Dášeňka (TV seriál)

Předloha:

Karel Čapek (kniha)

Jiří Kolafa

Martin Růžek

Přiznám se, že psy ani jiná zvířata moc nemusím, ale u Dášenky bych udělal výjimku.(22.6.2008)

Kdo by neměl doma knížku Karla Čapka o Dášence. Asi moc takových nebude, takže nejdříve si pěkně knihu přečtěte a potom se podívejte jak to zfilmoval pan Pojar a doprovázel svým čtením herec Martin Růžek. Můžete to udělat i obráceně, tedy nejdříve se na to koukněte a pak si tu pěknou a krátkou, leč výstižnou knížku, která nesmí chybět u žádného kynologa, přečtěte.(1.6.2011)

Psí slečna, jejiž jméno zná každý.(19.10.2008)

Ano ano, tak to je ona nejdřív malé roztomilé a půvabné štěňátko tak jak ji Karel Čapek viděl a ztvárnil ve své knížce někdy z třicátých let. Později se toto škvrně dočkalo dokonce i toho že si sama zahrála ve filmu a to sice v 7. dílném večerníčkovém seriálu z části živého ale také napůl animovaného, a to zásluhou režiséra B. Pojara. Jak já jsem jako malý osudy tohoto malého foxteriéra se zakrnělým ocáskem žral, to si ani neumíte představit? Škoda že už ji dnes moc nedávají. Tuším že je to snad už pět let co jsem jí naposledy zaregistroval v televizním programu..? Hodnotím poměrně vysoko nejen z nostalgie, ale i za krásný hlas průvodcem tohoto seriálu pana Růžka který mě a zajisté i vás před x léty vždy tak krásně večer provázel. Bez něj by to prostě nebylo ono a já bych musel něco slevit ze svého konečném učtu.(28.10.2006)

a Dášeňka rostla jako z vody, ba co dí Karel Čapek - jako z mléka(7.4.2012)