Anička s lískovými oříšky (TV film)

Pohádka

Česko, 1993, 86 min

Za tu odpornou ovčí masku, tahle pohádka má zvláštní morbidní kouzlo.(23.1.2008)

• Richie666

Lindě to tady sluší a ta maska je hodně deprimující, tak proč ne... Jenom škoda, že jsem jako malej ještě nehulil, pak by to určitě bylo ještě vtipnější.. :)))(5.10.2007)

Zvláštní pohádka. Lískové oříšky jsou asi velmi oblíbené pohádkové atributy, protože s nimi filmaři hodně pracují. I tady mají oříšky nezastupitelnou roli. Linda Rybová si s Kristinou Jelínkovou měla prohodit role, protože Kristina byla mnohem sympatičtější a nepůsobila jako ledová královna. Navíc Linda Rybová chvilkami vypadala jako, že jí je všechno úplně jedno. Ovčí maska byla povedená. Maskéři odvědli velmi dobrou práci. Písňový text: Zdeňka Lorencová, zpěv: Věra Špinarová a já si pořád říkala, že je mi ten hlas tak povědomý. Špinarka má hlas naprosto nezaměnitelný a dost charakteristický.(16.9.2011)

Absolutní guily pleasure a jedna z nejdrásavějších vzpomínek na oslavu 8. narozenin. Opět formelin nedělá dobře svou DVD práci.(18.3.2009)

Tahle pohádka se moc nepovedla. Krátce po jejím zhlédnutí jsem skoro zapomněla, o čem to bylo, ale ovčí hlava ve mně zůstala. To je docela síla.(24.10.2005)

• - Natáčení probíhalo ve zřícenině Helfenburk (Hrádek) u Úštěka, na zámku Hrádek u Nechanic a hradech Kost, Sloup a Valdštejn. (hippyman)

• - V němčině se film jmenuje Die verzauberte Anicka, což lze přeložit jako "zakletá Anička". (Janek2002)