Hospoda Na mýtince (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Výborný seminář i hra. Herci zdatně hrají, zpívají a tančí a já se skvěle bavila.. "Děvka!"(8.12.2006)

Malinko slabší ale pořád skvělý.(13.5.2007)

Tomuhle ja rikam dokonaly inteligentni humor. Nikdy nemuze byt nic vtipnejsiho, inteligentnejsiho a lepsiho. Neni mozna. Tohle je dokonalost a genialita v jednom. Sverak se Smoljakem a Cimrmanem (tato trojice :-D) jsou neprekonatelnym duem. Cimrman diky nim obvzivl. Ta dokonalost, ze spousta lidi veri, ze vazne zil, je neskutecne vtipna, az vhanejici slzy do oci. Vsechna dila jsem impozantni a perfektni. Tezko je hodnotit jednotlive, ale pravdou je, ze jedno z mych nejoblibenejsich je prave toto. Nejuzasnejsi humorovy vkus vubec. Uchvatne a recberouci bez vyjimek. Kdybych mohla dat hvezd padesat, dala bych.(30.10.2012)

Konečně (už bylo načase) se dozvídáme (viz seminář), kde resp. kdy přesně se (z)rodila (resp. za co vděčí) Jára Cimrman své genialitě. Nikoliv genům, ale svým rodičům a jejich „lehce“ netradičnímu vedení v dětství, tj. absenci puberty. (Konečně chápu, proč v mém případě je to bez sebemenší šance). Hra samotná rozvíjí lehce netradiční podnikatelský záměr. Pravda „darovanému koni na zuby nekoukej“, ale v případě zdejšího hostinského, se jedná spíše než o vítané dědictví, o danajský dar. A jak už to tak v životě chodí, člověk si vždy (za každé situace) musí umět poradit sám, např. si sestřelit hosty, (narychlo) opatřit vnučku a potom už si pouze pohlídat takovou maličkost, aby ten nával zvládnul. Ovšem tohle není obyčejná mýtinka resp. obyčejná hospoda a tak se může (děti) klidně stát, že než dokouříte poslední.....párek a vnučka Růženka resp. děvka Růža donese šafrán a trochu toho zázvoru, neúnavný inspektor Trakta vás připraví o hosta. Pravda, jednoho (stálého) tím získáte. Co říci závěrem? (Na) tuhle vaši hru (pánové S+S) věru, beru (nejen) v šeru, Věru. Dýjadýjadá......byť musím objektivně přiznat, jedná se o jednu z nejslabších. 75%(11.1.2013)

Minimalistický seminář maximalisticky pozvedá celkový dojem z jinak naprosto unylé hry. K loupání vlašáků dobrý. A chci umět zpívat jako Miloň Čepelka! 50%(26.3.2016)