Hospoda Na mýtince (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Génius schovaný ve Zdeňku Svěrákovi a Ladislavu Smoljakovi (tím nechci ostatní členy souboru nijak shazovat, ale tito dva mistři jsou přeci jen nejzasloužilejší cimrmanologové) se nejvíce projevuje právě při představeních DJC, protože u Cimrmana je dovoleno vše! Každý seminář a každá hra jsou jedním slovem GENIÁLNÍ! Neexistovalo, neexistuje a ani nebude existovat lepšího, vtipnějšího a inteligentnějšího humoru!(21.2.2008)

Uvodni seminar se trochu lisi od ostatnich, protoze vzdy prednasejici vyleze zpoza opony a nesedi tu vsichni na zidlich. Nejlepsi je Sverak, kterej hazi fakt neskutecny hlasky a kdyz pak dotahne svyho "studenta" tak to je slusnej masakr. Samotna hra je velmi vtipna, spousta paradnich hlasek a skvela pointa. Sverak tradicne skvelej a dvojka stydlivej Smoljak a prasak Cepelka je proste dokonala. Opet jasnejch 5*.(7.2.2008)

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100%(9.6.2010)

Dokonalost pro pokročilé posluchače Cimrmanologie, kteří studují jeho hudební fakultu. Je poněkud zvláštní, že i prostý lid je schopný se pobavit se všemi těmi Leháry a Straussy, ale naopak Cimrman v říši hudby je už pro něj oříškem. Inu, šafrán a děvka Růženka zřejmě nepotřebují překladu ;) "A vůně šeříků láká motýly na hrob tuláka, vždyť jako jiným též mu kvet ten máje květ."(29.9.2011)

Nejschizofrenní Cimrman. [Přesná stopáž: 98 min](9.3.2008)