Dášeňka (TV seriál)

Předloha:

Karel Čapek (kniha)

Jiří Kolafa

Martin Růžek

90 % - Tyhle věci mi vždycky připomenou dětství. A hodnotit s odstupem 25 let jako infantilní? To by tu dětskou poetiku zabíjelo. Toto jsou věci pro děti, a proto se mi pořád líbí. Vždycky si totiž vzpomenu, jak jsem to žral :-)(26.12.2006)

Kdo by neměl doma knížku Karla Čapka o Dášence. Asi moc takových nebude, takže nejdříve si pěkně knihu přečtěte a potom se podívejte jak to zfilmoval pan Pojar a doprovázel svým čtením herec Martin Růžek. Můžete to udělat i obráceně, tedy nejdříve se na to koukněte a pak si tu pěknou a krátkou, leč výstižnou knížku, která nesmí chybět u žádného kynologa, přečtěte.(1.6.2011)

a Dášeňka rostla jako z vody, ba co dí Karel Čapek - jako z mléka(7.4.2012)

80% - Roztomilá, povedená klasika. Hlavně kombinace hraného a animovaného psího světa se povedla...(8.3.2008)

U večerníčků je důležitý i hlas, který děj provází. A Martin Růžek byla skvělá volba. Foxteriérky zvládly role parádně, hlavně Dášeňka se štěněcí přirozeností. Kombinace hraného a animovaného příběhu výborná.(9.7.2008)