Dášeňka (TV seriál)

Předloha:

Karel Čapek (kniha)

Jiří Kolafa

Martin Růžek

90 % - Tyhle věci mi vždycky připomenou dětství. A hodnotit s odstupem 25 let jako infantilní? To by tu dětskou poetiku zabíjelo. Toto jsou věci pro děti, a proto se mi pořád líbí. Vždycky si totiž vzpomenu, jak jsem to žral :-)(26.12.2006)

Ano ano, tak to je ona nejdřív malé roztomilé a půvabné štěňátko tak jak ji Karel Čapek viděl a ztvárnil ve své knížce někdy z třicátých let. Později se toto škvrně dočkalo dokonce i toho že si sama zahrála ve filmu a to sice v 7. dílném večerníčkovém seriálu z části živého ale také napůl animovaného, a to zásluhou režiséra B. Pojara. Jak já jsem jako malý osudy tohoto malého foxteriéra se zakrnělým ocáskem žral, to si ani neumíte představit? Škoda že už ji dnes moc nedávají. Tuším že je to snad už pět let co jsem jí naposledy zaregistroval v televizním programu..? Hodnotím poměrně vysoko nejen z nostalgie, ale i za krásný hlas průvodcem tohoto seriálu pana Růžka který mě a zajisté i vás před x léty vždy tak krásně večer provázel. Bez něj by to prostě nebylo ono a já bych musel něco slevit ze svého konečném učtu.(28.10.2006)

Psí slečna, jejiž jméno zná každý.(19.10.2008)

Jak někdo může spojovat tak roztomilé štěnátko s bývalou první dámou. Jedině štěstí je, že pejskové neumí podávat trestní oznámění jako Havlovi . Věřím že Havlova Dášenka, musí tuhle psí dášenku nenávidět, má totiž všechno co Havlova Dášenka nemá - tedy roztomilost, vynálezavost, popularitu, moudrost a půvab.(12.10.2006)

Přiznám se, že psy ani jiná zvířata moc nemusím, ale u Dášenky bych udělal výjimku.(22.6.2008)