Hospoda Na mýtince (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

"Gynekolog samouk... To je směšné Achacha. To je směšné Achacha." (77 %)(20.6.2016)

K Hospodě Na mýtince jsem se dostala po roce a půl od zhlédnutí mé první hry Divadla Járy Cimrmana a až Hospoda mě nalákala na jejich další hry, protože jsem se až překvapivě bavila. Konečně přicházím na chuť tomu našemu slavnému Járu Cimrmanovi, jehož kult jsem nikdy nechápala. Teď vím, po čem sáhnout, až budu mít chuť na něco ryze českého, zábavného a oddechového a s dobrými herci.(22.6.2010)

Malinko slabší ale pořád skvělý.(13.5.2007)

Jedna z nejlepších her DJC doprovázená asi nejlepším seminářem. Za pozornost stojí zejména rozkrádání "Prosa" a pak také shrnutí děje této mamutí operety (i s přilehlými rybníky, to je obraz dvacátý devátý).(27.5.2006)

Divadlo je něčím jiným, to chápu. Ale taková zábava, jaké je hodnocení, to pro mě není. V porovnání s jinými hrami mi z toho vychází průměr, který zachraňuje geniální a nesmrtelný Smoljakův párek.(22.2.2012)