Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Dustojna adaptace. Milovniky Jane Austen a zaprisahle romantiky tohle urcite nezklame. Cetla jsem knihu, ktera byla chvilemi vice rozvlacnejsi nez tento snimek, ale takova uz je Jane Austen. Já ji říkám léčba na duši po četbě depresivních knih, takže i snímek jsem si dala, když jsem chtěla zrelaxovat nenásilnou romantikou. Gwyneth nesnasim, ale tady musim uznat, ze byla presna v roli Emmy. Jsou to spíš čtyři hvězdy, ale bohužel Emma patří k těm u mě méně oblíbeným románům od Austenové.(9.1.2011)

• Houdini

Oscar 1 : Hudba - M + 1 nominace: Kostýmy(23.3.2004)

No teda! To som nevedela, že Emma bola vlastne takáto, nievždyúspešná, dohadzovačka. Romantika to bola ľahúčka a svieža, niektoré postavičky boli viac než zábavné. Páčilo sa mi.(16.9.2016)

Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne, která přeci jenom o něco zaostává za jiným zpracováním díla Jane Austen (Pýcha a Předsudek, Rozum a cit) a srovnala bych to spíše s filmem Vášen a cit. Výborné obsazení, hlavně roztomilá Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam, a skvělé hudba jsou hlavními přednostmi tohoto filmu.(13.4.2010)

Jasně nejzajímavější a nejzajímavější a podle mě nejlépe obsazená austenovská adaptace. Skvělý Jeremy Northam i Gwyneth Paltrow.(21.1.2004)