Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

• zette

Tento film jsem chtel videt jen kvuli Oscara, ktereho Emma ziskala za hudbu. Bohuzel to bylo utrpeni, na ktere jsem nebyl schopen se dodivat. Zanr romanticke komedie, jeste z historickeho prostredi nepatri mezi me oblibene. Svou ukecanosti postav a nevyraznymi hereckymi vykony se film sam tahne ke dnu. S postavami jsem se neztotoznil, atmosfera ani hudba me nijak nezaujala a britsky humor je mi dlouhodobe cizi. Pro me tudy cesta nevede...(25.9.2012)

No jo no, byla to klasická Jane Austen. Být cynik, tak bych to asi zadupal do země, ale že nejsem, tak se mi to líbilo a v průběhu děje jsem i měl nějaké pochybnosti, kdo že to bude Emmin pan "Darcy".(27.3.2008)

• Houdini

Oscar 1 : Hudba - M + 1 nominace: Kostýmy(23.3.2004)

Nádherný romantický film s úchvatnou Gwyneth Paltrow, která mě dokonale okouzlila. Nebýt jí a Jeremy Northama určitě by to nemělo takové magické jiskření, které jsem měl před očima ještě dlouho po skončení filmu.(12.2.2006)

Zfilmovaný román Jane Austenové a na jako takový se na něj musíme dívat. Možná je pro někoho romantický. Mě však nudil. Žádné duchaplné dialogy, jenom stále se opakující podobné scény s jinými partnery. Ale vydržela jsem to, protože jsem byla zvědavá, jak tohle skončí. Román jsem totiž nečetla, ačkoliv jiná díla od Austenové ano.(9.8.2010)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)