poster

Kateřina zlé pověsti (TV film)

Drama / Historický

Československo, 1976, 80 min

 • karlee
  ****

  Nakonec zvedám na čtyři, ovšem především kvůli Aleně Vránové. I ostatní herci super (no, snad Štěpánka bych vyměnil).(22.5.2014)

 • lubospoti
  ***

  Klasická televizní inscenace s historickým námětem, kterých bylo v 70. a 80. letech natočeno habaděj. Slušné herecké obsazení, ale příběhově spíš průměrná záležitost. I když některé scény v ní jsou více než nadčasové.(13.8.2016)

 • LiVentura
  ****

  Skvělá Vránová i Menšík. A hudba: Luboš Fišer .(11.8.2008)

 • sportovec
  ****

  Dotčený rozdíl mezi divadelním a televizním či filmovým herectvím je v tomto případě na místě. Aniž bych chtěl jakkoliv rekriminovat nebo mentorovat, musím - souhlasím i s konstatováním, že v tomto případě se jedná o kvalitní, nikoliv však špičkovou televizní iscenaci v měřítcích doby jejího vzniku - upozornit na rozdíl mezi tehdejším a dnešním osobnostním zázemím televizní tvorby. Na osobnost režiséra, na herce-protagonisty v hlavních úlohách, na nadprůměrný průměr dneška, jak by nepochybně vyzněl odkaz na srovnání tehdejší a dnešní úrovně. Nepovzbudit znamená nezabít ani nezničit; je to upozornění na to, že Biafra (dnes možná spíše Kosovo ducha) je ve svých dopadech mimořádně nevypočitatelná. A že srovnávat znamená také - i v tomto případě - svým způsobem povzbuzovat.(24.3.2008)

 • troufalka
  ****

  Fortelné ženské padly Aleně Vránové jako ulité. Pěkná televizní inscence v úsporných interiérech a divadelním provedení.(19.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace