Štaflík a Špagetka (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1971, 26x8 min

Alena Munková

Nebyli mými oblíbenci.(17.8.2008)

No mohl bych já dát příběhu s dvojicí ústředních psích hrdinů jiné hodnocení než plný počet? Animované postavičky se mihly i ve Zdivočelé zemi, v díle z jara 1969 (III. řada/8.díl), že by nějaký předvoj?(22.12.2008)

Sledoval, sledoval, ale jako malý. Neřešil jsem kvalitu.(25.6.2010)

Večerníček, který dospělého docela překvapí svou krutostí. Běžně se v něm postavičky proměňují na placku nebo jsou zamáčknuty do země, případně rozsekávány sekyrou nebo umíchány v míchačce do podoby černé kaše, která však vzápětí opět ožije a získá ty správné psí rysy. Poměrně často se vyskytuje i nekonečné natahování ocásků, nohou či těl... Samozřejmě děti s tímhle až takový problém nemají, protože zřejmě lépe než dospělí rozumí té obrovské nadsázce, se kterou je všechno na obrazovkách odehrává. Další věcí, která dospěláka zarazí, je poměrně pomalé tempo. Například první díl oba hafani víceméně prospí a citelnou část druhého rovněž. Ani tohle ovšem dětem zdá se tak moc nevadí. Rozhodně to je ale večerníček spíše pro menší děti a dospělé diváky bude zřejmě místy i docela nudit... Celkový dojem: 65%(8.12.2014)

• IllIlIlIIl

Průměrný animovaný seriál o dvou psích kamarádech, kde jejich velikost nehraje roli.(18.2.2008)