Kateřina zlé pověsti (TV film)

Drama / Historický

Československo, 1976, 80 min

Po opětovném ,,zkouknutí " zvedám na čtyři. Dívat se na umění Menšíka, Aleny Vránové, Řandy a spol je velký požitek.(19.5.2014)

Herecký koncert Aleny Vránové a Vladimíra Menšíka. Škoda, že dnes už se takové filmové inscenace netočí...(6.7.2010)

Zajímavé, že hostinská místnost bylo nazvána "Piterna". Nemyslím, že by se takto byť v 16. století hospoda nazývala. Herecké obsazení je slušné a Vladimír Menšík do hospody prostě patří, dokonce na začátku v bitce rozbije o někoho židli. Chybí trochu nadsázky a vtipu, jak bychom podle obsazení mohli očekávat. Humorný podtext by udělal tuto inscenaci zajímavější a i Zikmund Winter uměl psát své historické povídky s vtipem.(6.7.2010)

• Pitryx

Divadelní hra, ve které zvítězí ten vyčůranější. Což mne naštvalo. Skvělí herci, ovšem scénář stál za starou bačkoru. Není to ani legrace, ani drama, ani nic jiného. U mne to tedy definitivně propadlo, takže dávám plus jen hercům a velmi hezké úvodní písni.(12.4.2016)

Skvělá Vránová i Menšík. A hudba: Luboš Fišer .(11.8.2008)