Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Roztomilé, něžné a půvabné filmové zpracování známého románu s roztomilou, něžnou a půvabnou Gwyneth. Myslím, že kdyby Jane Austenová měla možnost tento film vidět, byla by spokojená a měla by z něj radost.(16.1.2011)

Ale hlavní hrdince bych místy dal ťafku. Ještě že jí hrála Gwyneth, tak byla alespoň roztomilá. Nicméně jako adaptace to vůbec nebylo špatné, ovšem geniality Pýchy a předsudku to nedosahuje ani vzdáleně.(4.11.2011)

Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne, která přeci jenom o něco zaostává za jiným zpracováním díla Jane Austen (Pýcha a Předsudek, Rozum a cit) a srovnala bych to spíše s filmem Vášen a cit. Výborné obsazení, hlavně roztomilá Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam, a skvělé hudba jsou hlavními přednostmi tohoto filmu.(13.4.2010)

• Zdeňka

Gwyneth jako Emma nedůvěryhodná. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. Jedna hvězdička je za námět a druhá za pana Knightleyho, okouzlující jako v knize.(17.2.2008)

Vedle Rozumu a citu další zdařilá adaptace románu Jane Austen. Snímek je velmi příjemný a zcela vystihuje atmosféru románu. Gwyneth jako dohazovačka Emma je prostě roztomilá.(25.5.2002)