Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra)

Geniální. Dokonce jsem neváhal a za hříšný prachy koupil dárkovou edici všech her. U některých se směju víc, u některých míň. Ale směju se vždycky, vždycky mám dobrou náladu a nevěřícně kroutím hlavou, kde na to chodí. Tolik nápadů, odkazů, parafrází a chytrosti jsem snad nikde jinde neměl tu čest vidět. "Počasí nám přálo..."(27.4.2009)

No ze zacatku to je slabsi, ale nakonec se to nastesti rozjede. Tentokrat je rozdeleni seminar, hra, seminar, hra, pricemz casove je to tak zhruba nastejno. Prvni seminar spatnej neni, mohlo by bejt vic vtipu, ale zasmat se u toho dalo, nicmene obcas zabihaj zbyecne do detailu. Prvni hra Posel svetla je ale hodne slaba, poradnejch vtipu fakt hodne malo a vetsina v podani Weigela. Pak nastesti chytli tvurci druhej dech, druha prednaska je neskutecnej masakr, kdy sem se snad smal v kuse a druha hra Vizionar je taky perfektni, akorat v roli smrtaka mam radsi Sveraka. Slabsich, ale 5*.(13.2.2008)

Někomu nemusí zcela sednout ta 2-hra. Ale já se velice bavil u obou 2 (ikdyž u té 2. víc ;-)). Weigel zde hrál prostě prim a ostatní mu pouze zdatně sekundovali (ale jó, je to tak). Znovu kopa super hlášek; snad nejvíc jsem se pobavil u toho uhlobarona...Ale úžasný konec ve formě dovětku smrtky (sedí mi zde lépe Svěrák) člověka až trochu zamrazí...5*, ostatně jak jinak.(16.5.2008)

• Frajer42

V divadle Járy CImrmana jsem zvyklý na více vtipné hry. Tohle bylo hluboko pod svoje možnosti. Tentokrát sice 2 hry a dva semináře. Nicméně hry velmi slabé a semináře pouze slabé. Nevím, zda jsem nebyl špatně naladěn, ale tohle se prostě nepovedlo. Slabé* *.(1.2.2011)

Posel z Liptákova: Posel světla: Hra z budoucnosti. Nadávka z doby minulé: Průduch!!! Kapesní baterky. Seminář I. : Výprava do Cimrmanova Liptákova. Co řekla kronika města. Posel z Liptákova: Vizionář: Hra se smrtí. Smrtka odchází: Tak na shledanou... Seminář II. : Univerzální ptakopysk Jindra(17.2.2009)