozdíl mezi divadelním a televizním či filmovým herectvím je v tomto případě na místě. Aniž bych chtěl jakkoliv rekriminovat nebo mentorovat, musím - souhlasím i s konstatováním, že v tomto případě se jedná o kvalitní, nikoliv však špičkovou televizní iscenaci v měřítcích doby jejího vzniku - upozornit na rozdíl mezi tehdejším a dnešním osobnostním zázemím televizní tvorby. Na osobnost režiséra, na herce-protagonisty v hlavních úlohách, na nadprůměrný průměr dneška, jak by nepochybně vyzněl odkaz na srovnání tehdejší a dnešní úrovně. Nepovzbudit znamená nezabít ani nezničit; je to upozornění na to, že Biafra (dnes možná spíše Kosovo ducha) je ve svých dopadech mimořádně nevypočitatelná. A že srovnávat znamená také - i v tomto případě - svým způsobem povzbuzovat.(24.3.2008)