Mach a Šebestová na prázdninách (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česko, 1999, 13x9 min

Jan Chvojka

Petr Nárožný

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián
  • UncleG

Prostřední díl seriálové trilogie se mi líbil ze všech nejméně. Nejvíc mě zklamala výtvarná stránka. Úplně se ztratil Bornův rukopis, postavičky vypadaly prostě divně, bylo to celé příšerně přebarvené (kam se poděly ty typické Bornovské tlumené tóny?). No a hned dalším průs...švihem byla krutá monotónnost všech dílů. Jeden od druhého k nerozeznání, všechny na jedno kopyto. Ruku na srdce: Pamatujete si z tohohle seriálu něco krom freudovského Machova "cumshotu" v každých titulcích?(7.9.2010)

80% - Stále velmi vysoká kvalita...(7.10.2007)

Pořád si to drželo kvalitu, ale už to nebylo tak uplně ono.(7.1.2010)

Jeden z mála polistopadových večerníčků, které nezatížila změna režimu a touha po novotě. Jestli se některé díly stanou tak kultovní jako ty předrevoluční (Žlababa, pan Buml...), to ještě ukáže čas.(12.11.2008)

Teprve v dospělosti jsem přišel na to, jak geniální je animace Adolfa Borna. Není zas až tolik pohyblivých obrázků z jeho pera, které by bylo možno obdivovat, ale postupem času jsem zjistil, že byly stvořeny další série legendárního Macha a Šebestové, citlivě animované i namluvené panem Nárožným, a s potěšením jsem na to koukl. Nostalgie z toho (alespoň pro mě) kouká v každém ohledu a koukat na to zrovna v létě je docela dobrý nápad.(30.6.2015)