poster

Emma

 • Velká Británie

  Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanley
  ****

  Roztomilé, něžné a půvabné filmové zpracování známého románu s roztomilou, něžnou a půvabnou Gwyneth. Myslím, že kdyby Jane Austenová měla možnost tento film vidět, byla by spokojená a měla by z něj radost.(16.1.2011)

 • VenDulin85
  ****

  Jednoduše geniální, geniálně jednoduchá. V tomto případě kdo viděl film, nemusí číst knihu (tedy pokud nejste knihomolové jak já), protože adaptace je opravdu věrná a dobrá zároveň. Na sebejistou Emmu, jíž přijdou svaté pouze názory pana Knightleyho, se nemůžete dlouho zlobit, zvlášť když vypouští z úst takové perly, "s takovou osobou se dá dělat pouze jedna věc. Musím jí uspořádat ples, jinak všichni seznají, jak moc ji nenávidím." Dá se říct, že všechny postavy v Emmě jsou originály, postavičky, které možná žily vedle Jane Austenové a ona se jim mohla vysmát jedině tímto způsobem. Za další klad považuji skvělou hudbu a planoucí oči pana Knightleyho. "Snažte se nezabít mé psy".(1.6.2010)

 • Sofia
  ***

  Knížky Jane Austenové považuju za nečitatelnou červenou knihovnu, ale tahle adaptace mě celkem mile potěšila. Sice jsem se chvílemi ztrácela v tom, kdo je čí bratranec a bratr apod., ale Gwyneth Paltrow byla roztomilá a kostýmy krásné. Do Mr.Knightleyho bych se asi taky zamilovala :-)(9.11.2006)

 • Mia...
  *****

  "Není mi příjemné mluvit s vámi takto, ale musím vám říkat pravdu pokud to jde. Přátelství stojí na pravdě, v tom tkví jeho hodnota. Věřím, že si moje dobře míněná slova vyložíte správně."(15.4.2013)

 • Zdeňka
  **

  Gwyneth jako Emma nedůvěryhodná. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. Jedna hvězdička je za námět a druhá za pana Knightleyho, okouzlující jako v knize.(17.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace