Lijavec (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Rozhodně neurazí, ale jsou zde lepší filmy, jež Jára Cimrman "sepsal". Každopádně seminář jako vždy výborný, se spoustou vtipů a skvělých hlášek.(28.4.2011)

V sestavě Hraběta, Svěrák, Weigel, Čepelka, Brukner nejlepší seminář ze všech Cimrmanů.(21.10.2013)

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100%(9.6.2010)

Další klasická cimrmanovka z prostředí starobince. "Jelita si tu dnes daly sraz." :D(27.3.2014)

U konkurence jsem dal 52 procent, zde tedy 3.(29.8.2010)

• - Ministerstvo výživy připomínalo Ministerstvo vnitra (MV) a proto muselo být nahrazeno Ministerstvem zdravotnictví (Kulmon)

• - Narážka na Jaroslava Weigela, že se ohlolil, umyl, zasypal atd. ve skutečnosti patřila Jaroslavu Vozábovi, který o sebe přehnaně pečoval. (Kulmon)

• - Věta: "někdo si pustí hubu na špacír a pak se klepe, že půjde za katr" musela být zcela odstraněna. (Kulmon)