poster

Anička s lískovými oříšky (TV film)

Pohádka

Česko, 1993, 86 min

 • Phobia
  **

  Pohádku jsem viděla až jako dospělá, noční pomočování z ovčí masky se tedy nekonalo. Záporem však jsou až příliš televizní (laciné) kulisy interiérů a určitá přeplácanost příběhu - rozeznala jsem motivy hned několika pohádek. Podle úvodních minut jsem čekala, že to bude horší hovězina, ale nakonec z "Aničky s hazelnutama" vylezl snesitelný lehký podprůměr - skutečná úleva po příšerných minutách u americké verze "Perníkové chaloupky". 45%(10.5.2010)

 • mr.filo
  *

  Nejděsivější pohádka mého dětství. To totiž není pohádka ale horror! Na ovčí hlavu ani mrtvého koně nezapomenu!(2.5.2012)

 • D.Moore
  *

  Podle hodnocení ostatních uživatelů soudím, že jim tahle "pohádka" taky přivodila nejednu noční můru. Ne, prosím, děti by se měly bát u hororů... když už.(31.1.2010)

 • wampilenka
  ****

  Z téhle pohádky si pamatuji ovčí hlavu a tekutinu kapající do poháru. V dětství mě svou strašidelností fascinovala. Děti nemusí nutně bavit pouze přiblblá roztomilost.(1.11.2009)

 • otík
  ***

  Určitě ta z lepších celovečerních novodobých pohádek, která však místy trpí jednak trhanou a pomalou kamerou, schází vypilovat některé drobnosti (např. proč na konci čarodějnici spálí draci, když zabíjejí pouze lidi). Možná je to i zbytečně dlouhé, no ale budiž. Lepší průměr. Film byl natočen na zámcích Hrádek u Nechanic, Valdštejn a v interiérech hradů Kost, Sloup a Helfenburk. Hudba: Jaromír Vogel(5.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace