poster

Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Výjevy z kamen jsou pro mě jedním z nejlepších cimrmaňáků.(31.12.2016)

 • nascendi
  ****

  U diel z Divadla Járy Cimrmana je ťažké komentárom odlíšiť hodnotenú od ostatných. A tak volím subjektívnu cestu. Bavil som sa výborne a bolo mi v podstate jedno, či na jednom zo seminárov alebo na jednej z hier. V nejakom komentári som čítal, že ide o jednu z najslabších hier a vnímal som to, ako jeden z najslabších komentárov.(25.1.2014)

 • Adam Bernau
  *****

  Srovnám-li smrtku Smoljaka (v tomto záznamu) se smrtkou Svěrákem (v Nejisté sezóně), tak Smoljak vede v celkovém působení. Ale ten geniální závěr je jednoznačně Svěrákův. Tak na shledanou.(6.8.2011)

 • Dan9K
  ****

  Píšete, že slabší Cimrman, podle mě nesmysl. Mně se líbil skoro nejvíce ze všech, až tolik, že nechybělo mnoho k pěti. Originální schéma, kratší ale o to údernější hry, geniální semináře s největším počtem dokonalých hlášek a pověstný závěr ve Vizionáři. Opravdu téměř geniální...a k tomu ta úžasná mezihra hraná na rozladěný klavír...(5.9.2005)

 • MáŠa
  *****

  Ano, ano, ano, přesně takhle si představím typického Cimrmana. Spousta inteligentního humoru, zábavný seminář i zábavná hra, strefování se do dosti věcí, ale do žádné z nich příliš atd. atd. A když k tomu přidáte ještě několik herců elegánů, kterým inteligentní humor sluší, je radost se na vše koukat.(30.8.2007)

 • - Liptákov není smyšlená obec, jde o jiný název pro Ferdinandov u Hejnice. (Frontie)

 • - Miloni Čepelkovi se hra natolik nelíbila, že dokonce odmítl v ní hrát a bylo mu vyhověno. Časem jí ovšem přišel na chuť. (Kulmon)

 • - Během úvodní přednášky v části, kdy Ladislav Smoljak cituje zápis z roku 1902 z místní kroniky řekne: "Manželům Henleinovým se narodil syn Konrad", to je ale špatně, protože Konrad Heinlein se narodil roku 1898 ve Vratislavicích nad Nisou. (Jurkodak1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace