poster

Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1966, 13x8 min

Kamera:

Zdenka Hajdová
 • Karlos80
  *****

  Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Ještě dnes mě v hlavě zůstalo to krásné uspávání od Jiřiny Bohdalové s přáním na dobrou noc. Něco jako "Dobrou noc a ať vás vlci honí-straší celou noc" !Jeden z prvních a zároveň jeden z nejstarších československých kreslených večerníčků. A také jeden z mých nejoblíbenějších-černobílých, jako dítě jsem ho strašně moc miloval. Společně třeba s Chytrou kmotrou liškou nebo Kocourem Mikešem. Působivá výtvarná poetika a krásná grafická zkratka je podtržena krásným černobílým filmovým zpracováním, které dodnes neztratilo nic ze svého původního kouzla. Režie večerníčkového seriálu se ujal známý animátor a režisér Václav Bedřich v Krátkém filmu Praha, studio Bratři v triku. Ještě i dnes velmi oblíbené Pohádky ovčí babičky o malém beránkovi, ovečkách a jejich věčných protihráčích - kteří často mění přestrojení, ale nechávají si vlčí dravost, o střetu dobra se zlem a o vždy velice laskavém hlasu babiček - namluvila geniálně herečka Jiřina Bohdalová. Milé děti, nebojte se! Všechny úkladné pasti „strašných“ vlků překoná beránek s ovečkou pomocí důvtipu a chytrosti. Animovaný seriál Pohádky ovčí babičky sice již vznikl v roce 1966, ale dodnes si myslím že neztratil nic ze svého půvabu, naopak čas ho prověřil jako jeden z nejlepších našich dětských Večerníčků.(28.8.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jsem obeznámen s tím, že bílý klaďas beránek a černí zloduši vlci jsou českou pohádkovou klasikou, ale přesto mne to beránkovo týrání vlků nikdy nebavilo více než jeden díl. Jsem totiž vlk a nenechám se jen tak sežrat od nějakého sečtělého nosiče vlny.(30.1.2015)

 • Davies182
  *****

  Největší atmosférická pecka co se týče českých večerníčků!(11.10.2009)

 • Fanucci
  ***

  Černobílý nepřemožitelný beránek byl sice super, ale byl černobílý, což jsem jako dítě považoval za velký nedostatek, a proto jsem upřednostňoval jiné (barevné) večerníčky.(23.11.2005)

 • berg.12
  **

  Bohužel, jak už jsem někde napsal, večerníčky hodnotím podle dětských vzpomínek. A ty říkají jednoznačně, že na tenhle zastaralý černobílý jsem se nikdy netěšil. Navíc mi už i jako malému přišel moc moralistický.(12.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace