poster

Zvonící meče (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 62 min

 • Kali4
  ***

  Pohádka tisíce gest, v níž by se děje nedořezal. Je tu asi sto plus jedna postava, každá má svoji čest, kterou musí obhájit nebo o ní alespoň dlouze blábolit, a na zápletku už jaksi nezbyl čas ani místo. Ale je to koukatelné, i když si už deset minut po skončení na nic z toho ani nevzpomenete.(2.1.2014)

 • Niktorius
  **

  Nepodařená pohádka s šaškovskými hereckými výkony (výjimky se najdou) a trapnými pokusy o akční šermířské scény.(1.11.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Starší a mladší bratr hrdlící se o korunu, z čehož je patrné, že hračky se mají kupovat dvojmo a oběma dětem stejné. Pozoruhodné je to, že snad ve všech pohádkách je ten neoprávněný panovník takový ukázkový padouch. Zápletka s kouzelníkovým učněm aspoň není v téhle variantě (nalezeno vyměněné dítě ano, ale většinou to je půvabné pachole, tady je dospělý) je originální.(11.10.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Takovou příští královničku jen tak někde nemají !!"(28.12.2014)

 • Phobia
  **

  Trošku mi to těmi spletitými vztahy a nečekanými nálezy dávno ztracených členů rodiny připomnělo Dallas nebo hry Járy Cimrmana (nebýt pohádka v TV, hodil by se v závěru Vichr z hor). Rádobyvtipy byly k uzoufání, přibylo pitvoření a přehrávání, zápletka zdebilněla a šermířská klání mi připomněla dobu, kdy jsme se s bratrancem mydlili klackem tak dlouho, dokud jeden z nás s výkřikem nestrčil do pusy naražené prsty (v tom lepším případě) nebo netahal třísky z oka. Ale naše akčnost a výkonnost byla rozhodně na vyšší úrovni oproti tomu, co nabídly "Zvonící meče". Oproti úvodnímu dílu pohádkové trilogie jasný kvalitativní propad. Nepostřehla jsem - sejmul už někdo to vyřvané Pomeje nebo to bude svou existencí prudit i ve třetí části? 41%(31.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace