Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

• Houdini

Oscar 1 : Hudba - M + 1 nominace: Kostýmy(23.3.2004)

No, rozhodně to nemá na Pýchu a předsudek...s tím se to nedá vůbec srovnávat, ale nebylo to špatný. Šla jsem se na to koukat už s tím, že jsem od ostatních slyšela, že je to horší, tudíž jsem neměla moc veliká očekávání, takže mě to ani nezklamalo...ale v prvních asi 10 minutách jsem chvíli přemýšlela, jestli to nevypnu, jak mě to nudilo, ale pak se to docela zlepšilo...:) Jenom jsem to žel sledovala s dabingem, což mě v určitých chvílích dost rozčilovalo...Pro mě je to tak 45-50%.(27.12.2012)

• ABLABLABLA

Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila ani filmová adaptace Pride and Prejudice (asi jako jediné z mého širokého okolí), začínám to přisuzovat tomu, že nemám ráda Jane Austen. Já vím, strašné příznání, za nějž mě řada lidí ukamenuje, ale asi to tak bude. Pravda, nic jsem nečetla, ale když i filmové zpracování jejích děl mě nudí k smrti, co teprve originál. No a tohle nebylo o nic lepší... Furt to samé dokolečka. Dohazování, nehrající 16letý věkový rozdíl (dle filmu) a ani další páry na tom nebyly o moc lépe, společenská podřadnost a nadřadnost, nudné dialogy točící se stále dokola o společenských drbech, vyznání si lásky v posledních dvou minutách filmu, když to bylo všem jasné celé dvě hodiny... No a jinak co se týče hereckých výkonů, tak mě taky moc neohromily, žádná z postav mi nebyla sympatická a sledovat film až do konce pro mě bylo značné utrpení, ale já jsem vytrvalá a odvážná a tak jsem to přečkala, abych byla svědkem zaručeně nejhorších kostýmů a účesů ve filmu. Ty připosraté kudrlinky byly zcela úděsné.(25.6.2016)

Děsně ukecanej. Divím se sám sobě, že jsem na to koukal, a kupodivu mě to celkem bavilo (jo, přiznává se mi to těžce, chch). A na konci se to podle mě nějak rychle utlo. Prostě furt se čekalo, že se ona konečně zamiluje a když se to stane, tak svajba a šlus.(5.3.2009)

No jo no, byla to klasická Jane Austen. Být cynik, tak bych to asi zadupal do země, ale že nejsem, tak se mi to líbilo a v průběhu děje jsem i měl nějaké pochybnosti, kdo že to bude Emmin pan "Darcy".(27.3.2008)