Mach a Šebestová na prázdninách (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česko, 1999, 13x9 min

Jan Chvojka

Petr Nárožný

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Prázdniny s Machem, Šebestovou, Adolfem Bornem, Petrem Nárožným a spol. jsou príma věc.(29.2.2012)

....protože vlastníme, nakráto, utržené sluchátko....(16.5.2012)

Teprve v dospělosti jsem přišel na to, jak geniální je animace Adolfa Borna. Není zas až tolik pohyblivých obrázků z jeho pera, které by bylo možno obdivovat, ale postupem času jsem zjistil, že byly stvořeny další série legendárního Macha a Šebestové, citlivě animované i namluvené panem Nárožným, a s potěšením jsem na to koukl. Nostalgie z toho (alespoň pro mě) kouká v každém ohledu a koukat na to zrovna v létě je docela dobrý nápad.(30.6.2015)

5* seriál opět nedostane, tak silný opravdu není, ale pobaví.(6.4.2013)

"Prázdniny jsou príma věc, pokud nejsi jezevec. Dej se k nám, patří nám sluchátko i Jonatán." Stále velmi svěží a kvalitní zábava pro děti. Literární podklad zůstává na stejné úrovni, horší je to s režií. Jednotlivé filmy původní série točili přímo scénárista Macourek, výtvarník Born a animátor Doubrava. Jeden dohlížel na druhého, každý měl právo veta a na každý díl, aby něco neuspěchali, si dali čtyři měsíce. Jenomže tahle série vznikla (opět podle knížky) na objednávku ČT a musela být hotová celá zhruba za rok a půl. Režisérka Cilka Dvořáková dělala, co uměla, ale fakt je, že už tam nenajdete tolik čistě vizuelních gagů. Škoda. 70 %(24.11.2003)