Lijavec (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Génius schovaný ve Zdeňku Svěrákovi a Ladislavu Smoljakovi (tím nechci ostatní členy souboru nijak shazovat, ale tito dva mistři jsou přeci jen nejzasloužilejší cimrmanologové) se nejvíce projevuje právě při představeních DJC, protože u Cimrmana je dovoleno vše! Každý seminář a každá hra jsou jedním slovem GENIÁLNÍ! Neexistovalo, neexistuje a ani nebude existovat lepšího, vtipnějšího a inteligentnějšího humoru!(21.2.2008)

Hra je na 3*, ale seminář je snad nejlepší ze všech seminářů! Žádný jiný si občas nepouštím samostatně(11.3.2006)

Přiznám se že na poprvé jsem to moc nepochopil, seminář je ale geniální a na po druhé už jsem si užíval i celou hru. No je to jedna zmých méně oblíbených, přesto patří určitě k těm kultovním. "Já jsem úplně obyčejnej civilista, jenom si tak chodim..." :)(29.9.2008)

"H2 SO5"(5.6.2005)

Nutno říct, že jsem chvíli nechápal, o co vlastně jde, skoro jsem si říkal, jestli už nám Žižkováci trochu nesenilní. Teprve za několik minut mi došlo co a jak (nápad jak pro psychothriller:)), takže za to si rozhodně uznání zaslouží.(14.2.2006)

• - Ladislav Smoljak tuto hru neměl příliš v oblibě, proto v ní také nikdy nehrál. (Haller)

• - Hra se původně opravdu jmenovala Herberk. (Kulmon)

• - Narážka na Jaroslava Weigela, že se ohlolil, umyl, zasypal atd. ve skutečnosti patřila Jaroslavu Vozábovi, který o sebe přehnaně pečoval. (Kulmon)