Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Spletenec vztahů podle Jane Austen.. aneb pro jednou scénáristický spolupracovník Woodyho Allena (Výstřely na Broadwayi) Douglas McGrath v režijním debutu, který ke **** hvězdám tahají půvabná Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam a fakt, že ve správných okamžicích umí přitlačit na pilu!!(4.8.2008)

Navzdory vizuálně opravdu vyvedené Emmě Gwyneth Paltrow, která nicméně dost málo vystihovala komplexnost postavy (ve filmu její chování vzbuzovalo především mnoho důvodů k nesouhlasu a mladistvá povrchnost nebyla dostatečně vyvážena důrazem na skutečnou inteligenci a povahové hodnoty Emmy) se mi vcelku mnohem víc líbila novější seriálová verze. Nemluvě o věčně usměvavém Mr. Knightleym, který oproti Lee Millerově seriálové verzi postavy postrádal tu správnou pichlavost. Jsou to snad jen detaily, nicméně detaily, na nichž celá Emma venkoncem stojí. Kdybych dal za 4, musel bych dát seriálu za 5 a to se mi přeci jen nechce. Řekněme 75 %.(2.5.2011)

Strašně příjemné překvapení.Do téhle austenovské adaptace se mi po pravdě moc nechtělo a zezačátku to vypadalo,že moje obavy byly opodstatněné.První půlhodinu jsem byl totálně zmatený,nevěděl jsem kdo je kdo,proč dělá co dělá a o kom se to sakra právě mluví! Ovšem jakmile jsem se začal ve filmu trochu orientovat,otevřela se přede mnou okouzlující konverzační romantika s překvapivě životnými a zajímavými postavami,které je strašně snadné si zamilovat,pokud už víte,o koho se jedná :-) Možná jsem natolik spokojený kvůli mé převeliké slabosti pro Gwyneth Paltrow,která je vskutku kouzelná,ale obsazení je kompletně skvělé,ať už mluvím o výtečném a nesmírně sympatickém Jeremy Northamovi nebo šarmantním Ewanu McGreorovi.Vše je navíc natočeno tak dobře a atmosféra doby je vystižena natolik příjemně,že je těžké kouzlu filmu nepodlehnout.Já podlehl a vůbec se za to nestydím! 80 %(27.4.2011)

• bassator

18. 11. 2009 - 40%(18.11.2009)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(2.3.2013)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)