Zvonící meče (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 62 min

Starší a mladší bratr hrdlící se o korunu, z čehož je patrné, že hračky se mají kupovat dvojmo a oběma dětem stejné. Pozoruhodné je to, že snad ve všech pohádkách je ten neoprávněný panovník takový ukázkový padouch. Zápletka s kouzelníkovým učněm aspoň není v téhle variantě (nalezeno vyměněné dítě ano, ale většinou to je půvabné pachole, tady je dospělý) je originální.(11.10.2010)

• Niktorius

Nepodařená pohádka s šaškovskými hereckými výkony (výjimky se najdou) a trapnými pokusy o akční šermířské scény.(1.11.2007)

• PollyJean

První díl se možná s oběma zavřenýma očima dal vydržet, ale tohleto už ne.(24.8.2009)

• blackrain

Mě se šermování v této pohádce vůbec nelíbilo, zvláště ta bitka v jeskyni. Lepší představení můžu vidět na nejrůznějších historických slavnostech. Ale chápu, že herci by museli být nahrazeni kaskadéry a že většina z nich asi meč v ruce nikdy nedržela. Také považuju zápletku s kouzelníkovým učněm za originální, protože ta se v pohádkách nevyskytuje. Kdo v této pohádce za něco stojí je Viktor Preiss, který hraje zlého kouzelníka a pak Blažena Hilišová, kterou známe z předchozího dílu jako kouzelnici Marunu.(1.8.2011)

Pohádka tisíce gest, v níž by se děje nedořezal. Je tu asi sto plus jedna postava, každá má svoji čest, kterou musí obhájit nebo o ní alespoň dlouze blábolit, a na zápletku už jaksi nezbyl čas ani místo. Ale je to koukatelné, i když si už deset minut po skončení na nic z toho ani nevzpomenete.(2.1.2014)