Zvonící meče (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 62 min

• PollyJean

První díl se možná s oběma zavřenýma očima dal vydržet, ale tohleto už ne.(24.8.2009)

Pohádka tisíce gest, v níž by se děje nedořezal. Je tu asi sto plus jedna postava, každá má svoji čest, kterou musí obhájit nebo o ní alespoň dlouze blábolit, a na zápletku už jaksi nezbyl čas ani místo. Ale je to koukatelné, i když si už deset minut po skončení na nic z toho ani nevzpomenete.(2.1.2014)

• Niktorius

Nepodařená pohádka s šaškovskými hereckými výkony (výjimky se najdou) a trapnými pokusy o akční šermířské scény.(1.11.2007)

• Fretakata

Skratit by to chcelo, mozno by sa dalo vylupnut nieco k svetu.(2.1.2014)

• Phobia

Trošku mi to těmi spletitými vztahy a nečekanými nálezy dávno ztracených členů rodiny připomnělo Dallas nebo hry Járy Cimrmana (nebýt pohádka v TV, hodil by se v závěru Vichr z hor). Rádobyvtipy byly k uzoufání, přibylo pitvoření a přehrávání, zápletka zdebilněla a šermířská klání mi připomněla dobu, kdy jsme se s bratrancem mydlili klackem tak dlouho, dokud jeden z nás s výkřikem nestrčil do pusy naražené prsty (v tom lepším případě) nebo netahal třísky z oka. Ale naše akčnost a výkonnost byla rozhodně na vyšší úrovni oproti tomu, co nabídly "Zvonící meče". Oproti úvodnímu dílu pohádkové trilogie jasný kvalitativní propad. Nepostřehla jsem - sejmul už někdo to vyřvané Pomeje nebo to bude svou existencí prudit i ve třetí části? 41%(31.7.2011)