Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1966, 13x8 min

Zdenka Hajdová

Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Ještě dnes mě v hlavě zůstalo to krásné uspávání od Jiřiny Bohdalové s přáním na dobrou noc. Něco jako "Dobrou noc a ať vás vlci honí-straší celou noc" !Jeden z prvních a zároveň jeden z nejstarších československých kreslených večerníčků. A také jeden z mých nejoblíbenějších-černobílých, jako dítě jsem ho strašně moc miloval. Společně třeba s Chytrou kmotrou liškou nebo Kocourem Mikešem. Působivá výtvarná poetika a krásná grafická zkratka je podtržena krásným černobílým filmovým zpracováním, které dodnes neztratilo nic ze svého původního kouzla. Režie večerníčkového seriálu se ujal známý animátor a režisér Václav Bedřich v Krátkém filmu Praha, studio Bratři v triku. Ještě i dnes velmi oblíbené Pohádky ovčí babičky o malém beránkovi, ovečkách a jejich věčných protihráčích - kteří často mění přestrojení, ale nechávají si vlčí dravost, o střetu dobra se zlem a o vždy velice laskavém hlasu babiček - namluvila geniálně herečka Jiřina Bohdalová. Milé děti, nebojte se! Všechny úkladné pasti „strašných“ vlků překoná beránek s ovečkou pomocí důvtipu a chytrosti. Animovaný seriál Pohádky ovčí babičky sice již vznikl v roce 1966, ale dodnes si myslím že neztratil nic ze svého půvabu, naopak čas ho prověřil jako jeden z nejlepších našich dětských Večerníčků.(28.8.2006)

Jsem obeznámen s tím, že bílý klaďas beránek a černí zloduši vlci jsou českou pohádkovou klasikou, ale přesto mne to beránkovo týrání vlků nikdy nebavilo více než jeden díl. Jsem totiž vlk a nenechám se jen tak sežrat od nějakého sečtělého nosiče vlny.(30.1.2015)

Největší atmosférická pecka co se týče českých večerníčků!(11.10.2009)

Černobílý nepřemožitelný beránek byl sice super, ale byl černobílý, což jsem jako dítě považoval za velký nedostatek, a proto jsem upřednostňoval jiné (barevné) večerníčky.(23.11.2005)

• berg.12

Bohužel, jak už jsem někde napsal, večerníčky hodnotím podle dětských vzpomínek. A ty říkají jednoznačně, že na tenhle zastaralý černobílý jsem se nikdy netěšil. Navíc mi už i jako malému přišel moc moralistický.(12.6.2005)