Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra)

Naprosto geniální oba semináře, hlavně přednáška o ptakopyskovi ("těší se na nové nožičky" :D). První hra mě sice příliš nebavila, Smoljak v roli Smrti ovšem boduje.(6.10.2012)

"Petr - něco červenýho - Bezruč" :)(31.3.2006)

PETR NĚCO ČERVENÝHO BEZRUČ(10.1.2008)

"Tak jméno? / René Ptáček. / Bydliště? / Praha. / Povolání? / Uhlobaron. / No, to musí být zajímavý povolání... / Mě to baví!" :-))) Jedna z mých nejoblíbenějších her. Musím přiznat, že jako Smrtka je mi Smoljak bližší.(13.12.2006)

Píšete, že slabší Cimrman, podle mě nesmysl. Mně se líbil skoro nejvíce ze všech, až tolik, že nechybělo mnoho k pěti. Originální schéma, kratší ale o to údernější hry, geniální semináře s největším počtem dokonalých hlášek a pověstný závěr ve Vizionáři. Opravdu téměř geniální...a k tomu ta úžasná mezihra hraná na rozladěný klavír...(5.9.2005)

• - Během úvodní přednášky v části, kdy Ladislav Smoljak cituje zápis z roku 1902 z místní kroniky řekne: "Manželům Henleinovým se narodil syn Konrad", to je ale špatně, protože Konrad Heinlein se narodil roku 1898 ve Vratislavicích nad Nisou. (Jurkodak1)

• - Liptákov není smyšlená obec, jde o jiný název pro Ferdinandov u Hejnice. (Frontie)

• - Miloni Čepelkovi se hra natolik nelíbila, že dokonce odmítl v ní hrát a bylo mu vyhověno. Časem jí ovšem přišel na chuť. (Kulmon)