poster

Emma

 • Velká Británie

  Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ištván87
  ****

  Ale hlavní hrdince bych místy dal ťafku. Ještě že jí hrála Gwyneth, tak byla alespoň roztomilá. Nicméně jako adaptace to vůbec nebylo špatné, ovšem geniality Pýchy a předsudku to nedosahuje ani vzdáleně.(4.11.2011)

 • nirvanafan
  **

  Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu.(11.8.2012)

 • mat.ilda
  ***

  Veskrze roztomilá austenovská hříčka s city, staromódní podívaná, evokující návštěvu prababičky, antikvariátu i krámku se starožitnostmi, a tak jednou za čas není na škodu dát se rozmazlit starými časy v milostných rošádách, rozehraných hanebnou Emmou, která nesmlouvavě posunuje figurky na šachovnici podle svých vlastních pravidel, a jelikož jsme v dobách, kdy se milostné záměry neslušelo dávat na odiv, není problém táhnout i divákem, který bude jednu chvíli jemně naváděn k přesvědčení o správnosti dohazovačských vizí, aby vzápětí začal zmatkovat, zda na cestě ke štěstí v páru někdo nepřebývá či nechybí. Ač může tato vintage romantika vyznívat naivně a bezduše, skrývá nemálo mouder, mimo jiné rozdíl mezi dobročinností a laskavostí... Půvab ženského obsazení, korunovaný empírovými střihy viktoriánské éry, je bonusem navíc, z mužů jej doplňuje pouze Northamova nenucená elegance, ostatní jsou zde tak trochu za šašky a bohužel, Ewan McGregor opět uplatnil svůj zpěv, i tak pro mě Emma byla příjemným ... rozptýlením (?), abych byla tedy stylová...(11.11.2013)

 • GigaPudding
  ****

  Co je na tomhle to nejvíc úžasné je Gwyneth Paltrow, která je tu úplně moc rozkošná a roztomilá, to hlavně :). A dál je to velmi příjemně vtipná komedie plná sympatických herců a hlavně krásné angličtiny, která se tak krásně poslouchá i v těch některých hovorech, co vlastně o ničem nejsou, a která krásně dokresluje tehdejší společenské dekorum. Výprava krásná a příběh o dohazování různých partnerů své kámošce zábavný a v poslední čtvrtině silně romantický až ukápne slzička :). Sice to ke konci trošku zpomalí a celé je to takové naivní i když krásně roztomilým romantickým způsobem, ale je to jinak krásný film s krásnou Gwyneth a kostýmy a angličtinou a vším, akorát literární předlohu jsem nečetla, takže nevím do jaké míry je zpracovaná dobře. A hlavně je to pro mě příjemnější než spousta romantických komedií ze současného prostředí, co jsou často takové umělé a bez nadhledu, který tu je i když, jak jsem viděla v komentářích, se to někomu zdá snad dokonce jako sebeparodie, ale až takové to teda není. :)(6.8.2010)

 • pakobylka
  **

  Poklidně plynoucí, lehká konverzační komedie … Mírně půvabná i vtipná, převelice sladká - a trochu nudná. K tomu, aby mě mohla výrazněji zaujmout, jí možná chybí nějaká zajímavá, dramatičtější poloha, jakou v přiměřené míře disponuje třeba seriál "Pýcha a předsudek“ z roku 1995 nebo stejnojmenný film, který vznikl o deset let později, případně snímek "Rozum a cit“ z roku 1995 - i když je mi jasné, že veškerá tahle přirovnání pokulhávají na obě nohy, protože se vesměs nejedná o komedie. Nicméně "Emma" mě nijak zvlášť neoslovila - částečně to může být vinou předlohy, ale určitě i zpracování ... 2,5*(19.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace