Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1966, 13x8 min

Zdenka Hajdová

Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Ještě dnes mě v hlavě zůstalo to krásné uspávání od Jiřiny Bohdalové s přáním na dobrou noc. Něco jako "Dobrou noc a ať vás vlci honí-straší celou noc" !Jeden z prvních a zároveň jeden z nejstarších československých kreslených večerníčků. A také jeden z mých nejoblíbenějších-černobílých, jako dítě jsem ho strašně moc miloval. Společně třeba s Chytrou kmotrou liškou nebo Kocourem Mikešem. Působivá výtvarná poetika a krásná grafická zkratka je podtržena krásným černobílým filmovým zpracováním, které dodnes neztratilo nic ze svého původního kouzla. Režie večerníčkového seriálu se ujal známý animátor a režisér Václav Bedřich v Krátkém filmu Praha, studio Bratři v triku. Ještě i dnes velmi oblíbené Pohádky ovčí babičky o malém beránkovi, ovečkách a jejich věčných protihráčích - kteří často mění přestrojení, ale nechávají si vlčí dravost, o střetu dobra se zlem a o vždy velice laskavém hlasu babiček - namluvila geniálně herečka Jiřina Bohdalová. Milé děti, nebojte se! Všechny úkladné pasti „strašných“ vlků překoná beránek s ovečkou pomocí důvtipu a chytrosti. Animovaný seriál Pohádky ovčí babičky sice již vznikl v roce 1966, ale dodnes si myslím že neztratil nic ze svého půvabu, naopak čas ho prověřil jako jeden z nejlepších našich dětských Večerníčků.(28.8.2006)

To už je nostalgie. :)(10.1.2013)

• DDT

Beránek je jedním z největších "klaďáků" večerníčkovské historie. Jako dítěti mi bylo vždycky hrozně líto těch vlků a chtěl jsem, aby mu to aspoň jednou taky nandali. Nenandali :-( Zřejmě od té doby mám slabost pro filmové padouchy.(28.10.2003)

Jak mně bylo těch věčně hladových šelem líto... Beránek se listivostí sobě vlastní vždycky zvítězí, zabrečeli vlci.(4.8.2007)

Nikterak okouzlena nejsem.(10.8.2008)