poster

Kateřina zlé pověsti (TV film)

Drama / Historický

Československo, 1976, 80 min

 • troufalka
  ****

  Fortelné ženské padly Aleně Vránové jako ulité. Pěkná televizní inscence v úsporných interiérech a divadelním provedení.(19.5.2014)

 • Pitryx
  *

  Divadelní hra, ve které zvítězí ten vyčůranější. Což mne naštvalo. Skvělí herci, ovšem scénář stál za starou bačkoru. Není to ani legrace, ani drama, ani nic jiného. U mne to tedy definitivně propadlo, takže dávám plus jen hercům a velmi hezké úvodní písni.(12.4.2016)

 • rt12
  ****

  Po opětovném ,,zkouknutí " zvedám na čtyři. Dívat se na umění Menšíka, Aleny Vránové, Řandy a spol je velký požitek.(19.5.2014)

 • Marthos
  *****

  Rozvernost a prostopášnost dýchá z próz Zikmunda Wintera na každém kroku a díky němu získáváme trochu jiný pohled na středověk. Košilatá historie kolem hostinské Kateřiny je nadmíru zábavná, zejména plán, s jakým se rozhodne zničit neodbytné záletníky v čele s rychtářem, purkmistrem a bakalářem. Nadto hvězdné herecké obsazení, kterému vévodí živelná Alena Vránová společně s Vladimírem Menšíkem, Čestmírem Řandou a Josefem Vinklářem. Nejenom Otakar Vávra měl patent na Winterovy adaptace, František Filip jim dokázal vtisknout větší šťávu a uvolněnost.(6.7.2010)

 • FrajerTom
  ****

  Herecký koncert Aleny Vránové a Vladimíra Menšíka. Škoda, že dnes už se takové filmové inscenace netočí...(6.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace