Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra)

Jedna z nejlepších Cimrmanských her. "Více nesmíme ani naznačovat..." Bohužel "sekáč, který se nezakecá", začíná kosit i v řadách Cimrmanů. Vizionář: http://www.youtube.com/watch?v=zbMQe6X_tsw(12.6.2010)

Když si v sedmasedmdesátém roce na pódiu někdo utahoval z Vítězného února, musel mít nějaké eso v rukávu (v tomto případě to byla popularita a ona to byla spíš legrace, než satira), aby se tam udržel do dalšího představení. Tolik k „Vizionáři“. Co se „Posla světla“ týče, je to asi nejmilejší sci-fi, co jsem kdy viděl. Pravda, celkový dojem je spíš ke čtyřce, ale za to „Petr, něco červenýho, Bezruč!“ zaokrouhluji nahoru.(7.8.2011)

velkolepý koncert komediálního herectví neherců Jaroslava Weigela a Miloně Čepelky, kteří přehrávají všechny své kolegy. Závěrečná pointa Posla světla je téměř hollywoodská....:)(26.1.2006)

• - Miloni Čepelkovi se hra natolik nelíbila, že dokonce odmítl v ní hrát a bylo mu vyhověno. Časem jí ovšem přišel na chuť. (Kulmon)

• - Liptákov není smyšlená obec, jde o jiný název pro Ferdinandov u Hejnice. (Frontie)