Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1966, 13x8 min

Zdenka Hajdová

Největší atmosférická pecka co se týče českých večerníčků!(11.10.2009)

Kdybych měl ze všech večerníčků vybrat jeden nejoblíbenější, byl by to s největší pravděpodobností tenhle. Každý jeho díl je skvělý (ale O tom velkém vlčím vystřelení je asi úplně nejlepší), všechny mají jedinečnou černobílou atmosféru a Jiřina Bohdalová předvedla prostě něco ohromného.(2.1.2015)

• berg.12

Bohužel, jak už jsem někde napsal, večerníčky hodnotím podle dětských vzpomínek. A ty říkají jednoznačně, že na tenhle zastaralý černobílý jsem se nikdy netěšil. Navíc mi už i jako malému přišel moc moralistický.(12.6.2005)

Jak mně bylo těch věčně hladových šelem líto... Beránek se listivostí sobě vlastní vždycky zvítězí, zabrečeli vlci.(4.8.2007)

Černobílý nepřemožitelný beránek byl sice super, ale byl černobílý, což jsem jako dítě považoval za velký nedostatek, a proto jsem upřednostňoval jiné (barevné) večerníčky.(23.11.2005)