Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne, která přeci jenom o něco zaostává za jiným zpracováním díla Jane Austen (Pýcha a Předsudek, Rozum a cit) a srovnala bych to spíše s filmem Vášen a cit. Výborné obsazení, hlavně roztomilá Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam, a skvělé hudba jsou hlavními přednostmi tohoto filmu.(13.4.2010)

• pakobylka

Poklidně plynoucí, lehká konverzační komedie … Mírně půvabná i vtipná, převelice sladká - a trochu nudná. K tomu, aby mě mohla výrazněji zaujmout, jí možná chybí nějaká zajímavá, dramatičtější poloha, jakou v přiměřené míře disponuje třeba seriál "Pýcha a předsudek“ z roku 1995 nebo stejnojmenný film, který vznikl o deset let později, případně snímek "Rozum a cit“ z roku 1995 - i když je mi jasné, že veškerá tahle přirovnání pokulhávají na obě nohy, protože se vesměs nejedná o komedie. Nicméně "Emma" mě nijak zvlášť neoslovila - částečně to může být vinou předlohy, ale určitě i zpracování ... 2,5*(19.11.2009)

No, rozhodně to nemá na Pýchu a předsudek...s tím se to nedá vůbec srovnávat, ale nebylo to špatný. Šla jsem se na to koukat už s tím, že jsem od ostatních slyšela, že je to horší, tudíž jsem neměla moc veliká očekávání, takže mě to ani nezklamalo...ale v prvních asi 10 minutách jsem chvíli přemýšlela, jestli to nevypnu, jak mě to nudilo, ale pak se to docela zlepšilo...:) Jenom jsem to žel sledovala s dabingem, což mě v určitých chvílích dost rozčilovalo...Pro mě je to tak 45-50%.(27.12.2012)

• ABLABLABLA

Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila ani filmová adaptace Pride and Prejudice (asi jako jediné z mého širokého okolí), začínám to přisuzovat tomu, že nemám ráda Jane Austen. Já vím, strašné příznání, za nějž mě řada lidí ukamenuje, ale asi to tak bude. Pravda, nic jsem nečetla, ale když i filmové zpracování jejích děl mě nudí k smrti, co teprve originál. No a tohle nebylo o nic lepší... Furt to samé dokolečka. Dohazování, nehrající 16letý věkový rozdíl (dle filmu) a ani další páry na tom nebyly o moc lépe, společenská podřadnost a nadřadnost, nudné dialogy točící se stále dokola o společenských drbech, vyznání si lásky v posledních dvou minutách filmu, když to bylo všem jasné celé dvě hodiny... No a jinak co se týče hereckých výkonů, tak mě taky moc neohromily, žádná z postav mi nebyla sympatická a sledovat film až do konce pro mě bylo značné utrpení, ale já jsem vytrvalá a odvážná a tak jsem to přečkala, abych byla svědkem zaručeně nejhorších kostýmů a účesů ve filmu. Ty připosraté kudrlinky byly zcela úděsné.(25.6.2016)

Vedle Rozumu a citu další zdařilá adaptace románu Jane Austen. Snímek je velmi příjemný a zcela vystihuje atmosféru románu. Gwyneth jako dohazovačka Emma je prostě roztomilá.(25.5.2002)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)