Štaflík a Špagetka (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1971, 26x8 min

Alena Munková

Večerníček, který dospělého docela překvapí svou krutostí. Běžně se v něm postavičky proměňují na placku nebo jsou zamáčknuty do země, případně rozsekávány sekyrou nebo umíchány v míchačce do podoby černé kaše, která však vzápětí opět ožije a získá ty správné psí rysy. Poměrně často se vyskytuje i nekonečné natahování ocásků, nohou či těl... Samozřejmě děti s tímhle až takový problém nemají, protože zřejmě lépe než dospělí rozumí té obrovské nadsázce, se kterou je všechno na obrazovkách odehrává. Další věcí, která dospěláka zarazí, je poměrně pomalé tempo. Například první díl oba hafani víceméně prospí a citelnou část druhého rovněž. Ani tohle ovšem dětem zdá se tak moc nevadí. Rozhodně to je ale večerníček spíše pro menší děti a dospělé diváky bude zřejmě místy i docela nudit... Celkový dojem: 65%(8.12.2014)

Kreslený seriál Štaflík a Špagetka se poprvé, ještě černobílý a s původním názvem Psí život, objevil v televizi v roce 1971. Viděl jsem i díly z léta páně 2014 a nechápu, proč se někdo do něčeho takového pouští. Kouzlo je dávno pryč, kdykoliv tvůrci navazují na starší díla, platí jediné: bojím, bojím!!(24.12.2014)

Sledoval, sledoval, ale jako malý. Neřešil jsem kvalitu.(25.6.2010)

Trvalo mi dlouhý čas, než jsem si je oblíbil. A pak, když jsem je vnímal jako své kamarády, tak potom už jsem s nimi spoluprožíval jejich náplň životní.(21.8.2010)

60% - Vrána byla dobrá pruda... :)(15.10.2007)